Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Pagno,
28 kwietnia – 1 maja 2018 r.

„Aby służyć Chrystusowi w Jego członkach, w ubogich, musimy zakochać się w Bogu, musimy oszaleć na Jego punkcie. Energia przychodzi od tego właśnie uczucia z Bogiem zanim przyjdzie od jakiejkolwiek innej osoby, od męża, żony, dzieci czy rodziny.”
                                                               
Matka Elvira

01Fam18Jak co roku, w Pagno, miały miejsce rekolekcje rodzin wspólnotowych żyjących w Europie. Przybyły małżeństwa z Francji, z Bośni, z Chorwacji, ze Słowacji, aby przeżyć dni modlitwy i podzielenia, blisko serca Matki Elviry.
Każdego dnia stawialiśmy czoła ważnemu argumentowi życia rodzinnego, a szczególnie wspólnotowego: katechezy i świadectwa dotyczyły modlitwy, zaufania opatrzności i wychowania dzieci.Ponowne słuchanie dźwięcznego głosu Matki Elviry, która mówiła do małżeństw podczas spotkań sprzed kilku laty, było mocno dotykające i przede wszystkim pomogło nam zanurzyć się w głębiej w nas samych i stawić czoła prawdzie, ale też odnaleźć punkt odniesienia, żeby móc powrócić później ze zdwojoną siłą na codzienną drogę wiary i aby móc objąć charyzmat, który Duch Święty dał Wspólnocie.
Spędziliśmy niedzielę, uczestnicząc w ostatnim tegorocznym spotkaniu „ Małżonek jest z wami” : Było pięknie, móc spotkać się z wieloma rodzinami, które przeżywają ich bycie chrześcijanami w świecie.Nie brakowało momentów podzielenia i przyjaźni: jest zawsze pięknie, móc spotkać się, żeby móc potem, nawet w krajach oddalonych od siebie, iść wspólnie jedną drogą.02Fam18
Otrzymaliśmy też dar, móc modlić się i otrzymać specjalne błogosławieństwo w kaplicy, modląc się przed Jezusem w Eucharystii, a także przed relikwią dwóch świętych małżonków i rodziców Świętej Tereski z Lisieux, Celiny i Alojzego Martinów.
Jedna myśl i jedna modlitwa dosięgają także innych rodzin wspólnotowych, których nie ma z nami, tych misyjnych.
Poza tym mogliśmy świętować wspólnie z Mauriziem i Paolettą dwa szczególne dla ich rodziny wydarzenia: pierwszego dnia rekolekcji pięciorgu z ich dzieci został udzielony sakrament Bierzmowania, a ostatniego dnia świętowaliśmy podczas Mszy Św. 60-cio lecie związku małżeńskiego rodziców Maurizia, Luciany i Charliego, przyjaciół i współpracowników Matki Elviry od samego początku. Była to wielka radość, móc czuć się tak wielką rodziną, która obejmuje wiele pokoleń!
03 Fam18
„Ostatnia wieczerza” w święto św. Józefa rzemieślnika, przekształca się w ogromne święto ponieważ dołączają do nas nasze dzieci i pizza ma inny smak, taki szczególny, przede wszystkim dzięki licznej obecności dzieci, które przyniosły dużo radości temu ostatniemu momentowi spotkania.
Kończymy rekolekcje nie tylko zdjęciem, ale przede wszystkim wieloma pięknymi marzeniami, które narodziły się w sercu podczas modlitwy: wystartować od nowa, aby móc kochać i służyć z sercem bardziej otwartym, wzmocnić naszą małżeńską modlitwę, oraz starać się spotykać częściej, żeby mogła rosnąć przyjaźń i jedność między nami.
Dziękujemy za życie Matki Elviry i o. Stefano, za to jak nam pomagają iść i wzrastać we wierze jako małżeństwa chrześcijańskie i rodziny wspólnotowe.
Dziękujemy też wszystkim, którzy służyli w tych dniach z miłością nam i naszym dzieciom, pozwalając nam jednocześnie, abyśmy poświęcili te dni Panu z chętnym i otwartym sercem. Dziękujemy Panie Jezu za te wspólnie przeżyte dni modlitwy!

Powierzamy Maryji, Matce Wieczernika i Królowej Rodzin, nasze serca i drogę, którą mamy do przebycia jako pary, pomóż nam abyśmy umieli słuchać słowa Bożego i wypełniać Jego Wolę, aby nauczyć się kochać jeszcze mocniej życia, które On nam powierzył

Wielka rodzina europejskich rodzin wspólnotowych

GALERIA ZDJĘĆ

WYBIERZ JĘZYK

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

628070
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
31
2175
9769

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.