Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Mam na imię Jacek i mam 42 lata, pochodzę z Szczecina. Kiedy cztery lata temu wstąpiłem do Wspólnoty byłem osobą zagubioną, bez sensu i celu w życiu. Przez życie jakie prowadziłem straciłem zaufanie w mojej rodziny, u przyjaciół, a także nie miałem zaufania do samego siebie. Przez ponad dwadzieścia lat, uzależniony od narkotyków,  szukałem czegoś, a raczej kogoś, który okazał się być tak blisko mnie. Tym kimś jest oczywiście Jezus, ale że by to zrozumieć wymagało czasu. Pierwsze miesiące we Wspólnocie były bardzo trudne, ale już wtedy wiedziałem że to może być ostatnia szansa. Wielu moich przyjaciół już nie żyje albo mają problemy z zdrowiem lub prawem. Na początku musiałem zaufać i tu był problem bo przecież nie ufałem nawet samemu sobie. Pierwsze moje zaufanie zdobyłanioł stróż, któremu chciałbym podziękować dzisiaj że był prawdziwym przyjacielem bez żadnego interesu, nie dla pieniądze, narkotyki czy rzeczy materialne. Tak po prostu zawsze był przy mnie i pomagał mi w tym trudnym okresie. To on pokazał mi czym jest prawda, prawdziwa przyjaźń, modlitwa i że na cierpieniu można zbudować konkretny, mocny fundament swojego charakteru.

Przed Wspólnotą nie udało mi się podołać tak odpowiedzialnemu zadaniu jakim jest rodzina. Bez sakramentu małżeństwa, bez głębokiej wiary w miłość którą jest Bóg , szybko okazało sięże nie jestem w stanie być głową rodziny ani ojcem dla naszego syna Dawida. Kiedy wstąpiłem do Wspólnoty było mi bardzo ciężko ponieważ z czasem zaczęły się otwierać głębokie ojcowskie uczucia.

Na samym początku nie miałem kontaktu z moją rodziną, z moim synem ani jego mamą ; mogłem się tylko modlić. Naprawdę bardzo cierpiałem, szczególnie z powodu kontaktu z Dawidem ale to pozwoliło mi zrozumieć jak wiele straciłem i jak ważna jest rodzina w moim życiu. Z mamą Dawida miałem bardzo złą relację, opierała się na wyrzutach i braku zrozumienia i dobrej woli, ale modliłem się przez cały czas aby to się zmieniło. Pozostała mi tylko modlitwa. Kiedy po raz pierwszy pojechałem na sprawdzenie do domu spotkałem się z Dawidem, spędziliśmy razem tydzień i to były pierwsze owoce mojego cierpienia i wytrwałej modlitwy. Od tej pory Bóg zrobił naprawdę wielkie rzeczy w moim życiu. Zacząłem dostrzegaćże jest zawsze blisko mnie i zawsze chce dla mnie dobrze tylko ja nie zawsze jestem wystarczająco otwarty aby to rozumieć.

Następnym krokiem było spotkanie się z mamą Dawida. To co dla nas było niemożliwe przez kilka lat Bóg odmienił w piętnaście minut. Dla mnie to jest cud. Dzisiaj Diana ma swoją rodzinę i drugiego syna, ale od nowa, krok po kroku, budujemy naszą przyjaźń, wzajemne zrozumienie i zaufanie.

Dzisiaj każdego dnia doświadczam miłość Boga, szczególnie w ostatnich kilka miesiącach czuję Jego bliskość i odpowiedz na moje prośby.

Podczas tych wakacji odwiedził mnie mój syn Dawid i razem spędziliśmy dużo pięknych chwil. Najbardziej zadowolony jestem z tego że mógł bardziej poznać Wspólnoty. To już nasze drugie wspólne wakacje w Cenacolo. Razem byłyśmy na Święcie Życia w Saluzzo gdzie mógł zobaczyć jak duża jest nasza Wspólnota i widziałem że był zadowolony. Każdego dnia czułem jak przybliżamy się do siebie przez wspólną modlitwę, pracę i wspólne rozmowy. Niezapomniane doświadczenie jak mogłyśmy razem zagrać w piłkę! Moje marzenia stały się rzeczywistością! Myślęże on też jest szczęśliwy że mogłyśmy przeżyć ten czas razem, i że ma tatę który dziś jest nowym człowiekiem.

Kilka ostatnich dni spędziłem z moją mamą która przejechała by przeżyć ze mną doświadczenie życia wspólnotowego. To naprawdę był bardzo pełny i bogaty czas w moim życiu, bo widziałem że przez te wszystkie lata każda moja modlitwa została wysłuchana, a każde cierpienie wydało owoc. Bóg całkowicie odmienił moje życie i teraz mogę być dobrym ojcem, synem i bratem.

Dziękuję Jezusowi, dziękuję Matce Elwirze, dziękuję Wspólnocie, za to że wierzyli we mnie do końca, kiedy ja już sobie nie wierzyłem. Dziś moje życie ma sens i z Bogiem nie ma rzeczy nie możliwych. Każdego dnia mnie zaskakuje i dziękuję mu za każdy następny przeżyty dzień.     

WYBIERZ JĘZYK

OGŁOSZENIA

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

708199
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
218
2991
7001

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.