Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Sankturium NMP w Tuchowie
07 – 08. 10. 2017
Zeszły weekend w Tuchowie na zaczęli się Dni Skupienia dla małżeństw. Są to cykliczne Tuchów 171     spotkania rodziców, na których omawiamy nurtujące nas problemy życia codziennego. Naszym spotkaniom przewodniczy ojciec Sławek, długoletni duszpasterz i przyjaciel Wspólnoty.
Jesienne spotkanie, pod hasłem „Relacje w rodzinie”, rozpoczęliśmy modlitwą różańcową czynnie włączając się w piękną ogólnopolską inicjatywę „Różaniec do granic”. Rozważając wszystkie części różańca polecaliśmy Panu Bogu cały świat, naszą Ojczyznę, nasze rodziny i nas samych. Tą część dnia zakończyliśmy adoracją Najświętszego Sakramentu i Koronką do Bożego Miłosierdzia. Po południu o. Sławek odprawił dla nas Mszę Św. W trakcie homilii podkreślał znaczenie modlitwy różańcowej w historii Polski i Europy, a także dla każdego wierzącego człowieka.
Nasyceni Eucharystią wzięliśmy udział w konferencji. Kapłan przedstawił nam różne problemy wynikające z życia rodzinnego. Przyczyny nieporozumień między małżonkami, rodzicami i dziećmi czy między małżonkami a teściami. Skupiliśmy się także na sposobach radzenia sobie w trudnych sytuacjach i sposobach zażegnywania konfliktów.
Dowiedzieliśmy się w jaki sposób powinno się budować prawidłowe relacje w rodzinie. Apelem Jasnogórskim zakończyliśmy dzień.
Tuchów 172Niedzielny poranek rozpoczęliśmy Jutrznią oraz odśpiewaniem Godzinek ku czci Najświętszej Panny Marii. Po śniadaniu był czas na podzielenie się spostrzeżeniami i własnymi przeżyciami w odniesieniu do tematyki spotkania. Oczywiście, nie zabrakło modlitwy różańcowej i Mszy Św. Tym razem, o. Sławek, odniósł się do Ewangelii.
Tłumacząc teksty Pisma Świętego, pouczył nas jak postępować by osiągnąć życie wieczne. Po pysznym obiedzie, u jak zawsze bardzo gościnnych Ojców Redemptorystów, podsumowaliśmy nasze spotkanie i pełni radości oraz optymizmu rozjechaliśmy się do swoich domów.
Dziękujemy Ci Panie Boże za dar Wspólnoty. Dziękujemy Matce Bożej za opiekę nad nami i naszymi rodzinami. Dziękujemy Wspólnocie Cenacolo, że jest, że nas zawsze wspiera swoją modlitwą i umożliwia nasze spotkania sprawiając wzrost naszej wiary.

WYBIERZ JĘZYK

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

559765
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
97
322
2968

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.