Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Dom Cenacolo"Pastuszkowie z Fatimy"

Niedziela, 15 październik 2017

"Błogosławię Cię, Panie, (...) ponieważ zakryłeś
te rzeczy przed mądrymi a objawiłeś prostaczkom"
                                                                     (Mt 11,25)
Najdrożsi,
chcemy podzielić się z Wami radością i wdzięcznością za możliwość świętowania kolejnego już roku istnienia naszego domu "Pastorelli di Fatima", nawet jeśli w tympastorelli01 roku z małym poślizgiem w związku z obchodami stulecia objawień fatimskich. I tak oto, w niedzielę 15 października, świętowaliśmy urodziny domu: był to słoneczny dzień, jest już październik, ale temperatury tego nie odzwierciedlają. Chłopcy dali z siebie wszystko, aby przygotować ten dzień jak należy i przyjąć nas z miłością, przygotowali dla nas namiot jako ochronę przed słońcem, pod którym oddychało się atmosferą radości. Zaobserwować można było entuzjazm u wszystkich zgromadzonych (przyjaciół, chłopaków, którzy kiedyś byli w tym domu, rodzin). Dobrze było się spotkać w tym miejscu, gdzie tak wielu chłopaków odżyło. Świętowanie rozpoczęło się modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia prowadzoną przez nasze Siostry Misjonarki od Zmartwychwstania, obecne z okazji święta. Następnie odbyła się Msza Święta pod przewodnictwem ks. Massimo Rigoni, z udziałem ks. Michela. Dobrze przygotowano część liturgiczną: piosenki i obecność prawie setki osób nadały modlitwie świątecznego charakteru.
pastorelli03
W swojej homili ks. Massimo mówił nam o uczcie i uroczystym stroju, a także o wielu zmartwychwstałych życiach, które przeszły przez ten dom.
Na zakończenie Mszy Świętej wezwaliśmy Ducha Świętego nad wszystkimi chłopakami, którzy dziś tworzą ten dom, był to wzruszający moment. Potem, po błogosławieństwie i kilku piosenkach, wysłuchaliśmy świadectw dwóch chłopaków o ich drodze zmartwychwstania.

Na zakończenie poczęstunek wspólnotowy: zakończyliśmy dzień dzieląc się jedzeniem i radując z przeżycia spokojnego popołudnia, wiedząc, że Pan nigdy nas nie rozczaruje!
Z serca dziękujemy tym, którzy przygotowali z sercem ten świąteczny dzień! Szczególnie dziękujemy Matce Elvirze, że swoim 'tak' uczy nas przeżywać każdy dzień jako ZMARTWYCHWSTALI!
                       
Dziękujemy wszystkim "Pastuszkom z Fatimy"

WYBIERZ JĘZYK

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

571819
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
84
2143
5961

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.