Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Poręba Radlna, Tarnów

Dom Błogosławionej Karoliny
10 Września 2017
Co roku obchodzimy rocznicę otwarcia naszych domów wspólnotowych i jest to art 5 zawsze czas radości i dziękczynienia za to wszystko co Pan Bóg czyni dla młodych z naszej Wspólnoty. W tym roku obchodziliśmy 13 lat naszego domu w Porębie Radlnej i był to czas wyjątkowej radości. Już na samym początku tego spotkania wielką radość nam sprawiło to, że mogliśmy zobaczyć jak wiele rodziców, przyjaciół i ex-ów ze Wspólnoty przyjechało, aby przeżyć ten dzień razem z nami. Na samym początku ks. Wacław wezwał nas do otwarcia serca podczas modlitwy różańcowej gdyż to właśnie Maryja otwiera drogę do Jezusa i wtedy jest łatwiej usłyszeć Jego głos i to, co On chcę nam powiedzieć. Krótkie rozważania poprowadził ojciec Sławek i była to okazja, aby wejść głębiej w tajemnicę życia Jezusa, ale także razem z Nim i Maryją w tajemnicę ich obecności w naszym codziennym życiu i we Wspólnocie Cenacolo.
art 4 Mszę Św. celebrował ojciec Sławek, a ks. Wacław głosił kazanie.
Ucieszyła nas też obecność ks. Jana, wieloletniego przyjaciela naszego domu w Jastrzębiu Zdrój i naszej Wspólnoty oraz obecność Sióstr Urszulanek z Tarnowa, z którymi przyjaźń nawiązana podczas ŚDM wzrasta. Ks. Wacław podziękował przede wszystkim naszym sąsiadom, którzy nas przyjęli z otwartym sercem i z wielką miłością i nie zatrzymali się nigdy na naszej przeszłości, na tym, co było złe, ale potrafili zobaczyć to, co w nas jest piękne i dobre. Właśnie takie jest spojrzenie Boga na człowieka, jeśli tylko człowiek pogubiony zapragnie Jego Miłości i Jego przebaczenia. Matka Elvira, powiedział ks. Wacław, nie przygotowała żadnego programu ani nie szukała jakiejś skutecznej metody aby pomóc uzależnionym. Zaczęła ona, najpierw kochać, będąc miedzy nami, a dopiero po tym przyszły odpowiedzi na inne pytania. Dziękujemy Jezusowi za dar miłości, która przeszła i zagościła w sercach chłopaków, którzy przeszli przez ten dom i zostawili ślad ich obecności i dobra, jakiego są zdolni czynić.                                                                                                            art 3 Po Mszy Św. chłopaki z domu poczęstowali nas wszystkich smacznym obiadem. Jest to zawsze czas rodzinny, przepełniony radością i uśmiechem. Wielką radość nam chłopakom ze Wspólnoty sprawiło to, że kilku z naszych braci po raz pierwszy od wstąpienia spotkało się z rodziną. Jest to czas, kiedy w ich radości i miłości, można zobaczyć owoce zmagania się i trudu, jakie przynosi życie we Wspólnocie, które nas uczy by nie uciekać przed cierpieniem, lecz właśnie poprzez codzienne trudności lepiej zapoznać siebie i usłyszeć głos sumienia. To pierwsze spotkanie i wszystko, co można zobaczyć jest namacalnym znakiem zmartwychwstania.
Program popołudniowy kontynuowaliśmy pod namiotem, najpierw odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a później dzieląc się świadectwem tego, co Pan Bóg czyni w życiu chłopaków, którzy przeszli przez ten dom. Brat Slaven powiedział nam o tym, jak jest ważna obecność i wstawiennictwo błogosławionej Karoliny na drodze uzdrowienia serca i życia chłopaków właśnie poprzez pracę i modlitwę.
Po tym Peter, który już kilka lat jest poza Wspólnotą, dał piękne świadectwo o tym jak właśnie w Cenacolo znalazł drogę do Boga, a w tym mu dużo pomógł pobyt w domu w Tarnowie i spotkanie z bł. Karoliną, która dzisiaj jest szczególną patronką jego rodziny. Między świadectwami, zatańczyliśmy razem, dzięki Magdzie, Danielowi i Olkowi, którzy już są od lat poza Wspólnotą, ale zawsze chętnie przyjeżdżają i służą nam dzieląc się swoimi talentami. Na samym końcu usłyszeliśmy piękne i prawdziwe świadectwa Mariusza, Błażeja i Kacpra, którzy wstąpili do tego domu i odnaleźli Jezusa dzięki modlitwie, pracy i prawdziwej przyjaźni.                                         
Spotkanie skończyliśmy piękną adoracją, która była dla nas czasem dziękczynienia Jezusowi za wszystko. Ojciec Sławek przeszedł między nami z Panem Jezusem i każdy mógł popatrzeć na Niego i podziękować w sercu za dar Wspólnoty Cenacolo.
art 6 Dziękujemy Tobie Jezu i Twojej Matce Maryi za to, że wybrałeś Matkę Elvirę dla nas i za to wszystko, co Ona codziennie czyni dla nas. Dziękujemy za dar tego domu na pięknej tarnowskiej ziemi i za to, że tutaj zawsze jesteśmy przyjęci z otwartym sercem. Dziękujemy za dar naszej patronki błogosławionej Karoliny i jej wstawiennictwu polecamy wszystkich chłopaków, którzy byli, którzy są i którzy będą w tym domu.
             

GALERIA ZDJĘĆ VOL 1
GALERIA ZDJĘĆ VOL 2
GALERIA ZDJĘĆ VOL 3
GALERIA ZDJĘĆ VOL 4

 

WYBIERZ JĘZYK

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

553065
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
272
2518
5581

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.