Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

expl171

„Wy jesteście solą ziemi, (…) Wy jesteście światłem świata”
                                                                  
(Mt 5,13-14)
W niedzielę, 05 lutego odbyło się kolejne spotkanie Ex Wspólnoty Cenacolo. Do domu w Porębie Radlnej przyjechały córki i synowie z całej Polski, w przeważającej części małżeństwa, ale byli także i ci, którzy w związek małżeński jeszcze nie wstąpili. Dużo radości wprowadzała obecność dzieci, które swoją aktywnością głośno przypominały o pięknie daru nowego życia we Wspólnocie.
Spotkanie rozpoczęliśmy modlitwą różańcową w kaplicy, po której ks. Wacław odprawił Mszę świętą.
Podczas kazania usłyszeliśmy, co to znaczy być solą, która nadaje smak życiu. Jak jeden z uczestników spotkania wspomniał, sól nie jest słodka. Życie jest mdłe, jeśli doznajemy samych przyjemności, jeśli ich ciągle szukamy. Takie życie nie syci, a my jesteśmy wciąż głodni. To postawa służby podtrzymuje smak życia, jak sól wydobywa smak potrawy. Dawanie siebie z miłości, daje nam poczucie szczęścia, ponieważ jesteśmy stworzeni na obraz Boga, który sam „ nie przyszedł, aby Mu służono, lecz aby służyć (…)” Mk 10,45. Ewangelia tego dnia wspominała także o świetle. Ks. Wacław mówił o tym, że to nie my mamy świecić, ale być „światełkiem odblaskowym” miłości Pana Boga. Wtedy mamy i niesiemy innym prawdziwe światło. Takie światło, które od nas pochodzi nie jest światłem prawdziwym.
Po Mszy świętej zjedliśmy przygotowany przez chłopaków bardzo smaczny obiad. Po nim ks. Wacław wrócił w paru słowach do Ewangelii. Powiedział o niebezpieczeństwach, jakie mogą stanąć na drodze służenia drugim, także w małżeństwie. Przypomniał, że służenie to nie handel miłością. Mamy uczyć się postawy służenia od Pana Boga, który nie męczy się w dawaniu, przebaczaniu. Po krótkiej katechezie rozeszliśmy się na podzielenie. Dziękujemy za chwile otwartości i szczerości. Po nim nastąpiła adoracja Najświętszego Sakramentu.
Jesteśmy szczęśliwi i bardzo wdzięczni za dar kolejnego spotkania we Wspólnocie. 

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

489785
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
174
1371
8267

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.