Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Vrbovec, 19 – 20 maja 2018 r.

„Ześlij twojego Ducha, aby odnowił ziemię”

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego ma dla naszej Wspólnoty szczególne Pentcro181znaczenie. Matka Elvira od samego początku powierzyła nasze życia w Boże ręce i chciała, abyśmy byli apostołami Wieczernika, zgromadzonymi na modlitwie wokół Maryi, w oczekiwaniu na Ducha Świętego, który wyswobodzi nas od wszelkiego strachu, niepewności, kalkulacji. Jego dary dają nam siłę, aby iść aż po krańce świata, głosząc Zmartwychwstanie Jezusa.Po raz pierwszy mogliśmy świętować Zesłanie Ducha Św. także w chorwackich domach. Pierwszym Wielkim darem Ducha Świętego, który napełnił nas radością, była obecność niektórych braci poświęconych z Włoch: ks. Andrea, diakona Marco, oraz bracia Konrad i Santiago.
Pentcro182
Ich przyjazd wzmocnił charyzmat Cenacolo w domach przez które przejechali: od Varaždinu, Zagrzebia, Vrbovca aż po Šarengrad.  Szczególnie dziękujemy za sobotę i niedzielę, spędzone wspólnie w zamku w Vrbovcu.
W sobotnie popołudnie przeżyliśmy z naszymi braćmi wiele mocnych momentów: podzielenie, katecheza, świadectwa poświęcone nam chłopcom ze wspólnoty poruszające różne sprawy życia wspólnotowego. Było pięknie móc podzielić nasze problemy, trudności, ale też nadzieje i pragnienia.                                                       
Wieczorem zgromadziliśmy się wokół Jezusa, tak jak Maryja i apostołowie w wieczerniku. Wigilię Zesłania Ducha Św. przeżyliśmy na adoracji Eucharystycznej, zanurzeni w modlitwie, wzywając Ducha Św. nad nami i naszymi rodzinami nad Matką Elvirą i nad całą Wspólnotą.                             
Pentcro183

Niedziela upłynęła pod znakiem wielkiego święta wspólnie z naszymi rodzinami i przyjaciółmi.
Podczas Mszy Św. nasi bracia odnowili śluby czystości, posłuszeństwa i ubóstwa oraz służby i miłości ubogich. Dziękujemy Ci Panie Jezu za ich decyzję, oddania swojego życia do Bożej dyspozycji w charyzmacie Wspólnoty Cenacolo.Ks. Andrea, podczas kazania, poprosił o zostawienie miejsca Duchowi Św., abyśmy mogli stać się instrumentami w rękach Boga.Dzięki Niemu, wielu młodych i wiele rodzin, może rozpocząć swoją drogę nawrócenia „z ciemności do światła” i odnaleźć zbawienie.
                                    
Chorwacka rodzina Wspólnotowa   

 

WYBIERZ JĘZYK

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

638131
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
251
2130
7185

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.