Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Misja Św. Józefiny Bakhity

„Pójdź za mną“
                                   (J21,19)
Liberia-battesimi 1
Droga Matko Elviro i drodzy wszyscy!
God is GOOD all the time“, Bóg jest dobry cały czas, jak mówią tu w Liberii, i napełnia nas Swoją Łaską. Jezus wzywa nas, abyśmy poszli za Nim, a idąc – nigdy nie pozostajemy rozczarowani, doświadczając, że po cierpieniu zawsze przychodzi radość, a po Krzyżu jest zawsze Zmartwychwstanie. Parę miesięcy temu przeżywaliśmy czas naznaczony chorobą niektórych naszych dzieci, a teraz przeżywamy czas pełen radości i darów.
Wielkim darem stał się dla nas powrót Marlona i Gabrielli: jak dobrze jest mieć w misji rodzinę!!! Dzieci znają ich od lat, ale teraz, kiedy widzą ich, jak żyją razem i dzielą się wszystkim, szukają ich ciągle... dokładnie jak mamy i taty.
Mieliśmy też radość przyjęcia dwóch nowych misjonarek, Sereny i Marii. Dziękujemy im za ich „tak“ dla misji i za ich pragnienie, aby służyć i kochać nasze dzieci. Dziękujemy także za obecność Marianny i mamy Toniny, dwóch drogich przyjaciółek, które przybyły, aby przeżyć z nami jakiś czas. Dziękujemy im za wszystkie gesty służby i miłosierdzia, czynione z miłością i radością, oraz za ich dobre i hojne serca.
Ale największą niespodzianką były dla nas odwiedziny ks. Rinino. Jak wielkim darem są kapłani! Jaka to łaska mieć codziennie Mszę Świętą i móc przystąpić do spowiedzi!
Ks. Rinino bardzo dobrze zna Afrykę, od lat przyjeżdża tu, do Liberii i ma wielkie doświadczenie misyjne; ma ojcowskie, dobre serce i za każdym razem, kiedy do nas przybywa, sprawia wielką radość nam oraz naszym przyjaciołom i sąsiadom.

Korzystając z jego obecności, mogliśmy ochrzcić 16 naszych dzieci: jak wielkie Święto w Niebie i na ziemi! Pomyślcie: obecnie jesteśmy dosłownie zatopieni równikowymi deszczami, a jeszcze w tym samym dniu Bóg nas pobłogosławił pięknym słońcem.
Na tę okazję zmieniliśmy misyjną szkółkę w przytulną kaplicę: ks. Rinino przygotował prostą i wzruszającą liturgię, przez którą dzieci mogły lepiej zrozumieć wielki dar chrztu.
Dla nas, cioć, wujków i sióstr było to wielkie przeżycie i honor – być wybranymi na matki i ojców chrzestnych naszych dzieci. Nawet jeśli są małe, od 1 do 7 lat, bardzo dobrze zrozumiały łaskę i dar tego sakramentu i kiedy ks. Rinino zapytał ich: „Chcecie kochać Jezusa?“, wszystkie razem zawołały z wielką radością: „Jezu, kocham Cię!“.
Dzień chrzcin zbiegł się także z odwiedzinami rodzin. Niektóre z naszych dzieci nie mają nikogo, ale inne mają rodziców, którzy jednak, z wielu powodów, nie mogą ich zatrzymać. Większość z nich nie jest katolikami; są protestantami albo muzułmanami, a jednak wyrazili zgodę na chrzest i niektórzy nawet przyszli na Mszę Świętą.

Jak zawsze Liberyjczycy są naszymi nauczycielami: prostoty, tolerancji, wiary, że Bóg jest dobry, że Bóg jest i że trzeba zawsze i za wszystko Mu składać dzięki.
Jak wielkim darem jest życie na tej ziemi: ubodzy nieustannie nas uczą, że prawdziwym bogactwem jest wiara.
W tym czasie prosimy was o modlitwę w intencji niektórych naszych nastolatków, którzy są teraz na pewien czas w swoich domach. Żyją z nami od lat i jest to dla nich czas skonfrontowania ze „światem“, przeżycia pewnego czasu z ich ludem, w ich kulturze. Niech Bóg ich chroni a Maryja trzyma za rękę.
Dzięki, dzięki, dzięki za modlitwę, za przyjaźń i całą Opatrzność materialną i duchową, którą ostatnio otrzymaliśmy. Bóg jest dobry i nie pozwala, żeby nam czegoś brakowało!
Droga Matko Elviro, dziękujemy za to, że pomogłaś nam spotkać Jezusa, który jest jedyną Odpowiedzią na każde pragnienie Dobra, Pokoju i Szczęścia, które nosimy w sercach.
W dalszym ciągu idziemy za Nim wiernie, dziękując Mu za tę piękną przygodę na liberyjskiej ziemi.
Modlimy się za was i wszystkich zanosimy do Shrine (sanktuarium), do „Królowej Pokoju“. Niech nasza ukochana „Queen of Peace“ wam towarzyszy i chroni zawsze.
Kochamy was mocno!
                                                           Wasza liberyjska rodzina

WYBIERZ JĘZYK

OGŁOSZENIA

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

663462
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
60
1208
10227

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.