Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

incontro-adolescentiPagno ,05-03-2017

Jesteście gotowi na wysłuchanie newsów z ostatniego spotkania? Wielki Post posłużył jako temat Pierwszej Soboty Miesiąca, można było to od razu wywnioskować po wielkiej, trójwymiarowej, ciernistej koronie zawieszonej pod sufitem i krzyżu przystrojonym czerwonym materiałem, symbolem męki Jezusa. Nowość także w chórze: śpiewały same dziewczyny zastępując chłopaków przebywających na corocznych rekolekcjach Sług Miłości.
Jak zawsze piosenki z gestami naładowały nas już od początku pomagając wejść w klimat Night in Christ (nocne czuwanie przygotowane przez Cenacolo każdą pierwszą sobotę miesiąca). Było dużo więcej młodzieży niż ostatnim razem: sala była wypełniona po brzegi uśmiechniętymi twarzami.
Ks. Francesco, wierny przyjaciel Wspólnoty, poprowadził wieczór zgłębiając temat pokus z jakimi spotykamy się w dzisiejszym świecie: kilka wspólnotowych świadectw sprawiło, iż poczuliśmy się zjednoczeni w codziennej walce naszych upadków i słabości.
Powierzyliśmy wszystko Jezusowi Eucharystycznemu na Adoracji poprowadzonej przez Ojca Stefano: przeżyliśmy głęboki moment, gdy wyciągnęliśmy ręce w stronę Pana Boga prosząc Go o pomoc dla nas i dla tych, których nosimy w sercach, zdając sobie sprawę iż sami nie damy sobie rady. Tym razem wielkim darem była dla nas możliwość pozostania na Mszy Świętej. Ks. Massimo, powróciwszy z podróży misyjnej, ubarwił homilię kilkoma opowieściami, zabawnymi aczkolwiek przekazującymi zarówno coś głębszego: zdolność dzieci do przebaczania. Inną nowością było spanie w domu Pastorelli w Pagno, który chłopcy zostawili nam do dyspozycji.
Śpiewana przez nasze siostry zakonne wesoła pobudka rozpoczęła niedzielę a śniadanie stało się okazją do zapoznania się z jedną nową dziewczynę. Jaki pokój czuć było w naturze otaczającej dom na wzgórzu w Pagno. Potem poszłyśmy na Różaniec chodzony a następnie wróciłyśmy do kaplicy aby przeżyć najbardziej osobisty moment spotkania: jedna z dziewcząt i jedna siostra wytłumaczyły znaczenie i wartość Wielkiego Postu. Mówiły nam o tym, jak Jezus cierpiał podczas Męki, łącząc to z naszymi małymi i dużymi krzyżami dnia codziennego: to pomogło nam potem podzielić się głęboko.

Podczas Adoracji napisałyśmy na kartce dobre postanowienia na ten Wielki Post, powierzając je Jezusowi.
Po obiedzie udałyśmy się do domu misyjnego aby poznać Maurizia i Paolettę oraz ich 14 dzieci: jest to rodzina, która wiele lat spędziła na naszej misji w Brazylii. Jakże pięknie widzieć ich wzajemną czułość i miłość oraz radość prostego życia! Największy dar czekał na nas zaraz potem, schodząc ze wzgórza w stronę Domu Formacyjnego w Pagno: siostry przyjęły nas radośnie wymachując kolorowymi wstążkami i wspólnie poszłyśmy pod okno Matki Elwiry aby ją pozdrowić. Wzruszyłyśmy się na jej widok jak patrzyła na nas ze zdumieniem. Nasze serca wypełniało światło jej oblicza.

Zadowolone i wdzięczne skierowałyśmy się w stronę Saluzzo do Wspólnoty Papa Giovanni XXIII.
Dotknęły nas świadectwa wolontariuszki i jednej dziewczyny ze statusem uchodźcy, która wiele w życiu przecierpiała. Poczułyśmy się świadome i wdzięczne za to jakimi jesteśmy szczęściarami poznawszy Wspólnotę i za wszystkie dary dnia codziennego i nie brać tego za coś oczywistego.

Z sercem przepełnionym pięknymi chwilami, które przeżyłyśmy, zakończyłyśmy nasz dzień spotykając rodziców na stacji w Saluzzo. Ciekawe co będziemy robić w przyszłym miesiącu!

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

499882
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
122
344
8277

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.