Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

compl-Elvira-Messico1 2Valle de Bravo, 21-01-2017
Najdrożsi,

Chcąc podzielić się z Wami radością przeżywania 80 urodzin naszej ukochanej Matki Elwiry łączymy się z Wami prosto z Meksyku . Podczas przygotowywań do tego święta oraz równocześnie odprawianą nowenną, staraliśmy się opowiedzieć naszym dzieciom o różnych wydarzeniach, wspomnieniach z nią związanych, a one spontanicznie dzieliły sie swoimi uwagami na temat Matki Elwiry. Wyłonił się z tego obraz pomagającej siostry zakonnej, która kocha i uczy nas tego samego, która modli się i pracuje, uśmiecha się, strofuje, ale jest dobra, i że to bardzo dobrze iż istnieje, ponieważ dobro, które uczyniła dotarło do wielu osób, także do nas.
W dniu jej urodzin pomodliliśmy się wspólnie Różańcem, podkreślając przy każdej odmawianej tajemnicy jakiś ważny moment w jej życiu; na początku wysłuchaliśmy krótkiego nagrania Matki Elwiry a zaraz potem wyraziliśmy naszą radość grając przy tym na tamburynie, krzycząc rodem ze stadionu, robiąc pociąg!compl-Elvira-Messico1 1
Na ołtarzu ustawiliśmy figurkę Matki Boskiej z Lourdes i podczas pierwszej tajemnicy wysłuchaliśmy opowieści Matki Elwiry o jej "powołaniu". Na zakończenie Różańca dzieci wraz z wujkami zagrały radośnie na tamburynie i harmonijce aby w ten sposób oznajmić: świętowanie rozpoczęte!!!
Drugą tajemnicę poprowadziły cioci z dziewczynkami; w tym momencie wystawiły przed ołtarzem wielki plakat z parą sandałów, aby przypominał nam Elwirę, która będąc dziewczynką chodziła na boso, ale nic nie mogło jej zatrzymać! Plakat zapełnił się podziękowaniami a na dodatek dziewczynki na własnych nogach napisały wielkie DZIĘKI!!! Przy trzeciej tajemnicy Michela opowiedziała nam jak Elwira wyjechała do Borgaro mając w ręku kartonową walizkę i na końcu wszyscy musieliśmy utworzyć wspólnie pociąg, aby podążyć za Matką Elwirą. Podczas czwartej tajemnicy ponownie wujkowie i starsi chłopcy przeczytali słowa Matki Elwiry wypowiedziane przez nią przy okazji otwarcia Domu Macierzystego.
Podczas ostatniej, piątej tajemnicy, wysłuchaliśmy nagrania Matki Elwiry w którym zaprasza nas do kochania i robienia wszystkiego z miłości. W ten sposób nadszedł koniec i zdjęcia grupowe. Wybuch serpentyn zakończył Różaniec w sposób radosny i bardzo wesoły. Po południu przybył ojciec Jose Luis, karmelita, aby odprawić Mszę Świętą. Po jej zakończeniu zgromadziliśmy się wspólnie w dużej jadalni na poczęstunku i zabawie, wśród licznych baloników, które zamiast lecieć do nieba, pękały, jak typowe petardy (cuetes) używane w Meksyku dla ozdobienia pochodu Matki Boskiej Pielgrzymującej. Każdy otrzymywał na wejściu dwa baloniki, jeden przywiązany do kostki a drugi trzymany swobodnie w ręce.
Możemy was zapewnić, iż o ile dzieci lubią robić zawieruchę przy okazji świętowania, to tym bardziej nasi misjonarze znaleźli w tym wielki ubaw!!! Dziękujemy Bogu za dar życia Matki Elwiry, dziękujemy za jej 80 lat oddanego życia; mamy nadzieję, że nasze najcieplejsze życzenia dotrą do jej serca: 80 lat życia, dziękujemy Ci! Dzięki, dzięki, dzięki!!! Z Meksyku: los guadalupanos!

GALERIA ZDJĘĆ

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

489783
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
172
1369
8265

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.