Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Jas18 9Tarnów - Tuchów
26 – 30.12. 2018 r.
Dom bł. Karoliny                                                                                                                Jas18 2

Już tegoroczny adwent przeżywaliśmy inaczej niż zwykle pod znakiem przygotowań do jasełek.
Wszystko zaczęło się dzięki dobrej woli oo. Redemptorystów za co serdecznie dziękujemy. Grupa chłopaków już od końca listopada zaczęła jeździć do Tuchowa i budować nasze “wspólnotowe” Betlejem. Ludzie od początku wykazywali zainteresowanie i pytali co tam będzie. Niektórzy ofiarowali pomoc inni przynosili chłopakom coś do zjedzenia. Na pewno odczuliśmy dużo przyjaźni ze strony mieszkańców już od samego początku. Praca też szła naprzód w szybkim tempie.
Pierwszy występ mieliśmy 26.12.2018 r. w święto św. Szczepana. Drugi dzień świąt był więc dla nas troszeczkę „zabiegany” lecz bardzo radosny i pełen życia. Już dzień wcześniej zawitali do naszego domu bracia ze Śląska, z domów w Jastrzębiu i Suszcu, którzy przygotowali układy taneczne do tegorocznych jasełek. Wraz z nimi przyjechał brat Slaven, który kilka dni wcześniej przyjechał do Polski, aby spędzić z nami święta.
Jas18 5Przed pierwszym dniem na pewno byliśmy trochę zestresowani, ale było widać, że każdy chciał dać z siebie wszystko. Na pewno te jasełka pomogły nam lepiej przeżyć ten świąteczny czas i wczuć się w historię Maryi i Józefa szukających schronienia dla swojego jeszcze nienarodzonego Dziecka.
Podczas przygotowań każdego dnia napotykaliśmy się na jakieś problemy techniczne, ale wszystkie z Bożą pomocą udało się rozwiązać. Na kilka dni przed występami, wiatr wyrządził szkody, które 24-go musieliśmy naprawiać.
Podczas wszystkich przygotowań ważne było to że wszyscy naprawdę się starali i każdemu
Jas18 6 zależało, aby odegrać swoją rolę jak najlepiej. Istotna była też pomoc br. Slavena , który dawał nam uwagi pomagające wejść głębiej w te wydarzenia i przeżywać je całym sercem. Po występach codziennie jeden z nas dawał swoje świadectwo. Ludzie zostawali z nami i słuchali, a później zawsze był czas na wspólną zabawę, taniec z dziećmi i cukierki.
W tych dniach czułem dużo wdzięczności do Wspólnoty, a szczególnie do naszej Matki Elviry za to , że zawsze była dla nas wymagająca i że nauczyła nas przeżywać święta w tak głęboki sposób. Myślę , że wcześniej święta były dla nas tylko czasem otrzymywania prezentów, natomiast spędzając je w ten sposób są inne, czuje się, że Pan naprawdę jest z nami i przychodzi do nas każdego dnia w sposób prosty, a zarazem cudowny.
Jas18 7Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji jasełek. Jezusowi i Maryi dziękujemy za opatrzność, która pozwoliła nam to wszystko zorganizować, za przychylność mieszkańców Tuchowa, a w szczególności oo. Redemptorystów, którzy udostępnili nam parking i każdego dnia gościli i serwowali ciepłe posiłki. W szczególności dziękujemy o. proboszczowi Bogusławowi za jego „tak” oraz o. Sławkowi za jego pomoc i przyjaźń od wielu wielu lat i za to, że nigdy nie odmawia kiedy go potrzebujemy. Dziękujemy też Matce Elvirze, bo gdyby nie ona nie umielibyśmy nigdy żyć w ten sposób i nie bylibyśmy szczęśliwi. Dziękujemy też wszystkim widzom i wszystkim, którzy nam pomogli przy montażu i przy organizacji. Prosimy Matkę Bożą , aby w dalszym ciągu towarzyszyła i wspomagała naszą Wspólnotę, w szczególny sposób módlmy się o dom dla dziewczyn w Polsce.

 

 

 

 

WYBIERZ JĘZYK

OGŁOSZENIA

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

723814
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
329
2788
11027

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.