Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Mestre,Włochy
28-30 Września

Mestre otworzyło ramiona i serce nam z Cenacolo. Cztery razy z rzędu, trzy wieczory i jednomestre 01 przedstawienie w sobotę rano dla szkół, wystawiliśmy na scenie nasze nowe przedstawienie „Seguimi!” (Pójdź za mną!). Bardzo znaczące było miejsce wybrane pod przedstawienie Czyli plac Divisione Acqui , znajdujący się w wielkim Parku Albańskim: piękne zielone miejsce, do którego niestety uczęszczają młodzi, zagubieni w narkotykach i uzależnieniach. Tak więc w tym tygodniu poprzez montaż sceny i obecność mestre 04Wspólnoty Cenacolo z wieloma młodymi zmartwychwstałymi, wieloma przyjaciółmi i rodzinami plac został naznaczony przekazem światła, nadziei i świadectwa: ciemność nie ma ostatniego słowa, ponieważ Jezus umarł, później zmartwychwstał i dziś wciąż zmartwychwstaje w wielu młodych, którzy pragną wyjść z ciemności zła i podejmują drogę wspólnotową.

Poprzez przyjaźń i pomoc odpowiedzialnych z organizacji „ Credo” w Mestre mogliśmy przeżywać to doświadczenie świadectwa zmartwychwstania z konkretnym wsparciem i pomocą w każdej potrzebie. W Mestre w tych dniach znajdowało się wielu młodych , rodzin, starszych z tej organizacji, którzy wyróżniali się koszulkami z napisem „ Jeśli wierzysz zobacz” , idących za duchem Wspólnoty Cenacolo! Ci drodzy przyjaciele z organizacji stali się dla nas opatrznością materialną i duchową dla całej ekipy z przedstawienia, i dzięki nim nasi chłopcy i dziewczęta mogli dać z siebie na scenie to co najlepsze poprzez śpiew, taniec i świadectwa sprawiając, że Jezus i Piotr naprawdę ożyli w „Seguimi”.mestre 05 Opatrzność miejsc noclegowych, ciepłych posiłków serwowanych przez wiele osób zawsze ciepłych i uśmiechniętych. Opatrzność duchowa przez kapłanów z parafii pod wezwaniem św. Marii Goretti, jest to parafia jedyna i znacząca dla nas z Cenacolo, ponieważ ma tam miejsce Adoracja Wieczysta dzień i noc otwarta dla wszystkich , gdzie wielu wiernych się zmienia , aby nigdy nie zostawić samego Jezusa w Eucharystii.
W sposób szczególny dziękujemy ks. Narciso , animatorowi z parafii za całą działalność społeczną i duchową , które poświęca swoje życie: w tych dniach był dla nas nad wyraz gościnny, przyjazny, pomocny, wysłuchał nas i był z nami na przedstawieniu, wchodząc każdego dnia wraz z nami i przyjacielem Roberto Pistolato  na scenę, był motorem napędowym organizacji Credo, przed publiką z Mestre. mestre 03Ich obecność była dla nas znacząca w tych dniach i dla wielu rodziców z regionu Triveneto , którzy byli z nami i służyli nam pomocą oraz dla osób, które oglądały w tych dniach przedstawienie.
Wieczorami wstęp był darmowy dla wszystkich, a w sobotę rano wystawiliśmy go dla młodych z liceów i gimnazjów: w świetle dnia bez świateł i efektów specjalnych wyczuliśmy od nich dużo uwagi i zainteresowania. Poczuliśmy się odpowiedzialni, też poprzez nasze świadectwa przed i po przedstawieniu, aby dać im przekaz nadziei w tym wieku w którym my dokonaliśmy wielu złych wyborów.
Dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy!!!

GALERIA ZDJĘĆ

 

WYBIERZ JĘZYK

OGŁOSZENIA

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

687050
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
22
1656
8725

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.