Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

australia1

 

Australia, 11-02-2017

Najdrożsi, oto powracamy z Australii, gdzie przez tydzień dawaliśmy świadectwa, braliśmy udział w spotkaniach z przyjaciółmi i osobami pragnącymi otworzenia tam domu naszej Wspólnoty… jakże wielki to dar!
Możliwy dom, nowe powołanie, zarysowująca się nasza przyszłość na tej nowej ziemi, gdzie Pan Bóg będzie mógł dotknąć wiele serc, przemienić, uzdrowić i powołać na nowo do życia; niech dzieje się Jego wola.
Już od kilku lat, Ojciec Joseph, pewien australijski ksiądz, przyjeżdża do naszej Wspólnoty, aby lepiej zrozumieć propozycję oraz sposób życia jaki oferuje Wspólnota, pragnąc i próbując zawieźć nas do Australii; jest to bardzo skromny kapłan, dyspozycyjny, cichy, ale głoszący dobre słowa; kiedy przyjeżdża spędza dużo czasu z chłopakami, pracując z nimi np. w ogrodzie. Po latach modlitwy, próśb i oczekiwania, z nadzieją iż jego pragnienie pewnego dnia będzie mogło się urzeczywistni, doczekał się naszego przyjazdu.
Zaraz po przyjeździe, powitanie i pośpiech ojca Josepha sprawiły, że poczuliśmy się od razu jak w domu. Zawiózł nas do swojego kościoła, gdzie zatrzymaliśmy się podczas tego pobytu, znajdującego się w spokojnej dzielnicy: od razu odprawiliśmy Mszę Świętą, wypadało akurat wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Podczas Ms. Świętej o. Joseph wyraził swą wdzięczność Matce Bożej za dar naszego przyjazdu.
Podczas tych kilku dni przeżyliśmy piękne chwile modlitwy, przyjaźni i posługi oraz spotkania z wieloma osobami, także z tymi, które zorganizowały świadectwa w tym czasie. Poznaliśmy także udzielających się na parafii młodych, posługujących w różnych dziełach miłosierdzia takich jak rozdawanie żywności bezdomnym żyjącym na ulicach w Sydney: widzieć ich chęć i zapał oraz zjednoczenie w tych dziele było niesamowicie piękne. Mieszka tu wielu Libańczyków, sam ojciec Joseph jest jednym z nich: są bardzo przyjaźni i gościnni, i wszyscy chcą dać coś z siebie w tym projekcie. Prosimy o modlitwę aby zrozumieć czego chce Pan Bóg.
W czwartek wieczorem, podczas zorganizowanej kolacji, mieliśmy radość poznać Arcybiskupa Sidney, J. Em. Anthonego Colin Fisher, który okazał wielkie zainteresowanie naszą Wspólnotą, twierdząc zarazem iż Australia potrzebuje jakiejś propozycji pomocy i posługi dla młodych.
Codziennie wieczorem, po bogato przeżytym dniu, spotykaliśmy się zawsze w kaplicy na modlitwie i adoracji razem z młodymi, którzy w tych dniach wraz z o. Josephem towarzyszyli nam, ciesząc się z modlitwy i trwania przed Panem.
Cieszymy się, zdumieni i wdzięczni Panu Bogu za dar przyjechania tu i dania nadziei, radości i wiary tej nowej ziemi: powracamy do domów ubogaceni i z nową intencją modlitwy.
Dziękujemy za ten tydzień, bogaty w wiele wydarzeń, za o. Josepha i wszystkie rodziny, które przyczyniły się do tego, że ta podróż mogła się odbyć, za wiele małych świadectw, które zawsze dają wszystkim, i nam oczywiście, możliwość dziękczynienia Panu Bogu za dar spotkania Go i pozwolenia, aby w nas zamieszkał.

                                                                                   Rodzina Cenacolo z Ameryki

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

499876
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
116
338
8271

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.