Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

 fratMOGLIANO2          

Mogliano Veneto, 11 lutego 2017
Dziękujemy Ci, Panie Jezu i Maryjo za te 12 lat w Mogliano Veneto!
Z całego serca, pełne radości i wdzięczności, my – dziewczyny z domu “Matki Bożej z Lourdes” w Mogliano Veneto, chcemy podziękować Panu Bogu za 12 lat obecności Wspólnoty Cenacolo w Veneto!
W sobotę, 11 lutego, wspólnie z przyjaciółmi i najbliższymi rodzicami, przeżyliśmy ten świąteczny dla nas dzień! Rozpoczęliśmy Mszą Świętą, której przewodniczył wikariusz Generalny Diecezji Treviso, Ks. Bp Giuseppe Rizzo, a którą koncelebrowali również dwaj nasi księża przyjaciele, Ks. Vigilio oraz Ks. Edoardo, proboszcz parafii w Mogliano. Nasza malutka kaplica wypełniła się po brzegi. W homili Ks. Bp Rizzo odczytał nam testament duchowy pozostawiony przez Świętą Bernadettę, w którym dziękowała za wszystko to, co się wydarzyło, a co w oczach tego świata wydawało się nieszczęściem: bieda w rodzinie, jej ignorancja, niesprawiedliwości i przeżyte z powodu objawień upokorzenia… wszystko to sprawiło, że powiedziała:mogliano1
“Dziękuję za to, że mogłam być Bernadettą”. I dlatego ważnym jest, tłumaczył Ks. Bp, aby każdy z nas był zadowolony z tego kim jest – tak jak to mówi nasza Matka Elwira! Po komunii pomodliliśmy się wspólnie modlitwą “Suscipe”, tak bardzo ukochaną przez Matkę Elwirę, był to moment szczególny.
Po Mszy Świętej i wesołych piosenkach, zjedliśmy wspólnie obiad. Przystroiłyśmy jadalnię zdjęciami Matki Elwiry i dziewcząt, które przewinęły się przez ten dom! Przy stole każdy otrzymał liścik zawierający pewne zdanie Matki Elwiry lub jakiegoś Świętego i jeden po drugim wstawaliśmy, aby je odczytać i skomentować, opowiadając o sobie. Był to piękny moment, który dla dziewcząt będących częścią naszej Wspólnoty od krótkiego czasu, stał się okazją do tego aby poznać rodziców i przyjaciół oraz zanurzyć się trochę w historię naszego domu.
Dziękujemy Ci, Panie Jezu i Maryjo za panią Ines, która podarowała nam ten dom, za wszystkich przyjaciół, wiernych i hojnych, dziękujemy za rodziców z tego regionu i ich przyjaźń oraz dyspozycyjność; dziękujemy za wszystkie dziewczyny, które były przed nami w tym domu, które przygotowały i zajęły się wszystkim tym, czym my możemy cieszyć się codziennie! Dziękujemy Matko Elwiro, ponieważ twoje “tak” stało się trampoliną do skoku w tą przygodę dobra! 

 

 

 

 

 

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

499874
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
114
336
8269

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.