Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

           

vescovo1"Chodźcie, wstąpmy na górę Pana"

                                              (Iz 2,3)

Katedra w Saluzzo – 2017

Niedziela 19 marca, podczas uroczystej Mszy Św., odprawionej w katedrze w Saluzzo, “nasz” Ks. Bp.
Giuseppe Guerrini pożegnał stado, które to powierzył mu Pan Bóg w tych latach jego biskupiej posługi.
Posługa ta, ze względu na osiągnięty już wiek, zakończyła się po 14 latach spędzonych w diecezji w Saluzzo, aby powrócić teraz do “swego” miasta, Cuneo.
vescovo2Wszyscy chłopcy z domów w Saluzzo, wraz z naszymi księżmi, Siostrami Misjonarkami Zmartwychwstania i braćmi konsekrowanymi z Pagno, uczestniczyli w dziękczynnej Mszy w katedrze. Zjednoczyliśmy się z całym diecezjalnym ludem Bożym w podzięce za jego uważną i wierną posługę względem naszej Wspólnoty.
Zawsze uczynny i życzliwy, towarzyszył nam w “mocnych” momentach drogi wspólnotowej: zawsze obecny na uroczystości Zesłania Ducha Świętego, na Święcie Życia, a także w wydarzeniach bardziej kameralnych, rodzinnych podczas Mszy Św. odprawianych w Domu Formacyjnym czy też podczas święceń naszych księży.
Katedra była wypełniona po brzegi: zjawili się niemal wszyscy kapłani z naszej diecezji, wielu burmistrzów i przedstawicieli instytucji publicznych, a także przyjaciele. Jakże pięknym widzieć tą bliskość pomiędzy ludem i jego Biskupem!vescovo3 Na początku Mszy odczytano pozdrowienia nowego biskupa Saluzzo, J.E. Cristiano Bodo, który to zaraz po święceniach episkopalnych, które odbędą się 25 marca w katedrze Vercelli, oficjalnie przejmie sakrę biskupią diecezji w Saluzzo dnia 2 kwietnia. W swojej homilii Ks. Bp. Guerrini pochylił się nad minioną posługą w świetle przebytej już drogi wiary.
Podziękował różnym grupom decyzyjnym które go wspierały w tym czasie. Powiedział, że czuł się wspierany w swojej posłudze przez swój lud i jak ważne jest to wzajemne wsparcie: Pasterz prowadzi swoje stado, ale to stado wspomaga pasterza. Na zakończenie Mszy Świętej odbyły się liczne podziękowania a nasze siostry zaśpiewały radosną pieśń na wyjście z katedry.
Dziękujemy ks. bp. Guerrini za pokorę i posługę w tych latach: niech Bóg towarzyszy mu i prowadzi na tej nowej drodze życia i posługi pasterskiej.
Z wdzięcznym sercem pozdrawiamy go i powierzamy modlitwie.

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

499871
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
111
333
8266

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.