Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

sk181Cerveny Klastor, Slovacchia
4 – 6.05.2018 r.
Móc uczestniczyć w spotkaniu rodziców w Cervenym Klastorze uczyniło mnie bardzo szczęśliwym. Za każdym razem jest to dla mnie nowe doświadczenie służby: daje mi radość widzieć naszych rodziców uśmiechniętych. Swoją obecnością rozradował nas także brat Georg, który dołączył do nas z Austrii; dotknęło mnie jak w swojej katechezie mówił nam o tym jak ważne są wartości w życiu, jak jedność między nami. Przez dwa dni był też obecny ks. bp. J.E.  Frantisek Rabek, przyjaciel słowackiej Wspólnoty od samego początku: przewodniczył niedzielnej Mszy Św., która zakończyła spotkanie. Mimo, że rozmawiałem mało z naszymi rodzicami, moje serca napełniło się radością z siły duchowej, którą otrzymałem i która pomoże mi lepiej stawić czoła następnemu okresowi.
                                                                       
Michal Ch

W tych dniach przeżyliśmy piękne spotkanie z rodzicami w Cervenym Klastorze na Słowacji. Trzy dni modlitwy, przyjaźni i podzielenia. W sobotę były katechezy ks. Ireneja, które dotykały tematu pokuty i pojednania. Przez cały dzień tańczyliśmy, podczas gdy na wieczór wystawiliśmy dla rodziców przedstawienie „Dobry Samarytanin”. Przeżyliśmy trzy dni jak jedna wielka rodzina i chcemy podziękować Matce Elvirze i Duchowi Świętemu za ten dar.
                                                                    Michal K

Na pewno świadectwa rodzin i chłopaków, były dla mnie wielkim skarbem. Te trzy dni upłynęły w obecności Ducha Świętego z radością i pokojem. Spotkanie zakończyło się w niedzielę Mszą Św. w kościele w starym klasztorze w miejscowości Cerveny Klastor. Dziękujemy ci Panie Jezu za opatrzność, którą nam dałeś poprzez osoby, które spotkaliśmy w tych dniach.
                                                                     Tomas

Oto nasze spotkanie: modlitwa, taniec, śpiew i słuchanie katechez ks. Ireneja i br. Georga wzmocniły ducha słowackiej Wspólnoty. Przybył także bp. Frantisek Rabek.
Ks. Branislav, kapłan i nasz wieloletni przyjaciel poprowadził natomiast eucharystyczną adorację wspólnotową: dzięki piosenkom i naszym spontanicznym intencjom, mogliśmy przeżyć ten moment modlitwy w jedności i z otwartym sercem!
Chcę podziękować Panu za życie naszej Matki Elviry i za dar Wspólnoty.
                                                                    Peter K.

WYBIERZ JĘZYK

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

628063
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
24
2168
9762

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.