Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Czarnogóra, Wrzesień 2017
“Miejcie wiarę a będziecie mieć dobre życie, spokojne i chrześcijańskie. Miej wiarę a znajdziesz wyczerpującą odpowiedź na wszystkie pytania i wszelkie twoje pokusy staną się znośne, a ból przemieni się w światło!”
                                                        (św. Leopold Mandić)

montenegro03                                                

Najdrożsi,
chcieliśmy poinformować Was, iż w zeszłym tygodniu my, chłopcy z różnych domów w Chorwacji i w Međugorje otrzymaliśmy wielki dar uczestniczenia i posługi w Czarnogórze, w Herceg Novi, podczas przyjazdu szczątek św. Leopolda Mandić do jego rodzinnego miasta.
Dziś, w Czarnogórze, katolicy stanowią zaledwie 3% ogółu ludności. Nareszcie mieli okazję, aby pozdrowić swego Świętego i poprosić go o wstawiennictwo uzdrowienia licznych ran powstałych jeszcze w czasie wojny.To była naprawdę wielka radość móc uczestniczyć w tym wydarzeniu dzięki któremu spełniło się także wielkie pragnienie Świętego: “aby moje biedne kości powróciły do mego ludu – dla dobra ich dusz”. Czujemy się szczęśliwi, iż te cztery dni przeżyliśmy na sposób wspólnotowy... modląc się, dając świadectwa... ale także pracując, posługując na różne sposoby... wszystko to razem wzięte dało nam przeżyć niezapomniane chwile.
W głębi naszych serc czujemy potrzebę podziękowania w sposób szczególny J. Em. Ilija Janjićowi, Biskupowi diecezji Kotor, za jego przyjęcie, przyjaźń i sympatię jaką dąży to dzieło Matki Elwiry. Poczuliśmy się jak u siebie w domu.
Dziękujemy Matce Elwirze za to, że nauczyła nas mówić “Tak” Kościołowi, wierze i posłudze. Dziękujemy Wspólnocie za to przepiękne doświadczenie.
      
Bracia z domów wspólnotowych w Chorwacji i Međugorje

 

 

 

 

WYBIERZ JĘZYK

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

543641
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
43
936
5757

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.