Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Saluzzo, Dom Macierzysty
Uroczystość Zesłania Ducha Św.

W niedzielę rano rozpoczęliśmy świętowanie Zesłania Ducha Św. w Saluzzo. Namiot był Pent181gotowy już wieczór wcześniej, scena na której był ołtarz, kwiaty i cudowna ikona Zesłania Ducha Św., która nadawała smak wszystkim przygotowaniom. Dla Wspólnoty to święto miało zawsze szczególne znaczenie: to jest dzień w którym Maryja i Apostołowie wyszli z wieczernika, aby świadczyć o Zmartwychwstaniu Pana Jezusa, bez strachu, z odwagą i mocą Ducha Św. Dla nas dzisiaj, jest to dzień, w którym siostry i bracia konsekrowani oraz kapłani odnawiają swoje „tak” dla Pana, poprzez śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa zgodnie z charyzmatem Wspólnoty Cenacolo będąc jednocześnie poddanymi Świętemu Kościołowi Katolickiemu. Powoli jak namiot się wypełniał czuć było świąteczną atmosferę. Dzień zaczął się piosenkami poświęconymi Duchowi Św., abyśmy mogli wejść dobrze w to święto. Kiedy namiot był prawie pełny, ks. Michel postawił Pana Jezusa na ołtarzu, rozpoczynając modlitwę różańcową, która przygotowała nasze serca do Mszy Św. Odprawiał ją emerytowany biskup Saluzzo Giuseppe Guerrini, a koncelebrowali nasi kapłani: ks. Massimo Marchi, ks. Massimo Rigoni, ks. Michel oraz o. Stefano.
Pent182Przeżyliśmy ten dzień połączeni duchowo z innymi domami na świecie: ks. Andrea i ks. Ivan oraz kilku braci w Vrbovcu, ks. Eugenio i bracia w Ameryce Łacińskiej i Bahii, siostry w Peru i Liberii. Procesja była emocjonująca ze wszystkimi siostrami, które odnawiały swoje śluby czasowe, bądź wieczyste. Było pięknie, że była z nami s. Aurelia, jedna z pierwszych współpracowniczek Matki Elviry.
W kazaniu ks. bp. Guerrini powiedział nam, że zawsze jest trudno znaleźć odpowiednie słowa, które określiłyby Ducha Św., a więc wiele razy mówimy dużo, za dużo. Było mocne jak przypomniał, że kilka lat temu Matka Elvira uczyła nas, żeby wzywać Ducha Św. w każdym momencie, przed rozpoczęciem modlitwy, w trudnościach, przed każdą decyzją, także przed podzieleniami z braćmi, podsumowując Duch Św. był wzywany, żeby prowadził nas w życiu! Cała Msza została zarejestrowana przez nasze kamery, żeby Matka Elvira oraz nasze Misje też mogły w niej uczestniczyć. Na koniec Mszy Św., po kilku radosnych piosenkach, był obiad: dziękujemy Bożej Opatrzności za ofiarowanie obiadu ponad 500 osobom!
Po południe rozpoczęliśmy od tańca, po którym była „Godzina Miłosierdzia”. Pent183Podczas adoracji po odmówieniu Koronki do Bożego Miłosierdzia, bracia i kapłani odnowili swoje śluby ubóstwa, czystości i posłuszeństwa, służby i miłości do biednych przed wszystkimi obecnymi. Następnie o. Stefano zaprosił na ołtarz różne grupy z naszej Wspólnoty wzywając dla wszystkich Ducha Św.  Byli to chłopcy i dziewczyny ze Wspólnoty, misjonarze, słudzy miłości, siostry Zmartwychwstania, kapłani oraz bracia, rodziny i na końcu grupa „przyjmowanie życia”, która opiekuje się nieletnimi.  Zakończyliśmy wieloma świadectwami, chłopaków, rodzin i misjonarzy: okazja do wysłuchania z otwartym sercem tego co robi Wspólnota poprzez Ducha Św. w naszych sercach.
Pożegnaliśmy się, wzbogaceni dniem spędzonym w przyjaźni na modlitwie, jeden z momentów wspólnotowych, które rozgrzewają serca i dają nam wiele nadziei i zaufania. Dziękujemy Matce Elvirze, że nauczyła nas żyć życie wzywając Ducha Św., żeby mógł prowadzić nas w radościach i trudnościach w życiu codziennym! Dziękujemy Matko, za wiele „tak”, które narodziły się z tego dzieła, które zasugerował ci Duch Św. Kochamy cię bardzo!!!

GALERIA ZDJĘĆ

WYBIERZ JĘZYK

OGŁOSZENIA

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

647855
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
178
1767
5384

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.