Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

don Marco - bannerSaluzzo, Dom Macierzysty

16 lipca 2018

Oto wielki dar Święta Życia, dar, który Pan dał nam i wszystkim!!!
W niedzielę, podczas Święta Życia Marco Lattarulo – jeden z nas, chłopak ze Wspólnoty – zostałdon Marco 1 wyświęcony na kapłana. Nowy kapłan dla naszej Wspólnoty, już ósmy: dla nas to wielki dar za każdym razem: Pan czyni nam łaskę: daje nowego prezbitera, także po to, aby „rodzina” wzrastała i rozwijała się.
Marco we Wspólnocie zmienił swoje życie, przechodząc z ciemności do Światła, idą drogą życia konsekrowanego i studiów teologicznych. Jego droga przebiegała przez różne domy wspólnotowe: we Włoszech, Rosji, w Stanach Zjednoczonych.
I tak Marco, w niedzielę Święta Życia został wyświęcony poprzez nałożenie rąk Jego Ekscelencji Ks. Biskupa Cristiano Bodo, w namiocie wypełnionym ludźmi, na scenie pełnej kapłanów i biskupów, którym przewodniczył ks. Kardynał, Jego Eminencja Ernest Simoni. Ceremonia była piękna i wszyscy mogli w niej uczestniczyć dzięki tłumaczeniu na osiem języków.
don Marco 2Po końcowych podziękowaniach spotkaliśmy się w Domu Macierzystym, gdzie ks. Marco skierował słowo podziękowań do najbliższych przyjaciół.
Msza Święta prymicyjna była bardziej „rodzinna”: byli jeszcze obecni przyjaciele ks. Marco i Wspólnoty, razem z dziewczętami i chłopakami przybyłych ze wszystkich domów Wspólnoty.
W homilii ks. Marco dziękował, rozpoczynając pozdrowieniem „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus” - nie jako pozdrowieniem liturgicznym, ale jako podziękowanie za wszystko to, Czego Jezus dokonał w naszym życiu poprzez wiarę Matki Elviry. Przypomniał, jak 35 lat temu na tym wzgórzu wszystko się zaczynało: Bóg pomyślał o miejscu gdzie każdy z nas mógłby odnaleźć nadzieję, modlitwę, ucząc się jej na kolanach; w spowiedzi świętej otrzymaliśmy Boże przebaczenie, a w Maryi spotkaliśmy Matkę, która każdego dnia nam towarzyszy.                                                                               
don Marco 3To były poruszające słowa młodego człowieka, który zrozumiał, jak ważne jest, aby spotkać w swoim życiu Jezusa.
Na zakończenie Mszy pobłogosławieni zostali misjonarze, ci, którzy wracają na misje oraz ci, którzy wyjeżdżają po raz pierwszy. Potem spotkaliśmy się wszyscy razem na wspólnym obiedzie.
Dziękujemy jeszcze raz Panu Bogu za dar ks. Marco, za wszystkich naszych kapłanów oraz za kapłanów, którzy są przyjaciółmi Wspólnoty; szczególnie dziękujemy za Matkę, która nas nauczyła szacunku i miłości wobec sług Bożych.

GALERIA ZDJĘĆ

 

WYBIERZ JĘZYK

OGŁOSZENIA

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

663478
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
76
1224
10243

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.