Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Envie, Włochy
Bractwo „Speranza” (Nadzieja)
21. stycznia świętowaliśmy 81. Urodziny naszej Matki Elviry! Jej życie jest wielkim darem od Boga; to życie, które potrafiło zawsze być otwarte na wolę Bożą i na Jego działanie, dając życie nam wszystkim! Razem z wieloma dziećmi Wspólnoty, rodzicami i przyjaciółmi, przyjechaliśmy ze wszystkich domów wspólnotowych z całego świata do naszej Matki, aby podziękować jej, com181 1przytulić i móc ją zobaczyć choć przez chwilę. Jej dzień zaczął się od Mszy świętej w salonie w Domu Formacyjnym w Pagno, odprawionej przez ojca Stefano i przeżytej razem ze wszystkimi konsekrowanymi z naszej Wspólnoty, którzy w ostatnich dniach z duża troską i miłością przygotowywali ten rodzinny i intymny moment. W międzyczasie przybyło wielu chłopaków z różnych domów oraz przyjaciele i rodziny: oczekując, aby móc ją pozdrowić pod oknem, nauczyliśmy się piosenki z życzeniami. Po Mszy św. wszystkie „dzieci Wspólnoty” ścisnęły się razem pod oknem, śpiewając głośno piosenkę ułożoną na dzień urodzin. Zwłaszcza dla tych, którzy przyjechali z daleka bądź też widzą Matkę Elvirę po raz pierwszy, był to piękny moment. Pełni radości i wdzięczności, nie możemy nie zauważać w niej tej żywej obecności Jezusa, który nadał sens i odmienił nasze życia! Matka uśmiechnęła się i mówiła do nas, patrzyła i pozdrawiała, szczęśliwa z jej własnego i z naszego życia. Śpiewaliśmy, tańczyliśmy i oczekiwaliśmy w ciszy na słowa, które skieruje do nas. Ten prosty moment zakończył się, kiedy powierzyliśmy ją i jej życie sercu Maryi.
com181 2Później odjechaliśmy, aby dotrzeć do dziewcząt, które czekały razem z rodzicami i przyjaciółmi Wspólnoty, aby móc spędzić ten dzień razem. Po kilku radosnych piosenkach przeżyliśmy Mszę św. celebrowaną przez o. Stefano w podziękowaniu za życie Matki Elviry i za wszystko to, co zrobiła dla nas. Podziękowaliśmy również za dar diakonatu brata Marco, który w ramach kazania dał świadectwo o tym, jak spotkanie z chłopakami, którzy wierzyli w drogę wspólnotową pomogło mu spotkać Jezusa. Opowiadając o dawnym życiu i patrząc na to, czego Bóg dokonuje w nim teraz, dodawał nam odwagi, aby uwierzyć w zmianę, i abyśmy mogli przeżyć, jak on, że możliwe jest wyjście z bagna przeszłości i odkrycie woli Bożej w naszym życiu.
Od kilku lat na urodzinach Matki Elviry „przenoszeni” zostają święci opiekunowie naszych bractw. Na koniec Mszy św. zostali ogłoszeni nowi święci, którzy będą nam towarzyszyć aż do 21. stycznia 2019, i których Matka Elvira wylosowała dla każdego domu w tych dniach. Dziękujemy za przykład życia naszych przyjaciół w niebie, którzy pomagają nam na drodze wiary.
Chłopaki z domu w Envie zrobili wszystko, co w ich mocy, aby nas przyjąć, przede wszystkim przygotowując wystrój i posiłek. Pięknie jest widzieć, jak każdego roku urodziny Matki Elviry popychają nas do tego, aby jeszcze bardziej poświęcać się i kochać! Dziękujemy za wasz bezinteresowny trud!                                                                                                    com181 3
Jako że pogoda była piękna, odmówiliśmy różaniec chodzony między polami w Envie. Wracając do auli, obejrzeliśmy zaprezentowany przez chłopaków z domu w Austrii recital „Syn marnotrawny”. Może wielu obejrzało go już kilka razy, ale tym razem głęboko zapadł w nasze serca i na dotknął! To prawda, że, jak mówił jeden z chłopaków po występie, jest o wiele trudniej grać przed chłopakami mieszkającymi na co dzień we Wspólnocie, niż ludźmi z zewnątrz. Jest mocnym świadectwem, gdy się widzi chłopców z jednego bractwa, którzy żyją – a nie tylko grają – w miłości i przebaczeniu. Dziękujemy za wasz występ i świadectwo: jak powiedział brat Georg, ważne jest, żeby odkryć piękno Wspólnoty w życiu codziennym, poznając, jak ważny jest każdy z nas!
Aby podkreślić miłość, jaką Matka Elvira miała wobec własnego życia, dla swojej rodziny i dla życia każdej osoby, obejrzeliśmy kilka nagrań, w których ona opowiadała z pasją o darze życia. Móc ją widzieć i słyszeć jej głos, który wnika w tak szczególny sposób do twego serca i umysłu, było jednym z największych darów tego dnia! Słuchając świadectw sióstr Claudii i Jennifer, które mają możliwość przebywania z nią w tym szczególnym okresie jej życia, czuje się tę wielką miłość wobec życia, która widać jeszcze dzisiaj i która „rozpala” każdego, kto dostaje ten szczególny dar spotkania jej.
com181 4Na takie świętowanie potrzeba też dobrego tortu!
Na koniec tego jakże intensywnego i bogatego w przeżycia dnia, został przyniesiony wielki i bardzo smaczny tort, który bractwo w Cherasco przygotowało dla Matki – która skosztowała go po obiedzie – i dla nas wszystkich. Dziękujemy!
Dziękujemy, ponieważ także dziś Matka Elvira mogła śledzić nasze świętowanie przez tv transmisje i my także czuliśmy się o wiele bliżej niej!
Zakończyliśmy ten dzień kilkoma radosnymi piosenkami i tańcami.
Wracamy do naszych domów z sercem pełnym wdzięczności i z pragnieniem bycia lepszymi i zakochanymi w życiu!
Dziękujemy, Elviro, ponieważ jesteś szczególną Matką! Dziękujemy, bo jesteś dla nas obliczem Boga! Dziękujemy ci za to wszystko, co zrobiłaś i co robisz dla nas!
Dziękujemy, bo zawsze w nas wierzyłaś!
Dziękujemy ci, teraz i zawsze!
                                                                 Twoi synowie i córki

GALERIA ZDJĘĆ

WYBIERZ JĘZYK

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

584283
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
175
1981
6851

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.