Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Villa El Salvador,

12 października 2018

„ Każdy chrześcijanin i każda wspólnota jest misyjna jeżeli głosi ewngelię, żyje nią i świadczy Bożą miłość wszystkim, szczególnie tym co maja trudności. Bądźcie misjonarzami miłości i Bożej czułości! „
                                              
Papież Franciszek

Dziękujemy z radością Panu, który pozwolił nam świętować trzynastą rocznicę domu w Villaperu1302 Salvador. Był to prosty dzień. „Ciocie od wielu dni przygotowywały się do folklorystycznego tańca peruwiańskiego. Wyobraźcie sobie: Słowaczka, Amerykanka, Argentynka, Hiszpanka, Włoszka i Peruwianka.... były fantastyczne ludzi zadziwieni bili brawo! Dom był świątecznie przyozdobiony m.in. wieloma kolorowymi balonikami, które nasza przyjaciółka Gina wraz z niektórymi ciotkami, nadmuchały i pozawieszały, gdzie tylko się dało... to było święto niemowlaków!
Po południu nasz proboszcz ojciec Cecilio i ojcicec Giuliano odprawili wspólnie Mszę Św. Było dotykające słuchać słów o. Cecilio po roku u nas w parafii: „Dziękuję peru1301Cenacolo za to, że w każda pierwszą sobotę są tu z nami , aby adorować Pana Jezusa …. przez moje 34 lata kapłaństwa nigdy wcześniej nie odnalazłem tyle radości z uwielbienia Pana, nie tylko śpiewając , ale też tańcząc!”
Powiedział, że znalazł szczególny napis na wejściu jednej z parafii w USA gdzie był w ostatnim okresie: „ Witamy grzeszników i dzieci!”. Wtedy przypomniał sobie o nas , którzy nazywamy samych siebie „publicznymi grzesznikami” i opiekujemy się dziećmi.
Po Mszy Św. siostra Mari podziękowała wszystkim obecnym przyjaciołom przypominając nam, że jesteśmy tu już od 13 lat za tak Matki Elviry i za jej wiarę, która dotarła aż za ocean; także para misjonarzy Andrea i Domenico przynieśli pozdrowienia z Italii i opowiedzieli trochę o spotkaniu z nią w tym okresie, z uwagi na to, że niedawno wrócili z Saluzzo.                                                              peru1310
Angela i Alessandro, młode małżeństwo wspólnotowe dali piękne świadectwo ich historii i ich czasu spędzonego tutaj oraz poinformowali, że biorą do swoje domu „Rayo de Luz” Victora i Brendę dwójkę dzieci specjalnej troski, którzy od początku znajdowali się u nas.
Wiktor był z nami prawie 7 lat i nikt go nie adoptował z powodu różnych problemów ze zdrowiem, które ma. Pan jednak już wybrał dla niego jedną rodzinę z naszego domu! Dziękujemy Panu za hojne serca tych, którzy przyjmują czyjeś życie!
Po tańcu Peruwiańskim także nasze dziewczynki z Rayo de Luz przygotowały piękny taniec z prezentacją.... fantastycznie!!!!
peru1304Po świadectwach i podziękowaniach był pyszny peruwiański poczęstunek : skrzydełka z kurczaka , pizzerinki i wszystko to co z hojnością przynieśli ludzie na ten dzień święta.
Także nasza droga przyjaciółka Maria „Wspomożycielka” ofiarowała nam klasyczne słodycze typowe w Peru – picarones , co sprawiło , że wszyscy byli bardzo szczęśliwi.
Z wielką przyjaźnią zakończyliśmy dzień tańcem naszych wiernych przyjaciół , radosnym pociągiem i mieszanką piosenek. Nasze dzieci, które są teraz dość małe uczestniczyły z drugiego piętra, ponieważ klimat jest wciąż mglisty i jest zimno.....  oni są sensem naszego pobytu tutaj a ich uśmiechy dają nam chęć do życia!
Mała grupka nas uczestniczyła w nowennie w parafii „ Naszej Pani Cudów”, którą wszyscy w tym miesiącu misyjnym w Limie wszyscy się modlą z wiarą i oddaniem!peru1308
Dziękujemy wszystkim naszym przyjaciołom i darczyńcom za całą przyjaźń i opatrzność ich życia !!!
Dziękujemy Matce Elvirze i ojcu Stefano za radość bycia częścią tej historii , za zaufanie modlitwę i radość, które nas jednoczą!!!
Jesteśmy z wami, a my z nami!!!!
 
DZIĘKUJEMY … z najlepszego miejsca na świecie!

 

WYBIERZ JĘZYK

OGŁOSZENIA

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

708287
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
306
3079
7089

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.