Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Villa el Salvador,

18.- 20. stycznia 2018 r.
Najdroższa Matko Elviro, ojcze Stefano i wszyscy inni,
Piszemy do was pełni wdzięczności i radości w sercach za przeżycie tego tygodnia, pełnego łask iFrpe1 1 błogosławieństw na odwiedzinach Ojca Świętego, naszego drogiego papieża Franciszka. Prawie wszyscy mogliśmy wziąć w tym udział choć przez chwilę; w czwartek wieczorem grupka „wujków” i „cioć” misyjnych oraz sióstr zakonnych wyjechała z rana i dołączyła do wielkiej grupy ludzi, młodzieży oraz zakonnic, którzy oczekiwali przybycia papieża na ulicach i przy siedzibie Nuncjusza Apostolskiego, jego kwaterze tej nocy.
„El pueblo peruano” (lud peruwiański) zgotował mu przepiękne przyjęcie, pełne radości, śpiewu, hymnów i uśmiechów. Także nasi nastolatkowie czuwali całą noc przed Nuncjaturą, wspólnie z około tysiącem młodych ludzi, zwanych „Strażą Papieża”, w towarzystwie naszego przyjaciela ojca Fernando, który ich przygotował.
Frpe1 2Ich zadaniem było podążać za papieżem, gdziekolwiek nie ruszy, wspierać go i okazywać mu słynne latynoamerykańskie serce muzyką, śpiewem i tańcem. W piątek rano papież dotarł do Selwy, do serca Amazonii, gdzie także Andrea, Domenico, brat konsekrowany Denis z kilkoma przyjaciółmi, mogli wziąć udział w Mszy świętej odprawionej na tej ziemi. Ich misją, poza spotkaniem z papieżem, było także uruchomienie nowej grupy rodziców, która zajmie się przyjmowaniem rodziców, którzy poszukują pomocy. Módlcie się za nas w tym celu!


Świadectwo Domenico i Andrei
Piękna było także możliwość obejrzenia niektórych urywków z wizyt papieża w telewizji. Frpe1 3Wieczorem, po kolacji, mieliśmy możliwość prześledzić dzień i cieszyć się nagraniami, które peruwiańska telewizja katolicka ułożyła w bardzo dobry sposób, na temat życia, słów i historii Ojca Świętego. W sobotni poranek śledziliśmy, na ile mogliśmy, niektóre momenty ze święceń diakonatu brata Marco. Dziękowaliśmy Bogu za to, co jego „tak” i jego życie dały Wspólnocie. DZIĘKUJEMY!
Papież Franciszek przemawiał do wszystkich księży i sióstr zakonnych w Trujillo, pueblo na północy Peru, który w ostatnim roku mocno ucierpiał z powodu powodzi. Powiedział do nich, że my, osoby konsekrowane, musimy pamiętać o trzech rzeczach… a są one dokładnie tym, czego nauczała nas Matka Elvira:
1° - mieć „radosne sumienie” - umieć śmiać się z samego siebie w trudnych momentach
2° – pamiętać ten moment, kiedy zostaliśmy powołani; pamiętać kim byliśmy, a kim jesteśmy dziś
3° – zarażać wszystkich swą radością
Ile razy w tych dziękowaliśmy Bogu za dar mądrości Matki Elviry i za wszystkie chwile, gdy uczyła nas, jak przeżywać dobrze nasze życie.
Centralnym dniem była niedziela, 21. stycznia, jak piękny prezent dla Matki Elviry w dniu jej urodzin. Wspomnieliśmy o niej z radością i wdzięcznością podczas Mszy św.

Frpe1 4Z samego rana grupka „cioć” i „wujków”, chłopaków i zakonnic wspólnotowych wyruszyła, by dotrzeć do bazy lotniczej w Las Palmas i być na czas na główną Mszę św. po południu. Dwie siostry zakonne przybyły już wcześnie rano, przed Mszą św., i skierowały się do Katedry w Limie, gdzie księża, zakonnice, biskupi i osoby konsekrowane oczekiwały w radosnym klimacie modlitwy na przybycie papieża, aby pomodlić się razem z nim przy obecnych na ołtarzu relikwiach pięciu świętych peruwiańskich: świętego Martina de Porres, św. Róży z Limy, św. Turibio z Mongrovejo, św. Juana Macias i św. Franciszka Solano. Ojciec Święty przybył wśród oklasków i radości i od razu wstąpił na ołtarz, pozdrawiając wszystkich, a zwłaszcza swoich braci, biskupów. Przeżyliśmy z nim chwile modlitwy w ciszy, podczas gdy on przechodził, zatrzymując się przy każdej relikwii. Na końcu dał wszystkim swoje błogosławieństwo i odszedł na prywatne spotkanie z biskupami w katedrze, podczas gdy na placu tłum młodych ludzi śpiewał, czekając, aby zobaczyć papieża na modlitwie Anioł Pański. Podczas Anioła Pańskiego odczuliśmy, że papież mówił do młodzieży „po naszemu”: „Bóg kocha Frpe1 5cię takiego, jakim jesteś, tak, jak kochał apostołów, gdy poprosił ich o modlitwę, a oni zasnęli, jak Mojżesza – jąkałę, jak Abrahama w podeszłym wieku, Magdalenę, która była jawnogrzesznicą, świętego Piotra, który się go zaparł trzy razy i stał się pierwszym papieżem, jak św. Pawła, który prześladował chrześcijan… Nie kocha nas, ponieważ jesteśmy doskonali albo wspaniali, ale kocha nas z naszymi brakami i słabościami, kocha nas za miłość, którą mamy w sercu,… dlatego też powiedział: „NO SE MAQUILLEN EL CORAZÓN”, czyli „Nie maskujcie waszych serc”!!! ”
Po Aniele Pańskim było piętnaści autobusów przed katedrą, gotowych do przewiezienia wszystkich sióstr i księży na Mszę św. Lima w godzinach szczytu nas nie rozczarowała – trzy godziny w korkach na 15 kilometrach drogi, ale było warto – wszystko dla papieża i dla Kościoła!
Gdy przylecieliśmy do bazy lotniczej w Las Palmas, z radością oglądaliśmy, jak Peruwiańczycy przyjęli papieża i przygotowali wszystko z miłością, ciepłem, muzyką i kolorami. Jednym z kolorów, które powitały Ojca Świętego, był „la gris” nieba w Limie (szary od słońca). Obecnych było prawie dwa miliony osób zebranych w imię Jezusa! 36 lat minęło od ostatniej wizyty papieża w Peru! W 1985 roku św. Jan Paweł II odwiedził właśnie Villa el Salvador w czasie terroryzmu, a była to wtedy jedna wielka pustynia!
Ojciec Święty przybył pośród eksplozji radości i śpiewów peruwiańskim „Nazareno-movil” i zrobił kółko, pozdrawiając, błogosławiąc, uśmiechając się i obserwując. Podziękował za to, że mógł zobaczyć i dotknąć nadziei tej ziemi, przypominając nam, że aby ją utrzymać i aby nie została ona nam skradziona, musimy pozostać zjednoczeni!
Dziękujemy Panu Bogu i Maryi za te dni Łaski i za to, co wizyta Ojca Świętego zasiała, poruszyła i dotknęła w naszych sercach i w sercach wielu innych ludzi!
Dziękujemy za wszystko i na zawsze! ZJEDNOCZENI W NADZIEI!
 Dzieci, wujkowie, ciocie, rodziny z najlepszego miejsca na świecie… Peru

WYBIERZ JĘZYK

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

594701
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
369
1497
8947

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.