Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Supe, Dom "Señor de los Milagros"

Sobota, 28 października 2017
„Niech się rozweselą pustynia i spieczona ziemia,

niech się raduje step i niech rozkwitnie!”  (Iz 35,1)
Dnia 28 października, w święto "Señor de los Milagros" (Pan Cudów), świętowaliśmy pierwszą Supe 171rocznicę założenia naszego domu na pustyni w Supe, Peru. Ku naszemu wielkiemu zaskoczeniu, przybyło wielu przyjaciół, którzy wypełnili nasz dom: sąsiadów, nasze przyjaciółki zakonnice, grupa z domu misyjnego w Villa el Salvador i Rayo de Luz. Mszę Świętą odprawił nasz drogi przyjaciel, ojciec Carlos.
W swoim kazaniu podziękował nam za naszą obecność w tym miejscu i za przykład wiary, którą przekazują nasze chłopaki poprzez poświęcenie w intensywnie przeżytej pracy i modlitwie. Zjedliśmy dobry obiad dzięki Opatrzności, po czym przedstawiliśmy nasz taniec „Maski”. Chłopaki ćwiczyli taniec na piasku, ufając do ostatniego momentu Opatrzności, która na koniec zapewniła nam podłogę z cementu.
Supe172
Kilka świadectw peruwiańskich chłopaków, którzy wstąpili do naszego domu dotknęło nas swoim pięknem; jeden z chłopaków powiedział: «Dziś mam Boga, więc mam wszystko». Po tym, jak podziękowaliśmy wszystkim obecnym piosenkami z gestami, złożyliśmy życzenia Domenico i Andrei na dziesiątą rocznicę ich ślubu, kończąc nas dzień świętowania. Jesteśmy szczęśliwi, ponieważ możemy przeżywać to doświadczenie, a także ponieważ miłość Wspólnoty jest tak wielka na tej peruwiańskiej ziemi, że rośnie nawet na piasku!
Pustynia już kwitnie razem z naszymi życiami. Wielkie podziękowania Matce Elvirze i Wspólnocie, która nam ufa!
                                       Chlopaki z domu "Señor de los Milagros"

GALERIA ZDJĘĆ

WYBIERZ JĘZYK

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

559736
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
68
293
2939

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.