Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

rijeka1803

Rijeka (Chorwacja)
24-25.03

„Nawróceni rodzice, zbawione dzieci”
                                      
(Matka Elvira)
Z pełnym sercem i głęboką wdzięcznością do Boga Ojca, chcemy podzielić z wami piękny weekend, przeżyty w Rijece.Po spotkaniu zorganizowanym w Splicie we Wrześniu 2017 r., spotkaliśmy się po raz kolejny, tym razem w Rijece, w szkole podstawowej w Srdoci, na spotkaniu odpowiedzialnych za kolokwia przygotowawcze do wstąpienia i za wszystkie domy w regionie.
rijeka1801
Sobota była bardzo wypełniona, wsparta i prowadzona modlitwą, ale poświęcona głównie kolokwiom, które przygotowują młodych do wstąpienia do Wspólnoty: w porównaniu z wieloma pięknymi rzeczami, które robimy, to jest właśnie najważniejsze z zadań jakie mamy w tych krajach; jest ważnym bycie żywym świadectwem Chrystusowej miłości, a także pomocną dłonią dla rodzin, które potrzebują pomocy. Jest to część życia wspólnotowego nad którą należy ciągle pracować. Wielkim bogactwem były obecność wszystkich prowadzących kolokwia, którzy w swoich podziałkach opowiadali o przeżywanych trudnościach i pięknych rzeczach jakie przeżywają; było to błogosławieństwo oraz zachęta dla wszystkich obecnych.
Na koniec dnia ks. Ivan odprawił Mszę Św. w pobliskiej parafii Krzyża Św. , podczas, której zaprosił nas do bycia Bożą ręką w tajemnicy zbawienia dla wszystkich: „Dostaliśmy bardzo dużo, musimy więc oddać tyle samo.”                                                                            rijeka1804
Dotykającym momentem było wręczenie przez rodziców z Kosowa prezentu dla Wspólnoty w postaci obrazu Św. Matki Teresy, który poza swym pięknem jest ważny ponieważ widać w nim wdzięczność do Matki Elviry i do całej Wspólnoty.Następnie spotkaliśmy się w pobliżem Lovranie, gdzie spotkanie z Panem Bogiem w Eucharystii w nadmorskiej okolicy pozwoliło nam przeżyć przepiękny moment adoracji.
W niedzielę dołączyli do nas rodzice pochodzący z Istrii i z Zagrzebia, w ten sposób liczba osób ze Wspólnoty wzrosła do 170. Udział w procesji upamiętniającej wejście Jezusa do Jerozolimy oraz Msza Św. zostawiły głęboki znak w naszych sercach oraz w sercach parafian.
rijeka1805Zakończyliśmy ten cudowny weekend odwiedzając Sanktuarium Maryjne w Trsacie, żeby podziękować za wszystkie łaski, pomodlić się za Wspólnotę za Matkę Elvirę oraz żeby prosić Maryję o wstawiennictwo w wyzwaniach, które życia stawia przed nami, prosząc o zwiększenie w nas wiary i wzmocnienie nadziei.
Dziękujemy grupom rodziców z Rijeki oraz z Istrii, którzy nas ugościli, dziękujemy dyrektorowi szkoły w Srdoci za zrozumienie, ks. proboszczowi Kristijanowi za wsparcie oraz przyjaźń i wreszcie Naszej Pani z Trsat. Dziękujemy, że mogliśmy przeżyć wspólnie w Cenacolo, wejście w tajemnicę Wielkiego Tygodnia!

                                                          
Rodzice z Chorwacji

WYBIERZ JĘZYK

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

606569
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
108
1323
8490

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.