Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Triotar18 730.03-02.04.2018 r.
Dom Bł. Karoliny
Poręba Radlna

Jak co roku tak i tym razem w naszym domu w Porębie Radlnej mogliśmy wspólnieTriotar18 2 z wszystkimi braćmi, w towarzystwie Ojca Sławka i braci kleryków z Tuchowa w piękny i głęboki sposób przeżywać Triduum Paschalne. Wielki Czwartek-dzień w którym dziękowaliśmy za dar Eucharystii i Kapłaństwa. W geście „umywania nóg” widzieliśmy wielką pokorę Pana Jezusa i jego miłość do apostołów, jak również do nas. Każdy moment staraliśmy się przeżywaliśmy bardzo osobiście, czując obecność Ducha Św. i zagłębiając się w tajemnice tych sakramentów. Usłyszeliśmy również jak ważna jest służba w życiu każdego człowieka i gesty miłości, których bardzo potrzebujemy.
Triotar18 3Już wieczorem rozpoczęliśmy czuwanie w „ciemnicy”, w tylnej części naszej kaplicy, gdzie do piątku do godz.15: 00 adorowaliśmy w parach Pana Jezusa. Wielki Piątek przeżyliśmy w ciszy, skupieniu i modlitwie.
Przygotowując nasz dom na Święta Wielkanocne przygotowywaliśmy także nasze serca. W godzinie miłosierdzia zebraliśmy się w kaplicy.
Tego dnia nie była odprawiona Msza św. ale każdy z nas ucałował krzyż i rozważał Mękę Pańską odśpiewaną przez naszych przyjaciół kleryków redemptorystów. Czytając krótkie komentarze bracia klerycy pomagali nam zagłębiać się w przeżywaną liturgię. Po przeniesieniu Pana Jezusa z „Ciemnicy” do „Grobu Pańskiego”, kontynuowaliśmy adorację. Czas przeżywamy wspólnie z Jezusem nas ubogacał i budował jedność między nami. Także tego dnia obejrzeliśmy film „Pasja”, który oglądany już nie pierwszy raz, zawsze wzrusza i dotyka serca.

Wielka Sobota była dniem, w którym oczekiwaliśmy na Zmartwychwstanie Pańskie. Ostatnie porządki, przygotowania.
W dalszym ciągu trwaliśmy nieustannie w naszej kaplicy na modlitwie.Triotar18 4
Popołudniem spotkaliśmy się w grupach, aby oczyścić swoje serca dzieląc swoje kompromisy i zaniedbania z ostatniego okresu.
O 20: 30 rozpoczęliśmy od poświęcenia ognia uroczystą Mszę Św. której przewodniczył nasz wieloletni przyjaciel i spowiednik O. Sławek.
Zapalona została świeca Paschalna i wszyscy wspólnie symbolicznie odnowiliśmy sakrament chrztu. Liturgię słowa przeżywaliśmy z entuzjazmem, wielu z naszych braci odkryło swój talent po raz pierwszy czytając czy to śpiewając psalm. Krótką procesją dookoła domu zakończyliśmy eucharystię, śpiewając na cześć Jezusa Zmartwychwstałego pieśni i uroczyste „Te Deum”. Weszliśmy w ten czas radości ze Zmartwychwstania naszego Zbawiciela. Niedziela była dniem na który wszyscy czekali. Nastrajał radością każdego chłopaka od samego rana. Przed śniadaniem wielkanocnym tradycyjnie piosenki z gestami i czuć było atmosferę wielkiego święta i radości między nami.
W południe odbyła się Msza Święta, podczas której usłyszeliśmy jak ważna jest wytrwałość i chęć do trwania w dobrych rzeczach. Aby Zmartwychwstanie nie było tylko w naszym życiu przez 2 dni, ale nieustannie każdego dnia. Dowiedzieliśmy się też jaki stosunek i jaką wiarę mają Polacy w Zmartwychwstanie. Nam daje to do myślenia jak wielkim darem jest przeżywanie tych świąt w prawdzie i wierze dzięki charyzmatowi naszej Wspólnoty.

SPOTKANIE RODZICÓW
Dnia 2 kwietnia odbyło się spotkanie rodziców, dzięki któremu część naszych Triotar18 6chłopaków mogło przeżywać poniedziałek Wielkanocny razem ze swoimi krewnymi. Kilkoro z nich spotkało się z nimi po raz pierwszy. Jak to przy takich okazjach bywa atmosfera była bardzo radosna i dookoła widać było wiele uśmiechów. Spotkanie rozpoczęła modlitwa różańcowa w naszej kaplicy, a tuż po niej odprawiona została Msza Św. na której oprócz nas i naszych rodzin obecni byli także nasi sąsiedzi. Po Eucharystii był czas na wspólny posiłek, który oczywiście zaczęliśmy od odśpiewania kilku piosenek tańcząc i radując się ze wspólnej obecności. O godz. 15: 00 kontynuowaliśmy rozpoczętą w naszym bractwie nowennę do Bożego Miłosierdzia modląc koronkę, a potem przeżyliśmy piękny moment adoracji Najświętszego Sakramentu mówiąc intencje i śpiewając na chwałę Bożą. Napełnieni duchowo mieliśmy okazję jeszcze na koniec porozmawiać z naszymi bliskimi. I małym poczęstunkiem zakończyliśmy spotkanie. Dziękujemy za wspólną modlitwę i przybycie. Owoce na pewno nadejdą…
Triotar18 1My chłopacy z domu Błogosławionej Karoliny w Porębie Radlnej jesteśmy szczęśliwi, że po konkretnym przygotowaniu naszych serc poprzez czas Wielkiego Postu możemy teraz przeżywać i cieszyć się z okresu Zmartwychwstania Pańskiego. Życzymy sobie i wszystkim , żeby nasza wiara nieustannie odradzała się i wzrastała. Życzymy, żeby Pan Jezus przez którego przyszło zbawienie pozwalał Zmartwychwstać także nam i naszym rodzinom w naszej codzienności, na różnych drogach naszego życia. ALLELUJA!

WYBIERZ JĘZYK

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

606580
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
119
1334
8501

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.