Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Envie, Dom Wspólnoty Cenacolo "Speranza"
Niedziela, 1 października 2017

"Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo”.(Łk 10,2)
slaven-hubert
W pierwszym dniu miesiąca misyjnego, dwóch naszych braci konsekrowanych;
br. Slaven i br. Hubert, dokonali kolejnego kroku na drodze do kapłaństwa: wypowiedzieli ich
„ jestem” i tym samym weszli w grona kandydatów do prezbiteratu.   
Tym aktem, w którym wypowiedzieli ich publicznie „tak” w obecności Biskupa Ordynariusza diecezji Saluzzo, J.E. ks. bp. Cristiano Bodo dokonali ważnego kroku na drodze do kapłaństwa. Podczas tej uroczystości było obecnych wielu braci i sióstr ze Wspólnoty zgromadzonych w naszym domu w Envie,.
Ten szczególny dzień dla naszej Wspólnoty, zaczęliśmy w Domu Macierzystym w Saluzzo gdzie  zgromadzili się chłopcy z wszystkich pobliskich domów, aby razem móc przeżywać te chwile braterstwa, w modlitwie, podzieleniu i radości. Każda okazja spotkania jest dla nas czymś pięknym, gdy możemy wraz z innymi przyjaciółmi podzielić się darami, którymi nas Pan Bóg obdarza podczas codziennych trudności i zmagań. Prawdziwa radość zawsze przychodzi po przez pokonane trudności, tak jak zmartwychwstanie zawsze przychodzi przez ofiarę krzyża.slaven-e-hubert-5
Tak jak bywa podczas wyjątkowych wydarzeń i tym razem nie zabrakło klimatu wspólnotowego, który było można zobaczyć i odczuć widząc wiele chłopców zaangażowanych w obsługę uroczystości, można było zauważyć radość i uśmiech wielu z nich gdyż, dzisiaj potrafią bezinteresowne służyć innym: radość jaką można odczuć spotykając się po dłuższym czasie jest ogromna!
Uroczysty obiad zjedliśmy razem w refektarzu domu „Jezusa Miłosiernego”, gromadząc się w licznym gronie koło naszych braci; Slavena i Huberta, którzy byli bardzo podekscytowani oraz uśmiechnięci przygotowując się do uroczystej Mszy Świętej. Po obiedzie, spotkaliśmy się w naszym domu w Envie: tam jak zwykłe zostaliśmy przyjęci z otwartymi ramionami, nasze spotkanie zaczęliśmy tańcząc i razem śpiewając. Piękna chwila radości!
Przed samym przyjściem naszego ks. bpa, ojciec Stefano wyjaśnił czym jest kandydatura do grona prezbiteratu, pierwszy krok do kapłaństwa. Po tym bracia Hubert i Slaven dali nam świadectwo o ich zmartwychwstaniu jakiego doświadczyli w Cenacolo i o tym jak odnaleźli ich powołanie do życia konsekrowanego, a razem z tym i do kapłaństwa. Był to moment wielkiego wzruszenia: ich świadectwa uświadomiły nam o tym jak wielokrotnie nasz Bóg powołuje nas w codzienności oraz po przez cierpienia i trudności, które udaję nam się pokonać tylko po przez Jego moc.
slaven-e-hubert-4
Przyjazd oraz powitanie naszego Biskupa zainicjowało początek najważniejszego momentu naszego dnia, czyli wspólną Eucharystię. J.E. bpa. Cristiano Bodo już kilka razy odwiedzał naszą Wspólnotą i jak zawsze, tak również i teraz, był to dla nas ogromny dar, gdyż mogliśmy ugościć w naszym domu pasterza naszej Diecezji.  

Słowo Boże zawsze mówi o naszym życiu i o naszym spotkaniu z Panem. Dzisiaj Psalm 24, który był w liturgii tego dnia, mówi właśnie o powołaniu naszego Boga: Daj mi poznać drogi Twoje, Panie,i naucz mnie Twoich ścieżek!Prowadź mnie według Twej prawdy i pouczaj,bo Ty jesteś Bóg, mój Zbawca,i w Tobie mam zawsze nadziejęi możemy odczytać go bardzo wyraźnie w świadectwach Huberta i Slavena. Po homilii, ks. bp. Cristiano powołał naszych braci do grona kandydatów do prezbiteratu, a oni odpowiedzieli swoje „Jestem”.
Taka jest właśnie rzeczywistość Cenacolo: wielu młodych ludzi, którzy się narodzą na nowo pragną służyć innym, idąc przez cały świat, odpowiadając na swoim powołanie “tak”. Powołanie do życia konsekrowanego, życia zakonnego i do kapłaństwa! Również wielką prawdą jest to, że nasz Pan czyni wielkie rzeczy po przez życie tych, którzy kiedyś byli na dnie, a dziś z Jego Łaską potrafią pomóc tym którzy tego potrzebują . Dzięki Panie Jezu, za ten dzień który mogliśmy przeżyć jako zmartwychwstali i za radości jaka rodzi się z wiary!
Dzięki nasza Matko Elwiro ponieważ twoje bezwarunkowe „tak” na wolę naszego Pana, narodziło również nasze „oto, jestem” dla życia i Wspólnoty, wiedząc że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych!

GALERIA ZDJĘĆ

WYBIERZ JĘZYK

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

559756
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
88
313
2959

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.