Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

"Nawróceni rodzice, dzieci uratowane!"
                                          Matka Elvira

gio171Domy w Saluzzo i Envie
24 - 25 czerwca 2017

Właśnie skończyły się dwa dni spotkań i modlitwy w domach w Saluzzo i Envie, zarówno dla rodzin jak i dla “młodych”, którzy od niedawna kroczą drogą wspólnotową. Matka Elwira od samego początku czuła, że te dwie drogi nawrócenia, zarówno młodych wstępujących do Wspólnoty, jak i rodzin “pozostających” w swych domach, powinny odbywać się równocześnie.gio172 Po kilku miesiącach rozłąki, pierwsze spotkanie dzieci z rodzicami, jest momentem bardzo delikatnym, które powinno być przygotowane i poprzedzone modlitwą: tylko w ten sposób możliwe jest prawdziwe pojednanie. Z tego też powodu, w sobotę, w domu Villaggio della Pace w Saluzzo, niektórzy odpowiedzialni, pod przewodnictwem księdza Massimo Marchi, przeżyli krótkie rekolekcje poświęcone setce młodych, z różnych domów, którzy są we Wspólnocie krócej niż rok, aby przygotować to ich pierwsze spotkanie z rodziną. Także ich bliscy przeżyli podobny dzień w domu wspólnotowym “Speranza” w Envie, w towarzystwie odpowiedzialnych za Grupy Rodziców, Punktów Pomocy oraz ks. Andrei.
W tym czasie Oj. Stefano przyjął i poprowadził ostatnie spotkanie “Rodzin w odrodzeniu” pod namiotem Domu Macierzystego. Wszystkie grupy rodziców z różnych zakątków Włoch przyjechały autokarami na wzgórze w Saluzzo, na wspólne popołudnie modlitwy, świadectw oraz katechez, w ramach przygotowań do Święta Życia. Spotkanie zakończyło się Mszą Świętą.
gio173W niedzielę, w Envie, doszło w końcu do spotkania. Ile emocji na twarzach młodych i ich rodziców, niektórzy troszkę zagubieni, ale szczęśliwi, że mogą znów się objąć i rozważać nad pierwszymi krokami w stronę zmartwychwstania. Liczne dzieci mogły znów przytulić się do swoich rodziców i dziękujemy Panu Bogu za wszystkie cuda jakie działa poprzez dzieło Wspólnoty. Podczas porannej części dnia, modlitwa świętego różańca, przed Jezusem Eucharystycznym, pozwoliła dzieciom i rodzicom na ponowne objęcie się i rozmowę “w odpowiednim momencie”; po chwili tańców i radości, odbyła się Eucharystia. Jak podkreślił to ks. Andrea w swojej homilii “to Jezus nas przemienia, to On musi przemówić do naszych serc. Jeśli Jego nie ma, to wszystko się komplikuje i zwycięża duma, uraza, złość, wszystko to z powodu zranień, które wzajemnie zadaliśmy sobie w przeszłości”. Obiad oraz czas wolny minął w ogólnej radości, nie zabrakło łez i wielu rozmów.
Popołudniową część dnia rozpoczęliśmy modlitwą i wysłuchaniem świadectw oraz katechez. Zanim pożegnaliśmy się, znalazł się też czas na kilka tańców. Dziękujemy Bożej Opatrzności, dzięki której mogliśmy przyjąć tak wiele osób i za to, co narodzi się w sercach obecnych po tych dwóch dniach spotkań i modlitwy. Dziękujemy Matko Elwiro za to, że nie zmarnowałaś intuicji danej Ci od Ducha Świętego: “Rodzice nawróceni, dzieci uratowane!” Powierzamy Matce Bożej, Królowej Pokoju, tych młodych oraz ich rodzin, aby wytrwali na drodze nawrócenia.

GALERIA ZDJĘĆ

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

524750
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
85
770
6136

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.