Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

Kleinfrauenhaid (Austria)
Sobota, 2 wrzesień 2017

Chcemy podziękować z całego serca dobremu Bogu, za dwa dni pełne radości i światła, jakie przeżyliśmy świętując dwudziestolecie naszego domu “Matka Nadziei”. Sercem pełnym wdzięczności podziękowaliśmy Matce Elvirze i wszystkim przyjaciołom, którzy przyczynili się do otwarcia domu w Kleinfrauenhaid 7 września 1997. Dzięki ich odwadze i zaufaniu Jezus zasiał malutkie ziarenko nadziei dla młodych zagubionych, które dziś już wzrosło i wydaje wielki owoc. Święto było jedną wielką eksplozją radości i życia.                                                               au01
My, chłopacy z domu, przygotowaliśmy z wielką radością to małe “Święto Życia” w sercu Europy, wzrastając w przyjaźni i w wierze. Parafia oraz wielu przyjaciół wzięło udział w przygotowaniach ofiarując swój czas, aby w ten sposób przeżyć wspólnie coś niezapomnianego... pokazując w ten sposób jak bardzo nas kochają.
Świadectwa chłopaków i przyjaciół dane na początku Święta przekazały nam wartości wspólnotowe: nadzieję, radość życia i światło w sercu dzięki drodze zmartwychwstania. Potem, kilka przyjaciółek naszego domu, wraz ze swoimi dziećmi, przedstawiło nam swój bardzo ładny mini-recital opowiadający historię Noego. Dziękujemy Wam, drogie przyjaciółki i drogie dzieci, za tę piękną niespodziankę! Nasz drogi przyjaciel, wikariusz generalny diecezji Eisenstadt, Martin Korpitsch, odprawił sobotnią Mszę Świętą w au02Świątecznym namiocie. 
W swej homilii mówił o tym, że Wspólnota ukazuje nam Boga jako kochającego Ojca; kiedy we Wspólnocie wreszcie odnajdujemy radość życia, sam Bóg raduje się całym sercem, ponieważ jest Ojcem, który miłuje nas bezgranicznie. Na zakończenie Mszy Św. ks. Korpitsch odczytał list od naszego biskupa J.E. ks. Egidio Zsifkovits skierowany do nas z okazji rocznicy: “Cenacolo jest skarbem naszej diecezji, wyspą skarbów gdzie odnaleźć można wielkie bogactwa, których zazwyczaj brakuje naszemu społeczeństwu. Cenacolo jest niesamowitą wartością dla naszej diecezji”.
Biskup skierował wielkie podziękowanie w stronę Matki Elviry, ponieważ “ona dała fundament głoszeniu Ewangelii w dzisiejszym świecie, zaczynając od konkretnej miłości, empatycznej i solidnej”. Ks. Bp. Egidio życzył nam aby z naszej Wspólnoty wychodziły zawsze obficie wartości wiary, nadziei i miłości. Dziękujemy naszemuau04 drogiemu Biskupowi, wikariuszowi generalnemu Martinowi oraz całej diecezji za ich uznanie, przyjaźń i dodawanie odwagi. Dziękujemy z serca!
Po zjedzeniu pysznej kolacji oglądnęliśmy film o Matce Elvirze opowiadający o obecnym okresie jej życia; następnie siostra Claudia opowiedziała nam o kilku pięknych chwilach przeżytych z nią. Dzięki obecności sióstr zakonnych, ks. Massimo Poldo oraz ks. Ivana poczuliśmy się silnie przytuleni przez serce Wspólnoty. Doświadczyliśmy również jedność tej wielkiej rodziny. Oglądnęliśmy także filmik z życzeniami z okazji naszej rocznicy przesłanymi nam od Ojca Stefano, Matki Elviry oraz sióstr z Domu Formacyjnego w Pagno. Dziękujemy z serca!
Zaraz potem nastąpiło kolejne szczególne wydarzenie. Kontemplowaliśmy miłosierną miłość Boga Ojca za pośrednictwem przedstawienia “Przytulenie” zrobionego przez chłopaków z domu. Wieczór zakończyła Adoracja Eucharystyczna ; ks. Ivan pomógł nam swymi słowami zanieść całą naszą przeszłość oraz dobre pragnienia, które w sobie nosimy Jezusowi miłosiernemu. Dzięki Panie Jezu za Twoją miłość oraz za nasze serca, pocieszone i zmartwychwstałe!

 

GALERIA ZDJEĆ

 

WYBIERZ JĘZYK

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

543638
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
40
933
5754

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.