Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Dom Macierzysty Saluzzo
Środa, 12 września 2018
Z okazji Święta Imienia Maryi wszystkie domy Cenacolo z pobliża spotkały się w Saluzzo,
ragsal181 1 aby wspólnie przeżyć dzień i rozpocząć działania w nowym roku wspólnotowym. Po Święcie Życia odbyło się wiele pielgrzymek: do Częstochowy, Međugorje, Lourdes, na Festiwal Młodych – wtedy zwykłe prace i zajęcia były wstrzymane, podobnie jak kolokwia, dni pracy, pierwsze soboty miesiąca oraz to wszystko, co charakteryzuje zwykłe życie w naszej Wspólnocie.
Środa, to był odpowiedni moment, aby na nowo rozpocząć wspólnotowe życie dzień po dniu; po modlitwie różańcowej spotkaliśmy się pod namiotem, gdzie ks. Marco mówił nam, jak ważne są we Wspólnocie małe rzeczy, podczas, gdy czekaliśmy na przyjazd ks. Stefano. Nie trwało to długo i rozpoczęliśmy Mszę Świętą, podczas której błogosławieństwo otrzymało trzech chłopaków, którzy, wraz z ojcem Adriano
ragsal181 2oddadzą czas swojego życia, aby otworzyć nowy dom na Filipinach. Na pewno nie będzie to proste przedsięwzięcie w czasie, kiedy rząd Filipin ustanowił prawo kary śmierci dla wszystkich osób, które używają narkotyków i aż do dziś, mimo wielu apeli humanitarnych, sytuacja w tym kraju jest dalej dramatyczna.
Powierzyliśmy naszych braci opiece Maryi pewni, że ich ochroni od wszelkiego niebezpieczeństwa, i że będą oni mogli pomóc wielu młodym w tym kraju. Po błogosławieństwie ojciec Stefano zaprosił wszystkich do odmówienia drugiej tajemnicy radosnej za chłopaków, którzy będą otwierać domy na Filipinach i w Paragwaju. Chłopcy wraz z Oj. Adriano powiedzieli swoje świadectwa, wyrażając radość z wezwania na misje, a także świadomość, że będzie to wymagało poświęcenia się trochę tak, jakby się skakało na nieznany teren. Opowiedzieli też, jak bardzo chcą oddać siebie, aby stworzyć coś pięknego tak, jak zawsze uczyła nas nasza Matka Elvira.ragsal181 3 
Po święcie chłopcy udadzą się do domu formacyjnego, gdzie przed wyjazdem otrzymają pozdrowienie i błogosławieństwo od Matki Elviry i Sióstr Misjonarek Zmartwychwstania.
Później mieliśmy wspólny obiad, przygotowany z miłością przez kucharzy, a potem – przerwę, po której spotkaliśmy się pod namiotem na różańcu w intencji naszej Matki Elviry a także, aby posłuchać kilku świadectw. Najpierw mówił Hugo, misjonarz z Peru, potem Gabriele, który brał udział w pielgrzymce do Częstochowy, a na końcu – Carlo, tłumacząc, na czym polegają kolokwia, jak ważna jest gościnność wobec chłopaków, którzy robią dni pracy oraz inne aspekty życia wspólnotowego, takie jak weryfikacja (sprawdzenie) czy dar bycia aniołem stróżem.
Następnie były ogłoszenia: o otwarciu domu w Paragwaju już wkrótce, 29 września, a także o przygotowaniach do otwarcia pierwszego żeńskiego domu w Polsce. Zakończyliśmy dzień świadectwami chłopaków z Ameryki, którzy przeżyli wśród nas trzy miesiące, a także błogosławieństwem dla chłopaków, którzy wrócą do domu w Borgaro, po czasie zamknięcia domu na lato.
Dziękujemy, Matko Elviro, za te dni, które przeżyliśmy z prostotą, i które pozwalają nam doceniać piękno wspólnotowego życia jako daru dla naszego życia.

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

 

 

 

 

WYBIERZ JĘZYK

OGŁOSZENIA

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

671497
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
182
628
5937

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.