Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

kos1801
Kosowo – Boka Kotorska
11 – 14 Października 2018

Chcemy podzielić się z wami doświadczeniem, które przeżyliśmy na pielgrzymce kos1802chorwackich rodziców do Boka Kotorska i do Kosowa, między 11-tym a 14-tym październikiem. Pierwszym etapem było Herceg Novi – odwiedziliśmy różne kościoły i zadziwiło nas ich piękno i ich historia. Ile mocnej wiary i wyrzeczeń człowieka dla chwały Boga!Poznaliśmy z bliska historię św. Leopolda Mandića: poświęcił swoje życie spowiedziom , starając się pojednać człowieka z Bogiem.W Kotor ugościli nas nasz drogi ks. bp. Ilija Janić, który pokazał nam katedrę św. Tripuna i jej muzeum: zachwyciło nas jej piękno i wielu dzieł sztuki oraz obiektów świętych , które ubogacają historię i rozwój tego regionu. Dotknęła nas miłość z którą ks. bp tłumaczył nam każdą rzecz… Serdeczne dzięki!
Pielgrzymka do Kosowa była podzielona na dwa etapy . Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy było Janjevo, wioska odległa na 20 kilometrów od stolicy Prisztiny , miasteczka w którym od lat żyje wielu Chorwatów. Nie ma wielu bogactw materialnych, ale podczas Mszy Św. dotknęło nas duchowe bogactwo i jedność z którą te osoby żyją w wierze w Jezusa Chrystusa.Po raz kolejny zaświadczyli nam, że szczęście pochodzi z harmonii z wiary i z poświęceń; to jest to co Matka Elvira przekazała nam przykładem swojego życia. Dziękujemy ludziom z tego miejsca za przepiękne świadectwo wiary.
kos1803
Następnym punktem spotkania była Prisztina i było tam spotkanie dla rodziny Cenacolo z Kosowa, która w ostatnich latach się naprawdę powiększyła…. Wielu rodziców, młodych którzy byli we Wspólnocie, niektórzy z nich muszą podjąć pierwsze kroki….żywy kościół, za który trzeba dziękować dobremu Bogu.Było bardzo dotykające wysłuchanie świadectw niektórych rodzin: były mocne, pełne emocji i prowadzone przez Ducha Św.
Odprawiliśmy też niedzielną Mszę Św. zjednoczeni z mieszkańcami Prisztiny, w katedrze św. Matki Teresy, gdzie przyjął nas J.E. ks. bp Lush Gjergji.
Dziękujemy za poświęcony nam czas, który ubogacił nas znajomością katedry i historii wiary w Kosowie.
Dziękujemy za przyjęcie i gościnność , za uśmiechnięte twarze i otwarte serca , które nas tu przyjęły. Czuliśmy się jak jedna zjednoczona rodzina, zgromadzona wokół krzyża z wiarą w Zmartwychwstanie. To można przeżywać tylko w Bożej obecności.
Dziękujemy Matce Elvirze za jej naukę, za wszystko co nam przekazała w tych latach, dziękujemy za jej słowa , które dziś stają się rzeczywistością…. W tych odległych miejscach.
Dziękujemy rodzicom, którzy nas przyjęli , ponieważ swoją wiarą „motywują” też nas „starszych” , którzy staramy się dać to co najlepsze dla zbawienia wielu rodzin, które mają trudności.

                            rodzice Wspólnoty Cenacolo w Chorwacji 

WYBIERZ JĘZYK

OGŁOSZENIA

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

708192
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
211
2984
6994

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.