Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

irlanda01Niedziela, 26 sierpnia 2018
Z okazji wizyty Ojca Świętego w Irlandii otrzymaliśmy zaproszenie ze stowarzyszenia ACN (Pomoc Kościołowi w potrzebie), aby uczestniczyć w światowym spotkaniu rodzin w Knock.
Wspólnie z Shannon mogliśmy przeżyć te dni, reprezentując na tym spotkaniu rodziny Cenacolo. “Ewangelią rodziny, radością dla świata” były dni modlitwy, słuchania i dzielenia się, które irlanda02poprzedzały przybycie Papieża Franciszka do Dublina.Dla nas osobiście to było piękne, zanurzyć się i jeszcze bardziej wzbogacić tym bogactwem, które, jak mówią, jest w kryzysie – rodziną. Doświadczyliśmy uniwersalności Kościoła jako Sakramentu żywego w świecie, które ma jeszcze wiele do powiedzenia przyszłym pokoleniom.
Spotykając się z osobami pracującymi na różnych obszarach, zdumiewaliśmy się nad fantazją Ducha Świętego, który, często na różne sposoby, niesie przesłanie: “Nieść Ewangelię i żyć nią”.
Następnie wizyta Ojca Świętego: mieliśmy szczęście przeżyć ją w wyjątkowy sposób podczas wizyty w sanktuarium w Knock, gdzie wspólnie z o. Adrianem i chłopakami z naszego domu w Irlandii zebraliśmy się wokół Papieża Franciszka w chwili modlitwy w kaplicy objawień, a potem – na niedzielnej modlitwie “Anioł Pański” i katechezie.
Z serca dziękujemy Opatrzności, która pozwoliła nam przeżyć ten dar, a także osobom, które, dzięki łasce Bożej, gościły nas i towarzyszyły nam w ciągu tych dni.
                                                                             
Carlo i Shannon

Knock, 28 sierpnia 2018
Najdrożsi wszyscy ze Wspólnoty Cenacolo!
Pisze do Was jeden z wielu “synów”, który wybrał, po powtórnym narodzeniu we Wspólnocie, kontynuowanie własnej drogi w świecie, ofiarując swoje życie na służbę Bogu i Kościołowi, a w szczególności na ziemi irlandzkiej...
Chcielibyśmy podzielić się z Wami darem który otrzymaliśmy w ubiegłą niedzielę, 26 sierpnia: nasza rodzina reprezentowała, podczas wizyty naszego drogiego Ojca Świętego, na światowym spotkaniu rodzin w sanktuarium Naszej Pani w Knock, żywą katolicką rodzinę.  Byliśmy zaangażowani poważnie: od momentu, kiedy się pobraliśmy w 2003 roku, do ewangelizacji i głoszenia wielkiego daru wiary i Wspólnoty Cenacolo w naszym życiu.
Ojciec Święty, widząc nasze dzieci, nie postąpił według protokołu i przewidzianego programu, ale natychmiast, bezpośrednio zawarł z nami znajomość.
Dla nas, mamy i taty, było to wzruszające, móc rozmawiać z Ojcem Świętym, który był szczęśliwy i błogosławił wszystkich, szczególnie naszą Chiarę Luce. Przeżyliśmy chwilę nieopisanej radości, kiedy Jego Świątobliwość nałożył swoje ręce na głowę naszej córki... bo właśnie ona, wraz z nami, przeżyła trudny czas: dwa lata dużego cierpienia; my także otrzymaliśmy to specjalne błogosławieństwo, jako znak wielkiej obecności Boga Ojca w naszych sercach.
Jesteśmy szczęśliwi, że zostaliśmy wybrani; teraz wiemy, że “praca” podczas ostatnich 20 lat nie była daremna. To radosne spotkanie umocniło naszą rodzinę i dodało nam odwagi, abyśmy byli bardziej rodziną, bardziej małżonkami, bardziej osobami...
Dziękujemy, Matko Elviro, że wyrwałaś mnie z życia smutku i ciemności 20 lat temu. Przez Twoje “Tak” dla mnie, dla mojego “tak” dla życia i powołania małżeńskiego z sześciorgiem dzieci, wiemy dziś że kto walczy z radością musi umieć czekać – a Bóg zrobi resztę.
Dziękujemy, Ojcze Święty, za Twoją prostotę i uśmiech.
Dziękujemy, Matko Elviro i cała rodzino Wspólnoty Cenacolo, że możemy czuć się zjednoczeni z Wami.Dziękuję, że mogłem widzieć moją żonę krzyczącą i śmiejącą się z radości.
Dziękuję Bogu, że wybrał naszą rodzinę jako świadków osobiście spotykających się z Papieżem.
Kochamy Was bardzo i wsparci waszymi modlitwami idziemy do przodu silniejsi, z jasną świadomością, że nasza wiara jest skarbem najważniejszym w naszym życiu i w życiu naszych dzieci. Dziękujemy!
Łączymy się z Wami w modlitwie za Matkę Elvirę; dziękujemy Wam za modlitwy w naszej intencji, i że dajecie nam odczuć, że jesteśmy rodziną, nawet jeśli żyjemy tak daleko...
Pozdrawiamy z Knock
Naoimh, Davide, Mark, James, Anna, John Paul, Chiara Luce e Francesca Barbieri

WYBIERZ JĘZYK

OGŁOSZENIA

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

671488
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
173
619
5928

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.