Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

bor1 1

Mikołów
Wtorek, 1 stycznia 2019
Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi 

Pierwszy dzień roku był dla chłopaków z Suszca wyjątkowy, bowiem tego dnia całym domem bor1 2razem z bratem Slavenem i składamy wizytę w Domu Generalnym Sióstr Boromeuszek w Mikołowie! Zostajemy ciepło przywitany przez Matkę Ezechiele i o godzinie 15.00 przeżywamy Mszę Św. wraz z całym zgromadzeniem sióstr tego domu. Po Mszy zasiadamy wspólnie z siostrami do uroczystej kolacji w obszernym refektorium, gdzie siedząc naprzeciw sobie mamy okazję lepiej się zapoznać. Podczas kolacji brat Slaven dziękuje siostrom na podarowanym przez ich domie w Suszcu, a po tym każdy z chłopaków wstaje przedstawiając się i dając krótkie świadectwo życia. Siostry nie pozostają dłużne i tak jedna z sióstr dzieli się swoim doświadczeniem przeżytym…w naszej Wspólnocie w Međugorje. Nie zabrakło także pięknego momentu wspólnego kolędowania.
Później krótka przemowa Matki Ezechieli, po której jesteśmy szczęśliwi z tego jak rozwija się przyjaźń między nami naszymi wspólnotami, wiedząc że także siostry są zadowolone że jesteśmy w Suszcu i kontynuujemy drogę modlitwy i służby. Po kolacji żegnamy się z wszystkimi siostrami. Wracamy do domu pełni entuzjazmu i szczęśliwi z przebiegu spotkania.
Wdzięczny Bogu za dar domu w Suszcu polecamy Zgromadzenie Sióstr Boromeuszek wspólnej modlitwie (w naszym domie w Suszcu codziennie odmawiana jest w ich intencji trzecia tajemnica różańca chwalebnego) prosząc o dar nowych i świętych powołań w ich zgromadzeniu!!!

WYBIERZ JĘZYK

OGŁOSZENIA

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

723834
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
349
2808
11047

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.