Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

n5Saluzzo, 1 Lipca 2017

POŚLIJ MNIE.
To tytuł ostatniego spotkania "Night in Christ" kończącego ten sezon, które to okazało się pełne energii i radości, ale było także pięknym momentem modlitwy i medytacji. n1
Zakończył się sezon, ale tak naprawdę wszystko rozpoczęło szesnaście lat temu, kiedy to Matka Elvira rzuciła “hasłem” do kilku młodych: aby dać możliwość młodym, którzy tego zapragną, przeżyć sobotni wieczór tańcząc, śpiewając i modląc się aby w ten sposób spotkać żywego Jezusa. “Hasło „zostało przyjęte i w ten oto sposób rozpoczęła się przygoda “Pierwszej soboty” w czerwcu z okazji świąt Zesłania Ducha Świętego. Jeszcze dziś, tak jak wtedy, z różnych domów wspólnotowych przyjeżdżają chłopcy i dziewczęta, aby wspólnie przeżyć ten wieczór prawdziwej radości. Od razu postanowiono otworzyć drzwi domu dla przyjaciół, znajomych i wszystkich zainteresowanych tą niezwykłą “sobotnią nocą”.
Propozycja całkowicie inna od tej jaką ofiaruje świat, pomimo swej prostoty nie pozostawia nikogo obojętnym lecz zradza pragnienie głębszego poszukiwania światła widoczne na twarzach wielu obecnych.
n2Z wielkim zdziwieniem widzimy jak od samego początku wzrasta sukcesywnie liczba młodych zainteresowanych tą “nową dyskoteką” gdzie nie spożywa się alkoholu, nie pali, a wychodzi się z wypełnionym sercem… i nie trzeba nawet płacić biletu wstępu! Żarty żartami, ale klimat naprawdę jest przyjazny, a zabawa i entuzjazm zagwarantowane.
W sobotę 1 lipca na wzgórzu w Saluzzo, pod namiotami, które już za kilka dni ugoszczą zbliżające się Święto Życia, odbyła się Night in Christ.
W tym roku wiele rzeczy się zmieniło, a kilka pojawiło nowych jeśli chodzi o styl Pierwszej Soboty, natomiast duch tego spotkania pozostał wierny początkowemu. I tak, wieczór jest zawsze animowany przez grupkę młodych ze Wspólnoty, która odkryła, że śpiewanie, granie i tańczenie może być przeżyte w inny sposób aniżeli jako zwyczajowe poszukiwanie “odlotu”.
Po początkowym przywitaniu piosenkami i tańcami, wesołymi i pełnymi życia, które zabierają cały ciężar codzienności w biegu, przechodzimy do atmosfery bardziej osobistej i wyciszonej, aby wejść w głąb samych siebie przed prawdziwą obecnością Jezusa Eucharystycznego. n6
Wspomożeni pieśnią i prowadzoną adoracją, zanosimy Jezusowi cienie i blaski naszego życia, aby On wszedł w nasze zranienia i je uzdrowił.
Niesamowitym doświadczeniem jest widzieć jak pewne rzeczy głęboko się zmieniły, takie jak np. melodie piosenek czy gesty, a tymczasem inne, te fundamentalne pozostały bez zmian – spotkanie z Jezusem i pragnienie świadczenia o radości naszego zmartwychwstałego życia.
Po wysłuchaniu i odtańczeniu nowego Hymnu Święta, “Eccomi”, słuchamy świadectw o byciu misjonarzami w życiu codziennym, które dało trzech młodych wiernie uczestniczących w Night in Christ.
n7Letizia podzieliła się jak niełatwo jest być chrześcijaninem poza środowiskiem chrześcijańskim jakim jest Wspólnota lub parafia, ale dodała iż jest to trudne tylko wtedy, gdy próbuje się ten fakt ukryć, ponieważ z pomocą Pana Boga jest możliwym stać się Jego narzędziami i zanieść swym przyjaciołom przesłanie nadziei.
Maria podziękowała za czas spędzony na naszych misjach w Peru ponieważ to doświadczenie posługi najmłodszym jeszcze bardziej umocniło jej wiarę.
Na koniec Simone, jeden z chłopaków z naszego chóru, podkreślił w swoim świadectwie życia, że Bóg jest we wszystkich rzeczach i o tym jak możemy Go szukać w codzienności. Bóg każdego dnia wzywa nas do siebie i wysyła, abyśmy ewangelizowali cały świat.
Przyniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza zostało poprzedzone wejściem bardzo długiego welonu, składającego się z licznych kawałków materiału na których w ostatnim czasie pozostawiliśmy odciski naszych rąk. Pokaz filmów i zdjęć ze wszystkich wspólnie przeżytych spotkań był wspaniałym sposobem na przypomnienie różnych etapów naszej tegorocznej drogi.
Adoracja poprowadzona przez księdza Andreę była bardzo można dzięki pochodni: licznie zapalone świece przedstawiały naszą nadzieję, nadzieję na niesienie Boga innym, zawsze.
Krótka przerwa na przekąskę dała możliwość podzielenia się różnymi doświadczeniami życia i poznania się lepiej, odkrywając wartość przyjaźni zdrowej, prawdziwej i czystej.
Gromadzimy się ponownie, aby uczestniczyć we Mszy Świętej, animowanej piosenkami i gestami, które pomagają jeszcze intensywniej przeżywać poszczególne momenty Eucharystii: od czytania Słowa Bożego poprzez moment ofiarowania, gdzie każdy z nas przedstawia Bogu pragnienia, które nosi w sercu, i aż do znaku pokoju. I tak aż do serca Mszy Świętej, którym jest Komunia z Jezusem.
Dziękujemy również wszystkim księżom, którzy w tych latach przybyli na Pierwszą Sobotę miesiąca, aby dać młodym radość pełną prawdziwej wolności serca, tej która rodzi się z miłosiernego przytulenia Ojca w sakramencie pojednania.
Wieczór kończy się eksplozją radości w postaci piosenek dziękczynnych za pokój i pogodę ducha przeżyte podczas modlitwy, przyjaźni i podzielenia. Wracając do domów czujemy się wypełnieni czymś więcej wartym większego zgłębienia.
"Przyjdźcie i zobaczycie" na następną "Night in Christ": następne spotkanie przy okazji Pierwszej Soboty odbędzie się e październiku w Envie!

GALERIJA ZDJĘĆ

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

524738
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
73
758
6124

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.