Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

           

bannerPENTEFESTASALUZZO
"Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch. Podobnie jak jedno jest ciało, choć składa się z wielu członków, a wszystkie członki ciała, mimo iż są liczne, stanowią jedno ciało, tak też jest i z Chrystusem."                               (1Kor 12,4.12)

Pent17 1
Uroczystość Pięćdziesiątnicy,
Casa madre (Dom macierzysty)
Saluzzo, 4 czerwca 2017

W niedzielę zebraliśmy się na wzgórzu w Saluzzo na jednym z najpiękniejszych i radosnych świąt Wspólnoty Cenacolo: Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, poprzedzonej nowenną, ale również wigilią modlitwy w sobotni wieczór, aby otworzyć serca na dary Ducha Świętego.
Pent17 2Boża Opatrzność okazała się hojna: piękny słoneczny dzień, chwile intensywnej modlitwy, wielu przyjaciół i rodzin, liczne dziewczęta i chłopcy nie tylko z włoskich domów, ale również i tych dalszych, przyjazd nowego Biskupa Saluzzo... naprawdę niezwykłe święto! Powitanie ze strony chóru oraz młodych wykonujących gesty do piosenek, zapewniło radosną atmosferę, dzięki tańcom i piosenkom wzywającym zstąpienia Ducha Świętego. Po modlitwie Różańcowej, Ojciec Stefano wyjaśnił obecnym silną więź jaką łączy to święto z naszą Wspólnotą. Matka Elvira zechciała, aby Wspólnota stała się miejscem, w którym młodzi mogliby odnaleźć, dzięki obecności Jezusa i Maryi , modlitwę i radość życia oraz odwagę głoszenia Zmartwychwstania.                                                                                

 

Pent17 3W Ewangelii miejscem tym był właśnie Wieczernik, pełen apostołów, zamkniętych i zlęknionych po śmierci Jezusa, tak jak dzisiejsi narkomani: wstydliwi, zalęknieni, z śmiercią w sercu. 
Ale później z Maryją modlą się i przybywa Duch Święty, a oni przemieniają się w odważnych świadków. "Dlatego" – powiedział O. Stefano – "nazwaliśmy ją Wspólnotą Wieczernika".
Podczas adoracji Eucharystycznej bracia konsekrowani oraz księża odnowili swoje śluby wierności czterem radom ewangelicznym, które charakteryzują i tworzą charyzmat naszej Wspólnoty: ubóstwa, czystości, posłuszeństwa oraz posługi i miłości ubogim.bPo tym jak poprosiliśmy o specjalne błogosławieństwo dla Matki Elviry, wezwaliśmy o dary Ducha Świętego dla całej wielkiej rodziny Cenacolo.
Pent17 4Ojciec Stefano przywołał do ołtarza poszczególnych "członków" jednego "ciała" jakim jest Wspólnota: chłopców i dziewczęta, bracia konsekrowany i Siostry Misjonarki od Zmartwychwstania, rodziny cenacolskie, grupę "Accogliere la Vita" (Przyjmować Życie), a także wszystkie dzieci, wujków i ciocie oraz osoby konsekrowane, którzy mieszkają na naszych misjach.
Jakże pięknie być jednym w Chrystusie dzięki duchowej jedności jaką przeżywamy w Cenacolo!
Przed obiadem nasze siostry uraczyły nas paroma tańcami radości oraz świadectwami.  Przy stole było nas ponad tysiąc osób, a dzięki posłudze wielu chłopców, którzy się jej poświęcili w tym dniu, wszyscy mogli zjeść! Boża Opatrzność!
Popołudniowy blok programowy rozpoczęliśmy modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia, czekając na przybycie J.E. ks. bpa. Cristiano Bodo. Przywitaliśmy go ogromnymi oklaskami: przyjęliśmy nowego Duszpasterza Diecezji z wielką radością. W jego słowach słychać było także i jego radość, z tego że mógł z nami być w tym dniu, a także z faktu iż nasza Wspólnota znajduje się w rodzinie Diecezji Saluzzo. Dziękujemy mu za przyjaźń i za to, jak odpowiedział na nasze zaproszenie i charyzmat.                                                                                                                            Pent17 5
W swojej homilii mówił o tym, jak bardzo niezbędne są dary Ducha Świętego do tego, aby móc nieść naprzód wielkanocną nowinę o Zmartwychwstaniu Jezusa i że nie musimy bać się ani męczyć proszeniem o nie. Podczas odnawiania ślubów naszych Sióstr Misjonarek Zmartwychwstania, ks. bp Bodo mówił o tym, jak przy różnych okazjach, poruszał go wyraz twarzy naszych sióstr, córek Matki Elviry. Pewne światło i radość, które przekazują zmartwychwstanie Jezusa.

Po zakończeniu Eucharystii nasz biskup pozdrowił i spotkał się z naszymi siostrami. Nie udało mu się uniknąć także "wspólnego rodzinnego zdjęcia". Dziękujemy Panu Bogu za ten dzień modlitwy i święta przeżytego razem: dzięki Panie Jezu, ponieważ dzięki darom otrzymanym dziś od Twego Ducha, możemy umocnić naszą wiarę i odnowić entuzjazm drogi.
Dzięki Matko Elviro za to, że przyprowadziłaś nas do Cenacolo, za to, że oddałaś nas pod opiekę Maryi i za pomoc w staniu się osobami, które wierzą, adorują mają nadzieję i kochają, zdolni do świadczenia o spotkaniu, które nas uratowało i podniosło z martwych, o spotkaniu z Jezusem!

 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

 

 

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

524754
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
89
774
6140

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.