Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Brazylia, Mogi das Cruzes
Dom Wspólnotowy "Nossa Senhora da Ternura"
02-03.12.2017
Z wielką radością w sercu chcemy podzielić się z Wami świątecznymi dniami, jakie przeżyliśmy z okazji dwudziestoletniej już obecności Wspólnoty Cenacolo w Ameryce Południowej, gdzie 20 miss 2wszystko zaczęło się otwarciem pierwszej Misji "Nossa Senhora da Ternura”w Mogi. aby dobrze przeżyć te dni, zaprosić Pana Boga do wszystkich naszych obowiązków i podziękować za wszystko to, co dla nas czyni, zrobiliśmy Nowennę wstając w nocy na Adorację Eucharystyczną. Bardzo nas to zjednoczyło w przygotowaniach. Zobaczyliśmy momenty w których dobro, jakie mieliśmy przeżyć zostawało zagrożone na różne sposoby, ale nie pozwoliliśmy sobie na utratę pokoju wewnętrznego. Obecność naszych księży wspólnotowych ks. Massimo i ks. Eugenio pomogła nam w modlitwie, spowiedzi i dotarcia do dni święta z czystym sercem. Cudownie było zobaczyć, że nie tylko chłopcy z domu "Św. Tereski" i z domu wspólnotowego w Jau, którzy przyjechali wspomóc nas w przygotowaniach, ale także liczni przyjaciele oddali się do naszej dyspozycji.
20 miss 3Doświadczyliśmy dobroci Pana Boga w całej Opatrzności: wszystko to, co zostało otrzymaliśmy do zrealizowania tego święta, a przede wszystkim ręce i nogi gotowe do posługi i dawania siebie z radością! Święto zostało otoczone nie tylko naszą modlitwą ale także modlitwą grupy rodziców z Brazylii, którzy przeżyli dwudniowe rekolekcje nocując na naszej Misji.
Niedziela była szczególnym dniem! Rozpoczęliśmy świętowanie modlitwą Świętego Różańca i Mszą Świętą. Była to bardzo wzruszająca celebracja. Móc zobaczyć jak wiele osób dotknął Pan Bóg poprzez "tak" Matki Elviry oraz otwarcie Misji było czymś niesamowitym! Ojciec Eugenio w swej homilii przypomniał nam jak bardzo Bóg zawsze nas prowadził i ile musimy mu dziękować za wszystkie te cuda! 20 miss 4
Wśród wszystkich zgromadzonych przyjaciół i rodziców nie zabrakło młodych, którzy swoje dzieciństwo spędzili na tej Misji. Podczas modlitwy wiernych to oni właśnie przemawiali, dziękując za otrzymane dobro. Podkreślali wymagającą miłość, która przygotowała ich do wyboru i walki o dobro, dziękowali za wszystkie możliwości uczęszczania do szkoły, ale przede wszystkim wypływało z ich serca podziękowania za rodzinę, którą tu odnaleźli! Ich krótkie, ale bardzo mocne opowieści, wywołały płacz na nie jednej twarzy. Bóg jest dobry! Ile cudów! Również słowa Giacomo (prezydenta stowarzyszenia San Lorenzo w Brazylii) były bardzo znaczące. Przypomniał nam jak Matka Elvira mówiła iż pomaganie Wspólnocie to przede wszystkim możliwość czynienia dobra i stawania się coraz lepszym, oraz że dobro trzeba czynić właściwie dochodząc do samego końca! Nasze serca były przepełnione wdzięcznością i zadziwieniem z powodu wszystkiego tego, co piękne narodziło się w ciągu tych 20 lat! 20 miss 1Następnym punktem programu był przepyszny obiad przygotowany z sercem przez kilka przyjaciółek i kilku naszych młodych, łącząc w ten sposób kuchnię portugalską i włoską. Czuło się klimat rodzinny!
Po południu młodzi przygotowali Recital, który przedstawiał w sposób jasny, jak Pan Bóg działa w naszym życiu i prowadzi nas z ciemności do światła! Opowiadał o jednym  chłopaku zagubionym w złu oraz jego synu, który  z powodu uzależnienia rodziców, przybywa na jedną z naszych Misji. Dzięki modlitwom syna, ojciec wstępuje do Wspólnoty i, spotykając Jezusa oraz trwając codziennie na modlitwie, w poświęceniu i przyjaźni, odnajduje życie i powraca do syna! Podczas Recitalu w tle wyświetlano obrazy z życia wspólnotowego i misyjnego. Ten Recital, wszystkie tańce oraz video towarzyszące scenografii ukazywały wielkie staranie i poświęcenie ze strony młodych.
Ten świąteczny dzień zakończyła chwila modlitwy, trzymanie się za ręce i dziękowanie wspólnie Bogu jako siostry i bracia dało nam jeszcze większą radość!
Ściskamy Cię mocno, Matko Elviro, a także Was wszystkich!

GALERIA ZDJĘĆ

WYBIERZ JĘZYK

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

571791
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
56
2115
5933

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.