Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

via-crucis-2bWspólnota Cenacolo, U.S.A.

Wielki Post 2017

Najdrożsi, chcielibyśmy podzielić się z Wami darem, jaki corocznie otrzymujemy w czasie wielkopostnym, czasie, gdy przedstawiamy drogę krzyżową w różnych kościołach i podczas spotkań tu, w Ameryce. Jest to zawsze coś pięknego, możliwość przedstawienia scen z życia Jezusa, a w szczególności Jego Męki, staje się dla nas okazją rozważań i wejścia w Jego życie, ból, krzyż, które tak jak stały się dla Niego Zmartwychwstaniem, tak samo stają się Zmartwychwstaniem dla nas.
Rozpoczęliśmy nasze małe “tour” w “Secret Heart”, kościele w Jacksonville, gdzie, dzięki rodzinnej atmosferze, udało nam się przełamać pierwsze obawy. Pojechaliśmy następnie do Alabamy, gdzie świętowaliśmy siódmą rocznicę otwarcia naszego domu “Our Lady of Joyful Hope”, a następnie udaliśmy się, aby przeżywać poszczególne stacje drogi krzyżowej na schodach świątyni “Most blessed sacrament” Matki Angeliki, gdzie jak co roku zgromadziło się wielu naszych przyjaciół, rodzin i znajomych z okolicy.
via-crucis-1bW zeszłym tygodniu pojechaliśmy z przedstawieniem również na coroczny kongres eucharystyczny w Jacksonville gdzie przyjęto nas licznie. W tym roku mogliśmy napisać wszystkie modlitwy i rozważania, starając się rozmyślać nad Męką Jezusa poprzez pryzmat Maryi, zawsze obecnej, zawsze bliskiej, wiernej, pełnej miłości do Swego Syna. Zważywszy na to, że temat kongresu eucharystycznego bazował na słowach Maryi: “Czyńcie co wam powie”, zdecydowaliśmy się wyakcentować jej emocje, cierpienie, wierność i miłość do Jezusa.
Dziękujemy również za licznych przyjaciół i osoby, które w tych latach pozostały wierne temu spotkaniu w różnych kościołach i podczas wydarzeń gromadząc się wokół nas na modlitwie i obdarzając swoją przyjaźnią.
Dziękujemy ojcu Jamesowi z kościoła “Secret Heart” w Jacksonville, siostrom matki Angeliki i wszystkim tym, którzy przyczynili się do wydarzeń w Alabamie, a także organizatorom kongresu eucharystycznego w Jacksonville: wszystkim “cierpliwym”, którzy w nas wierzyli, wspomagali i okazali wiele przyjaźni i radości.

                                                                                         Dziękujemy

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

499835
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
75
297
8230

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.