Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

loreto1Niedziela, 20 sierpnia 2017
Loreto, dom „Casa Nazaret”

„W Lourdes Maryja się objawiła, ale tu w Loreto przechadza się po domu Świętej Rodziny”
                                           
(św. Ojciec Pio)

Jak pięknie jest świętować 10 lat obecności Wspólnoty Cenacolo tu, w Loreto! Na tę specjalną okazję przybyli z domów w Mariotto na południu Włoch oraz z Saluzzo ks. Massimo Marchi i wielu chłopaków. Po południu, przyjęliśmy przyjaciół   loreto2      radosnym śpiewem i tańcem, a o godz. 18 nadszedł punkt kulminacyjny tego święta: spotkanie z Jezusem na Mszy św. Msza św. została odprawiona przez J.E. ks. bp. Giovanni Tonucci i koncelebrowana przez ks. Massimo Marchi i innych księży, którzy są przyjaciółmi Wspólnoty. Wzięliśmy udział w Eucharystii z sercem pełnym wdzięczności za to spotkanie, dziękując za dar domu blisko Domu Świętej Rodziny, który pomógł w odrodzeniu się wielu żyć, prowadzonych przez Matkę Boską z Loreto. J.E. ks. bp. Tonucci, rozważając fragment Ewangelii, podkreślał siłę kananejskiej kobiety, która prosi Jezusa o uzdrowienie jej syna, nie poddając się i będąc wytrwałą w jej wierze. Także my chcemy podziękować, my, którzy kiedyś byliśmy chorymi synami, i otrzymaliśmy tę łaskę, że za matkę mieliśmy kobietę o wielkiej wierze, taką, jak Elvira!
loreto3Następnym punktem w programie naszego świętowania była chwila odpoczynku i bufet, który przygotowali dla nas przyjaciele Wspólnoty, w oczekiwaniu na recital „Syn Marnotrawny”. Recital był bardzo wzruszający: przeżyliśmy go z dużym entuzjazmem i życiem, jako żywą modlitwę i aktualne świadectwo Ewangelii, zwłaszcza jako wyraz podziękowania za to dziesięciolecie. Doświadczyliśmy również, jak wysiłki i wzrosty, które każdy z nas przeżył podczas przygotowań do święta przyniosły owoc! Wzrastaliśmy zwłaszcza w przyjaźni i zdolności do darowania się innym! Kiedy jest dużo do zrobienia, jest mniej czasu na sport, a więc rodzi się więcej konfliktów!
Matka Boska pomogła nam i wszystko poszło dobrze: wszystkim udało się przejść ponad trudnościami i rozpocząć na nowo dzięki modlitwie, z odrobiną odpowiedzialności i dojrzałości!                                                                    loreto4
Rzeczą, którą zwykle robimy przed recitalami i innymi ważnymi momentami jest zawierzenie wszystkiego Maryi, odwiedzając Dom Świętej Rodziny; przeżywamy również piękne momenty, takie jak spowiedź, przegląd życia czy też podzielenia między sobą w prawdzie, oparte na braterskiej pomocy. Bycie czystymi z samym sobą oraz w relacjach z innymi, dzięki pomocy Jezusa, pozwala nam żyć w pokoju i przyjmować to wszystko, co przeżywamy z powodu przygotowań do tak wielkiego święta.
Przyjaciele byli bardzo zadowoleni z tego pięknego dnia podziękowania za te 10 lat, przeżytego w radości i z modlitwą!
Także dla nas było to coś pięknego i niezwykłego – wydawało nam się, że przeżywamy takie „mini” Święto Życia!
Dziękujemy Ci, Matko Elviro, bo bez Ciebie nic z tych rzeczy by się nie wydarzyło… Dziękujemy Ci, Maryjo, za to, że nas prowadzisz… Dziękujemy Ci, Jezu, bo Twoje Miłosierdzie jest większe od naszych grzechów!
                            chłopaki z domu „Casa Nazaret” w Loreto

GALERIA ZDJĘĆ
                                                                                  

                                        
                                                                                                                                                                           

WYBIERZ JĘZYK

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

543639
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
41
934
5755

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.