Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Saluzzo, 31 maja 2018
Msza i procesja Bożego Ciała
Wczoraj wieczorem w Domu Macierzystym w Saluzzo, świętowano uroczystość „Bożego Ciała” CD181organizowane przez diecezję Saluzzo i prowadzone przez o. Giuliano proboszcza z kościoła Św. Bernardyna. Namiot, gdzie odbywała się Msza Św. wypełnił się chłopakami i dziewczynami, które żyją we Wspólnocie, wiernymi pochodzącymi z trzech parafii diecezji Saluzzo: „Maryji Wspomożycielki”, „Św. Bernardyna” i „Św. Augustyna” oraz różnymi księżmi i proboszczami, którzy koncelebrowali z J.E. bp. Cristiano Bodo, biskupem ordynariuszem Saluzzo.
Pogoda ,po ulewie z przed kilku godzin, nagle złagodniała i rozjaśniła się pozwalając widzieć ostatnie przebłyski słońca, podobnie jak nasz dom, i co miało za chwilę się w nim stać! Dom w kilka minut został przyozdobiony światłami, kwiatami i taśmami; wszystko było przygotowane na Boże Ciało.
CD182W kazaniu  ks. bp. Cristiano, mówił o pokarmie, który podtrzymuje ciało i o Eucharystii, pokarmie który podtrzymuje ducha, dając siłę i duchowe wsparcie.
Na koniec celebracji Eucharystycznej, biskup wyszedł z Jezusem w Najświętszym  Sakramencie robiąc małe kółko po domu, w towarzystwie śpiewów i modlitw. Był to prosty moment a za razem piękny i dotykający. Zakończyliśmy procesję śpiewami eucharystycznymi i „Salve Regina”, a zatem uroczystym błogosławieństwem, podziękowaniem i potem mała przekąska.
Dziękujemy Matce Elvirze, że nauczyła nas miłości do Jezusa Eucharystycznego, obecnego we wszystkich tabernakulum w naszych domach, który nas karmi, uzdrawia i wspiera na naszej drodze.

WYBIERZ JĘZYK

OGŁOSZENIA

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

647856
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
179
1768
5385

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.