Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

bannermisericordiaNiedziela Bożego Miłosierdzia
11 kwietnia 2018

mis.-01Najważniejsza ze wszystkich form oddania Bożemu Miłosierdziu. Jezus wypowiedział po raz pierwszy swoje pragnienie ustanowienia tego święta siostrze Faustynie w Płocku w 1931 r., kiedy przekazywał jej swoją wolę dotyczącą obrazu: „Ja pragnę, żeby było święto Miłosierdzia. Chcę, żeby obraz, który namalujesz pędzlem został uroczyście poświęcony w pierwszą niedzielę po Wielkanocy; ta niedziela musi być świętem Miłosierdzia.
W następnych latach Jezus ponowił tą prośbę w dokładnie 14-stu objawieniach określając dokładnie dzień święta w kalendarzu liturgicznym kościoła, powód i cel jego ustanowienia, sposób jego przygotowania, świętowania jak i łaski z niego wypływające.                                                                                              mis-02

Wybór pierwszej niedzieli po Wielkanocy ma swój głęboki sens teologiczny: wskazuje ścisły sens pomiędzy Wielkanocną tajemnicą zbawienia i świętem Miłosierdzia, fakt który zauważyła także siostra Faustyna: „Teraz widzę, że dzieło zbawienia jest powiązane z dziełem miłosierdzia, o które prosi Pan”. Ta więź jest podkreślona najlepiej w nowennie, która poprzedza święto, które zaczyna się w Wielki Piątek.

Pragnienia Jezusa
Co dotyczy sposobu odprawiania święta Jezus wyraził dwa pragnienia:
- żeby obraz Jezusa Miłosiernego był tego dnia uroczyście czczony i pobłogosławiony, podczas liturgii;
- żeby kapłani rozmawiali z duszami o tym ogromnym Bożym Miłosierdziu i żeby w ten sposób wzbudzali we wiernych zaufanie.

Tak – powiedział Jezus – w pierwszą niedzielę po Wielkanocy jest święto Miłosierdzia, ale musi iść za tym czyn i domagam się kultu Mojego Miłosierdzia poprzez uroczystą celebrację tego święta i poprzez kult obrazu, który został namalowany.


Rozpowszechnianie kultu Bożego Miłosierdzia

mis-03
Tym którzy rozpowszechniają kult Bożego Miłosierdzia Jezus daje trzy obietnice:
1)     Matczyną opiekę:„Dusze, które głoszą innym kult Mojego Miłosierdzia, będę chronił przez całe życie, tak jak czuła matka opiekuje się swoim niemowlęciem i w godzinie śmierci nie  będę dla nich Sędzią , ale miłosiernym  Zbawicielem.”

2)     Druga obietnica dotyczy momentu śmierci:„ Duszom, które będą czciły Moje Miłosierdzie i rozpowszechniały je, w godzinie ich śmierci okażę moje nieskończone Miłosierdzie.”

3)     Kapłanom, którzy będą mówić o Bożym Miłosierdziu Jezus obiecał, że najtwardsi grzesznicy nawrócą się na ich słowa: „ Zatwardziali grzesznicy zmiękną na ich słowa, kiedy kapłani będą im mówić o moim bezgranicznym Miłosierdziu i współczuciu, które noszę do nich w Sercu. Kapłanom, którzy będą głosili i wysławiali moje Miłosierdzie dam przecudowną siłę, moje namaszczenie oraz wzruszę serca tych do których będą mówić.

Jezus obiecał świętej Faustynie, że : „Wszystkie dusze, które będą czcić moje Miłosierdzie i rozpowszechniać jego kult, zachęcając inne dusze do zaufania mojemu Miłosierdziu, w godzinie śmierci nie doświadczą strachu. Moje Miłosierdzie będzie ich chronić w tej ostatniej walce.

 

WYBIERZ JĘZYK

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

614978
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
523
1186
6986

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.