Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Cuneo, Włochy
Sobota 14 październik 2017
Dom "Pozzo di Acqua Viva" (Studnia Żywej Wody)  

Tak mówiono wśród ludzi:
"Pan uczynił im wielkie rzeczy".
Wielkie rzeczy uczynił nam Pan:
pełni byliśmy radości. 
                                         ( Ps 125)

Od samego rana oddychaliśmy świątecznym powietrzem, również pogoda cuneo03 dopisywała od najwcześniejszych godzin. Rankiem kończyliśmy ostatnie   przygotowania do święta. Dołączyli do nas w tych przygotowaniach również niektórzy przyjaciele oraz rodziny ze Wspólnoty a także z domu. W ten sposób skończyliśmy montaż namiotów a następnie stołów do poczęstunku oraz ozdób, "napisów i obrazków" które to wypełniły dom i nadały mu rodzinnego charakteru. Bracia z Saluzzo zajęli się organizacją strefy dźwiękowej, a liczne mamy zajęły się w międzyczasie przygotowywaniem pysznego poczęstunku w formie szwedzkiego stołu. W ten oto sposób poranek minął bardzo szybko i na krótko przed godziną 12 wszystko było już gotowe na rozpoczęcie wielkiego święta! Panował klimat powszechnej radości i wyczuwało się panującą przyjaźń!
cuneo01Około godziny drugiej po południu nadjechali pierwsi przyjaciele, rodziny ze Wspólnoty i spoza niej, dziewczęta ze Spinetty.... oraz liczni przyjaciele domu. Nareszcie przyjechał także ks. Mauro, zaprzyjaźniony z domem kapłan, a zaraz po nim ks. Michel, od razu dopasowali się do przyjaznego, radosnego i rodzinnego klimatu, który zdążył się już powoli zawiązać.
O trzeciej rozpoczęliśmy pierwszy modlitewny punkt programu, tajemnice Światła Różańca świętego, poprowadzony i śpiewany przez chłopców ze Wspólnoty; następnie dwóch chłopców ze tego domu, Sandro i Pau, wzruszyli nas swoimi świadectwami zmartwychwstania oraz drogi wspólnotowej: mówili właśnie o rodzinie, o tym jak ważną rolę odgrywają jest dla wzrostu młodych ich rodzice oraz jak ważne jest poczucie bycia rodziną we Wspólnocie.
Zaraz potem nadszedł czas na najważniejsze wydarzenie, celebracja Eucharystii, pod przewodnictwem ks. Mauro i przy koncelebrze ks. Michela.
Msza Święta świętowała pierwszy rok istnienia domu wspólnotowego, nie obyło się bez wzruszeń i otarcia kilku łez. Na koniec jedno z momentów bardzo wyczekiwanych: poczęstunek, gdzie podzieliliśmy się posiłkiem i radością bycia przyjaciółmi w modlitwie i prostocie życia.                                                   cuneo02
W tym roku, dzięki darowiznom wielu przyjaciół Wspólnota będzie mogła zakupić wielką zimową szklarnię, w ten sposób dzięki ich miłości możliwe będzie zrealizowanie tego projektu, który zapewni pracę oraz wykarmi dom. Późnym popołudniem zakończyła się pierwsza rocznica, w sposób bardzo prosty w znaku modlitwy i małych rzeczach. Zauważyliśmy jak Pan Bóg potrafi czynić wielkie rzeczy za pośrednictwem maluczkich i ostatnich.
Dziękujemy Matce Elvirze, która zawsze wierzyła w nas, i to dzięki niej poznaliśmy Jezusa wzrastając w Nadziei. Dziękujemy osobom, które w tym roku modliły się za nas i z nami, za wszystkich tych, którzy byli blisko nas wspomagając nas w organizacji tego święta.
Dzięki składamy Bogu za nich, dziękujemy również za tę studnię żywej wody, która wypływa z serca Chrystusa i codziennie wskazuje nam drogę do naśladowania.

Dziękujemy wszystkim!!! Kochamy Was!
           Młodzi z domu wspólnotowego "Źródło Żywej Wody"

 

WYBIERZ JĘZYK

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

553070
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
277
2523
5586

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.