Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Lille 2„Bądź pochwalony, Panie, za Twoją wielkość, bądź pochwalony za wszystkie Twe cuda.
C
hwała Tobie, Panie, Ty jesteś zwycięzcą, Twoja miłość wypełnia nasze serca!”
Hondeghem, 18 Czerwca
15 Urodziny Bractwa “Sainte Thérèse”

18 Czerwca Świętowaliśmy 15 lecie bractwa “Sainte Thérèse” w Hondeghem, w północnej Francji, które zostało otwarte 19 Marca 2002!
Lille 1Dzień był słoneczny, z niezwykłą temperaturą jak na lato w tym regionie! Chłopcy bardzo się trudzili by wszystko dobrze zorganizować, by przyjąć nas z miłością w ogrodzie swego domu... oddychaliśmy atmosferą pełni radości!
Jest wielu gości: rodzice, przyjaciele, ex-owcy ze swoimi rodzinami, pochodzący nie tylko z Francji, ale również z Belgii i Holandii, ktoś przyjechał również z odległych Włoch! Jak pięknie widzieć entuzjazm u obecnych, że mogli się ze sobą spotkać właśnie tu, w miejscu, w którym wielu chłopaków powstało z martwych!
Dzień rozpoczął się około 10 rano, z kilkoma radosnymi piosenkami i gestami.
Ks. Massimo Rigoni, który przy okazji przyjechał z Włoch, podzielił się z nami radością bycia tu w Honeghem. Opowiadał również o swej mamie, która wróciła do Ojca, i wraz z naszymi bliskimi zmarłymi jak i Jezusem, patrzy na nas z nieba!                                                                                                                                           Lille 3
Zaprosił nas do modlitwy różańcowej, tajemnic chwalebnych by lepiej przeżywać Mszę Świętą. W swej homilii przypomniał o osobach, które nie mogły być obecne jak Matka Elvira! Ona zaś dała mu swoje błogosławieństwo przed wyjazdem z Włoch, posyłając z nim swojego anioła stróża. Ks. Massimo podkreślił jak Ci, którzy poznali Matkę Elvirę, zrozumieli jak bardzo ich życie się zmieniło od tego spotkania! Poza tym, kiedy życie się już raz zmieni, może się zmieniać coraz bardziej! Ale żeby tak było, trzeba uklęknąć przed Jezusem Eucharystycznym!
Kilka piosenek wspólnotowych, przed pysznym obiadem na wolnym powietrzu, przygotowanym z miłością przez chłopaków i przyjaciół domu! Opatrzność była z nami! W czasie wolnym, dzieliliśmy się w rodzinie i pomimo wysokiej temperatury, chłopcy zagrali mecz piłki nożnej!
Lille 4O 15 spotykamy się w wielkim hangarze na Koronce do Bożego Miłosierdzia przeżywając piękny moment adoracji Eucharystycznej, poprowadzonej przez ks. Massimo i naszych chłopców. Następnie odbył się taniec “Maski”, jeden z historycznych mini recitali naszej Wspólnoty: jest zawsze poruszający gdyż ukazuje drogę z ciemności do Światła wszystkich naszych dzieci, nas wszystkich! Także chłopcy na scenie byli bardzo poruszeni przedstawiając ten taniec swoim rodzicom.
Później miały miejsce świadectwa niektórych przyjaciół domu i kilku chłopców w drodze: ich słowa przyniosły wiele nadziei i zaufania, przede wszystkim tym, którzy ledwo zaczęli swoją drogę! Dziękujemy Boże za wszystko to co czynisz w ich życiu.
Serdeczne podziękowanie dla wszystkich, którzy pomogli nam zorganizować ten piękny dzień Święta! Szczególnie Matce Elvirze... Dzięki za twoje “Tak”!
Dziękujemy Bożej Opatrzności za ten piękny dzień miłości i prawdziwej przyjaźni, bez niej, nie moglibyśmy świętować 15 urodzin tego domu!
Zawierzamy nasze serca Pannie Maryi, aby wciąż mogła towarzyszyć nam na drodze, którą wskaże nam Bóg!

                                                           Rodzina wspólnotowa “Świętej Tereski” z Lille

  

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

524740
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
75
760
6126

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.