Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

pa 1Aregua (Paragwaj) ,
29 Wrzesień 2018

Droga Matko Elviro, Ojcze Stefano, drodzy przyjaciele!!!
Dzisiaj jest 29 Września, święto Świętych Archaniołów, Michała, Rafała i Gabriela. Został otwarty nowy dom, który przyjmuje imię św. Michała Archanioła. Jest naprawdę emocjonujące widzieć jak Boże plany realizują się we Wspólnocie Cenacolo! Dla nas ze Wspólnoty, dzień zaczął się wcześnie , żebyśmy mogli przygotować się jak najlepiej do święta w tym wielkim kościele nazywanym „Świątynia Miłosierdzia”, który należy do naszych sąsiadów Franciszkanów Konwentualnych. Chcieliśmy przygotować jak najlepiej kościół odmalowując go.pa 2
Święto rozpoczęło się o 9:00 z piosenkami na otwarcie i z gestami. W międzyczasie przybyli rodzice i nasi przyjaciele. Ks. Eugenio powitał wszystkich a następnie zaczęliśmy modlitwę różańcową. Naród Paragwajski jest głęboko oddany Maryji z Cacupe. Następnie przyjechał ks. abp Edmundo Valenzuela, który bardzo lubi Matkę Elwirę i całą naszą Wspólnotę.
Na Mszy Św. było też obecnych wiele wspólnot duchowych jak franciszkanie, kapucyni, siostry Matki Teresy i 14 kapłanów, którzy pomimo swoich obowiązków, poznali z bliska naszą rzeczywistość.
Abp Edmundo w swoim kazaniu, po tym jak wytłumaczył dokładnie nasz charyzmat, poprosił wszystkich o popatrzenie na sąsiada i uściśnięcie jego dłoni, i później poprosił nas o zrobienie tego samego z młodymi, którzy padli ofiarą narkotyków. Chciał określić ich właśnie jako ofiary; dlatego powiedział , że jest wielu młodych, którzy wpadają w tę pułapkę i Wspólnota powstaje właśnie w tym miejscu jako dar Boży aby im pomóc.”
pa 3Po zakończeniu Mszy Św., poszliśmy wszyscy na uroczystą procesję, zanosząc Jezusa w Eucharystii do Naszego nowego domu. Biskup wstawił Jezusa do tabernakulum, pobłogosławił kaplicę i dom, i odczytał dekret pozwalający nam mieć Pana Jezusa w Eucharystii.
Następnie nadszedł moment obiadu mieliśmy grilla przygotowanego przez paragwajskich rodziców. Po południu po Koronce do Miłosierdzia Bożego, nasi chłopcy dali świadectwa, ale też bracia i siostry chłopaków, którzy są we Wspólnocie i zatańczyli jeden szczególny paragwajski taniec. Jest pięknie ,że od jakiegoś czasu utworzyła się tu grupa modląca się za swoich braci.
Na koniec zobaczyliśmy pozdrowienia od Matki Elviry i Ojca Stefano. Wszyscy byli szczęśliwi także my chłopacy widząc , że Matka Elvira wszystkimi swoimi siłami przepięknie się do nas uśmiechnęła, jakby chciała powiedzieć : „Jestem z wami i jestem szczęśliwa z domu w Paragwaju.” Dziękujemy Matko Elviro za to wszystko co ciągle dla nas robisz.
Pożegnaliśmy się, modlitwą Ojcze Nasz, robiąc długi łańcuch, i otrzymaliśmy błogosławieństwo od wszystkich obecnych tu kapłanów. Cóż moglibyśmy chcieć więcej! Któż jest jak Nasz Bóg który tak bardzo nas kocha!                                                                                                     pa 4
Zjednoczenie miłością Jezusa i naszej Matki Maryi , przez cały dzień dziękowaliśmy za dar Cenacolo, i za dar wiary naszej Matki Elviry, która ciągle przynosi owoce w naszym życiu.
Droga Matko Elviro, w Paragwaju twoja wiara przesuwa góry i przygotowuje drogę dla wielu chłopaków, którzy odradzają się do nowego życia, z ciemności narkotyków do światła Ducha Świętego. Matko Elviro kochamy Cię mocno!!!
Wspólnota Św. Michała Archanioła  w Paragwaju rozpoczyna dziś swoje życie  i podejmuje pierwsze kroki dając życie wielu chłopakom z Ameryki Płd. , którzy poszukują sensu życia. Prośmy razem Najświętszą Maryję Pannę , żeby była z nami w tym nowym domu. Dziękujemy za wasze modlitwy.
                                          Wspólnota Cenacolo w Paragwaju

WYBIERZ JĘZYK

OGŁOSZENIA

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

708207
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
226
2999
7009

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.