Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Misja św. Józefiny Bakhity
15 Grudnia 2018

Droga Matko Elviro i wszyscy kochani, dziękujemy z serca Maryji za łaski, które nam zesłała w tym okresie.LG1801 Z okazji święta Niepokalanego poczęcia Maryi przyjechali do nas niektórzy przyjaciele z Ameryki: były to napięte dni w których zjednoczył nas głęboki duch rodziny. Albino , nasz odpowiedzialny za Stany Zjednoczone, przyleciał spotkać się z nami razem z Emily, Samanthą, tatą Georgem i tatą Piotrem. Dzieci przyjęły ich z uśmiechem , uczuciem i ciepłem, które je charakteryzują, ale tym razem zaskoczyły nas zachowując się naprawdę „po wspólnotowemu”, byli uważni w służbie i przyjmując gości robili to z miłością. Było pięknie widzieć dziewczynki, które zbierały puste talerze i chłopców, którzy pracowali z trudem i najmniejszych noszących klęczniki „nowym ciociom” w kaplicy. Było mało czasu, bo tylko jeden tydzień i staraliśmy pokazać naszym przyjaciołom nie tylko misję , ale też Liberię.
Było darem móc przedstawić ich sąsiadom, przyjaciołom i zabrać ich na rynek i do Bomi, na misję naszego przyjaciela o. Gary’ego, misjonarza, który jest w tym kraju od 50-ciu lat i którego ludzie naprawdę bardzo szanują.
Razem z „Amerykanami” pojechaliśmy odwiedzić chorych z VOA, bardzo ubogiej dzielnicy znajdującej się przy naszej misji. Dzięki pomocy Marlona, naszego lekarza i taty George’a , który jest anestezjologiem i rodziny Angela i Sonii naszych dobrych przyjaciół z Hiszpanii, mogliśmy odwiedzić ponad stu chorych zanosząc im także ubrania i leki.
Najważniejszym momentem i zarazem najcenniejszym była pielgrzymka z 8-go Grudnia. Z okazji święta Maryi Niepokalanej przybyło do Sanktuarium ponad 1000 pielgrzymów. Szli z wiarą , aż do sanktuarium i od piątku wieczora czcili Maryję pieśniami , tańcem i modlitwą.
LG1802W sobotę przed Mszą Św., przed uważną publicznością, mogliśmy przedstawić historię Matki Bożej z Kibeho w Ruandzie. Dzięki pomocy niektórych z naszych liberyjskich perkusjonistów, włączyliśmy do przedstawienia, także niektóre z typowych tańców afrykańskich, które nasi „chłopcy i dziewczęta” pięknie odegrali.
Helena (17 lat), Princessv (12) i Queen (14), nasze najstarsze dziewczynki zagrały Alphonsine, Marie Claire i Natalie, trzy widzące z Kibeho, a Lyan przyjaciółka z parafii była Maryją. Wierni byli bardzo uważni i słuchali wszystkiego z szacunkiem i wzruszeniem. Jak pięknie powiedzieć temu narodowi, który przeżył trzy wojny domowe w ciągu ostatnich trzydziestu lat, i który każdego dnia walczy z ubóstwem biedą, że Maryja jest blisko nich i kocha bardzo mocno swe liberyjskie dzieci!
Po Mszy Św. mogliśmy przyjąć wielu przyjaciół misjonarzy, kapłanów i duchownych oferując im talerz ryżu i zupę.
Dziękujemy za całą opatrzność , którą Albino i „nowe ciocie” i ojcowie przywieźli ze Stanów Zjednoczonych”: dziękujemy wszystkim, którzy o nas pomyśleli. Dziękujemy szczególnie dziewczyną z domu „Św. Marii Goretti” na Florydzie za listy, prezenty i wszystkie gesty miłości. DZIĘKUJEMY!!! Czujemy się bardzo kochani!LG1803
Dziękujemy też za przyjaźń odwagę , wiarę i dobre serce taty Piotra z pochodzenia Polaka, który przyjechał razem z Albino: i zostanie tu z nami trzy miesiące, jesteśmy z tego bardzo szczęśliwi, gdyż jego obecność jest dla nas wielkim darem.
Droga Matko Elviro dziękujemy, że nauczyłaś nas kochać Maryję. Tym razem naprawdę byłaś z nami: jeden z ojców amerykańskich wydrukował mnóstwo koszulek z „przytuleniem” i twoim imieniem w ten sposób w dzień pielgrzymki zanieśliśmy cię do sanktuarium bardzo szczęśliwi, mogąc świadczyć, że jesteśmy twymi dziećmi….  i wnukami!!!!
Drodzy przyjaciele, dziękujemy wszystkim za modlitwę! Idziemy razem w kierunku Bożego Narodzenia: Niech dzieciątko Jezus napełni was pokojem, a Maryja Dziewica Wam towarzyszy i chroni was zawsze.
Zanosimy was z miłością do sanktuarium „Królowej Pokoju”.

Bardzo was kochamy!
Wasza Liberyjska rodzina

WYBIERZ JĘZYK

OGŁOSZENIA

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

723822
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
337
2796
11035

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.