Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Envie, Dom „Speranza”
Wtorek, 23. stycznia 2018
Tego ranka zjednoczyliśmy się ze wszystkich domów dla chłopaków, aby świętować urodziny mixur18 1naszej Matki Elviry i przekazać nasze prezenty. Dzień rozpoczął się, jak zawsze, z modlitwą, ale przede wszystkim zaśpiewaliśmy i zatańczyliśmy, aby poznać się i rozgrzać atmosferę.
Adoracja Eucharystyczna poprowadzona została przez ks. Eugenio, który wprowadził nas w klimat modlitwy przed Mszą świętą; czuło się atmosferę świętowania, pełną radości i szczęścia z odnalezionego życia. Msza św. została odprawiona przez ks. Ivana i wszystkich naszych księży, a wraz z nimi dwóch księży, którzy są przyjaciółmi Wspólnoty: Koreańczyka i Amerykanina.W homilii ks. Ivan nie mówił zbyt wiele o czytaniach, lecz zechciał podzielić się z nami pięknem życia w Casa Madre (Dom Macierzysty) w Saluzzo, gdzie narodziła się Wspólnota Cenacolo. Opowiedział nam więc historię, która pozostawiła piętno na jego życiu, sprzed wielu lat, kiedy to można było jeszcze spotkać Matkę Elvirę w nocy, modlącą się w kaplicy Casa Madre.
mixur18 2
Dzień kontynuował się z pieśnią, następny był obiad i modlitwa Różańcem św.; gdy wróciliśmy natomiast po Koronce do miłosierdzia Bożego, następowały nagrania wideo, tańce, śpiewy i świadectwa na temat naszych misji. Pięknie było wysłuchać tych świadectw, w których każdy opowiedział o tym, co przeżył na misji. Także ks. Eugenio, który niedawno wrócił z misji, opowiadał nam o pięknie życia darowanego na misji, opowiadając o pełni tego stylu życia i nawołując chłopaków, aby się nie bać i darować swoje życie innym, dokonując tego doświadczenia życia na misjach.
Następni byli misjonarze: życzenia od wielu chłopaków, dziewczyn, misjonarzy, dzieci i od matki Elviry z kilkoma pieśniami. Przed przekazaniem podarunków, ojciec Stefano mówił z sercem na dłoni, tak jak zawsze to czyniła Matka Elvira. Jest to zawsze wielkim bogactwem dla nas słuchać słów podyktowanych jej przez Ducha Świętego oraz słów wielu osób, które żyły przez wiele lat z nią.
Następnie przedstawione zostały różne prace wykonane przez chłopców w domach i wysłano pozdrowienie do Matki wraz z piosenką. Po zakończeniu, wróciliśmy wszyscy do naszych bractw, z sercami pełnymi pięknych słów, które wypłynęła z głębi serca zarówno chłopaków, jak i księży z Cenacolo. Z pewnością czas po powrocie do domów będzie naznaczony świadectwem tych dnimixur18 3 przeżytych w pełni.

Czwartek, 25. stycznia 2018
Dwa dni po spotkaniu dla bractw męskich, także my, dziewczyny spotkałyśmy się, by świętować życie naszej Matki Elviry. Piękna i słoneczna pogoda uczyniła początek tego spotkania, pod oknem pokoju, w którym Matka mieszka dzisiaj, jeszcze bardziej specjalnym! Powiewanie kolorowymi szmatkami z materiału oraz odśpiewanie tegorocznej piosenki urodzinowej dało wiele radości zarówno nam, jak i jej. Po wspólnej modlitwie, z wdzięcznością za możliwość zobaczenia jej przez chwilę, wyruszyłyśmy w podróż, aby resztę naszego dnia spędzić w bractwie w Envie.
mixur18 4
Po kilku pieśniach i tańcach oraz krótkim wprowadzeniu poprowadzonym przez ojca Stefano, przeżyłyśmy Mszę świętą, odprawioną przez ks. Eugenio. Piękne było to, że oprócz naszych księży wspólnotowych, przybyli także księża-przyjaciele naszej Wspólnoty, a w szczególności ci zaprzyjaźnieni z naszymi domami żeńskimi, aby koncelebrować tę Mszę. Dziękujemy za ich przyjaźń i przewodnictwo na naszej drodze.Ksiądz Eugenio, przybyły z Brazylii i pełen entuzjazmu przyniesionego z życia misyjnego, starał się jak najlepiej przekazać go także nam. W kazaniu opowiadał o specyfice Wspólnoty w Ameryce łacińskiej i o potrzebie nowych żeńskich sił na misjach, a także w różnych projektach wspólnotowych na tej ziemi.Tak, jak ks. Marco w ostatnich dniach, także on zachęcał nas do tego, by stać się światłem i pomocą jedna dla drugiej, zwłaszcza te z nas, które są trochę dłużej w Cenacolo, a na koniec Mszy św. wszyscy księża wraz z dziewczynami, które wstąpiły niedawno, wezwali Ducha Świętego na „sługi miłości”, w ich służbie i wyborach życiowych.
Dziękujemy chłopcom, którzy nas ugościli, przygotowując miejsce czy też usługując przy stołach. Dziękujemy szczególnie tym z nich, którzy pracowali na kuchni za włożony przez nich wysiłek!
Po kilku dowcipach opowiedzianych przez ks. Massimo oraz po różańcu odmówionym na spacerze, rozpoczął się intensywny program popołudniowy, zaanimowany został świadectwami, pieśnią, nagraniami filmowymi i różnymi scenkami.                                                         mixur18 5
Obejrzałyśmy te same nagrania, co chłopaki, przeplatane ze świadectwami dziewcząt, które niedawno wróciły z misji. Pełne wdzięczności za ten czas, w którym oddały na misjach trochę ze swojego życia, zachęcały nas do otwarcia naszych serc na tę drogę, odrzucając wszelki lęk i nie ograniczając się w swoich wyborach.Także możliwość obejrzenia scenek, w którym śmiałyśmy się z naszych słabości, obejrzenie różnych tańców i przezwyciężeń w świadectwach było darem, który nas bardzo zjednoczył. Wielokrotnie wzruszyłyśmy się i dziękujemy Matce Elvirze z całego serca za to, że w nas uwierzyła i nauczyła o wielkości i pięknie bycia kobietami.
Na koniec każdy dom przedstawił prezent, który przygotowałyśmy, odkrywając i używając naszych darów i talentów, używając ich, aby służyły innym domom.
Ten dzień był pełny i bogaty w wiele darów! Dziękujemy Wspólnocie Cenacolo, że pozwoliła nam spędzić wspólnie ten tydzień, tu, w sercu Wspólnoty, i wracamy z odnowionym zapałem, do naszej codzienności!
Dziękujemy, Matko Elviro, za twoje życie, oddane za nas, i dziękujemy, że uczysz nas, jak żyć jako zmartwychwstali, KOCHAMY CIĘ!!!

GALERIA ZDJĘĆ

WYBIERZ JĘZYK

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

594697
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
365
1493
8943

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.