Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

spa03Hiszpania 12 – 14 Października 2018

W zeszły weekend w Valladolid odbyło się piąte narodowe spotkanie rodzin Wspólnoty Cenacolo z Hiszpanii. Spotkanie rozpoczęło się w dniu 12 Października, w dzień święta Maryi z Pilar i powierzyliśmy się Jej, patronce Hiszpanii.                                                   spa01
To już trzeci rok z rzędu w którym Diecezja Valladolid przyjmuje nas na te dni rekolekcji rodzin, które przyjeżdżają z różnych grup: Barcelona, Madryt i od tego roku też Walencja. Była to cenna okazja do spotkania w Bazylice poświęconej Najśw. Sercu Jezusowemu i w Centrum Duchowości, antycznym seminarium , które było świadkiem objawień Jezusa bł. Bernardowi z Hoyos, który otrzymał też wielką obietnicę: „Będę królował w Hiszpanii”. Bez wątpienia są to szczególne miejsca do przeżycia radości spotkania, pokoju modlitwy i aby Duch Św. mógł nas odnawiać, a w tych dniach odnawiał z ogromną siłą.
Rozpoczęliśmy w piątek rano od wizyty w Narodowym Muzeum Rzeźbiarstwa, jest tam największa ekspozycja rzeźbiarstwa religijnego, gdzie mogliśmy podziwiać przepiękne dzieła z XIII – XVII wieku, które były też reprodukcjami malunków Wielkiego Tygodnia. Popołudnie było czasem pojednania, dziękujemy za wielu kapłanów, którzy spowiadali.
Wieczór był poświęcony misji w Liberii W parafii św. Ildefonsa z Mszą Św. i świadectwem rodziny Angela i Sonii, przyjaciół Wspólnoty w Liberii. Dziękujemy opatrzności za wszystkie ofiary . Później przyjaciele przygotowali kolację w salonach parafii.
spa02
W sobotę rano o. Jon powiedział piękną katechezę o Sercu Jezusa i zaprosił do poświęcenia naszych rodzin. Później spotkaliśmy się w różnych grupach na podzieleniu między rodzicami i dziećmi. Z Włoch przyjechał ks. Andrea wraz z siostrami Misjonarkami Zmartwychwstania s. Rosangelą i s. Mely.
Msza Św. była celebrowana przez J.E. ks. bp-a Luisa Arguello, który jest biskupem pomocniczym Valladolid i koncelebrowało ją wielu przyjaciół kapłanów w tym nawet kapłani z Portugalii.  W sobotę wieczorem była Adoracja Eucharystyczna w Bazylice Najśw. Serca, animowana piosenkami przygotowanymi przez chłopaków z hiszpańskich domów.

Dziękujemy Najśw. Sercu Pana Jezusa za Jego Miłosierdzie , które oczekuje na nas z nieskończoną miłością, szczególnie nas z Cenacolo i dziękujemy Matce Elwirze za jej tak dla Wspólnoty na tej błogosławionej ziemi.

GALERIA ZDJĘĆ 

 

WYBIERZ JĘZYK

OGŁOSZENIA

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

687082
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
54
1688
8757

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.