Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

"OTO JA..."
Słowa Anioła przygotowały odpowiedź Maryi na Wolę Bożą: "OTO JA SŁUŻEBNICA PAŃSKA" pozwoliły Bogu wypełnić Jego Plan Zbawienia.
domenica0Niedziela, Ten ostatni dzień Święta prowadzony słowami „Oto Ja”: „Tak”, które możemy wypowiedzieć po wysłuchaniu przesłania Anioła: "Raduj się. Nie lękaj się. Duch Święty zstąpi na Ciebie, dla Boga nie ma nic niemożliwego". Po chwili radosnego przyjęcia, zawierzamy Maryi wszystko to co przeżyliśmy, w modlitwie Różańca Świętego i Jej Synowi, Jezusowi, w Adoracji Najświętszego Sakramentu. W sercu rodzą się podziękowania za wszelkie łaski otrzymane w tych dniach, za to jak Bóg stał się bliski w Swoim Słowie.
Dziękujemy Tobie Ojcze, bo wezwałeś nas do życia i powiedziałeś nam: "Raduj się, jesteś Bożą Radością!" Dziękujemy, bo jesteśmy Twoją Radością i chcesz byśmy byli uczniami pełnymi światła, którzy opowiadają światu wielkość Twej Miłości.                                                                                                           domenica1
Dziękujemy Tobie Panie Jezu, bo jesteś wielkim “Oto Ja” wypowiedzianym Ojcu  dla nas. Dziękujemy, bo zechciałeś stać się człowiekiem, by powiedzieć nam "Nie lękaj się". Dziękujemy Tobie Duchu Święty, bo zstąpiłeś na każdego z nas i okryłeś nas swym cieniem. Dziękujemy za ogień Twej Miłości, który rozpalił te dni Święta.
Dziękujemy za każdy wybór nawrócenia, że dałeś nam siłę by go dokonać, bo wierzymy, że wyjedziemy odnowieni z tego wzgórza i że nas natchniesz na drodze w dobru.
Msza Święta dziękczynna pod przewodnictwem J.E. ks. bp-a Jaume Pujol Balcells, Arcybiskupa Tarragony, wiernego przyjaciela naszych hiszpańskich bractw. "Słowo, którego dziś słuchamy, Bóg zasiewa w nas z tym samym entuzjazmem i z tą samą nadzieją z jaką rolnik zasiewa własne pole. Ale Jezus stawia nas także przed tym jak różne rezultaty mogło by przynieść przyjmowanie tego Słowa! Z Bożej strony: zawsze skuteczne i zbawienne. Ale z naszej strony, nie." Jak podkreśla ks. bp. Jaume w trakcie homilii, Słowo przemawia do nas bardzo osobiście, jeśli tylko pozwolimy Mu rozbrzmiewać w nas. Oświeca nas, Osądza nas, pomaga nam odróżniać, pobudza nas, nie zostawia nas w spokoju.
domenica2"W tych dniach otrzymaliśmy wiele nasion. Modlę się do Pana aby te nasiona dały owoce. Weźmy sobie zobowiązanie by słuchać zawsze z uwagą Słowo Boże, by medytować Je w naszym sercu i aby rozsiewać Je wokół nas, aby było wielu tych, którzy mogą przynosić owoc obfity."
Panie Jezu dziękujemy Tobie za dar Eucharystii, Twoje przytulenie nadziei w tych dniach Święta, że przez Twoje miłosierdzie uwolniło nas z naszych win. Przed końcem obrzędów, Ojciec Stefano przedstawia licznych kapłanów, którzy w tych dniach przebyli liczne godziny na spowiedziach i dziękuje również Biskupom, którzy sprawili, że poczuliśmy przytulenie Matki Kościoła.
Podziękowanie i modlitwa również dla Matki Elviry, bo Ojciec Stefano przypomina: "Ona nie widziała tych młodych tylko jako potrzebujących. Widziała nas jak osoby z godnością. domenica3
Zawsze w nas wierzyła, że coś dobrego może wyjść również z nas, podwijając nam rękawy aby odbudować nasze życie, ale również by zrobić coś dobrego dla innych." Siostra Jennifer pozdrawia i dziękuje Matce Elvirze, dzięki połączeniu przez internet: swoim entuzjazmem nakłania wszystkich do powtarzania słów, które wypowiedział Anioł do Matki, ale również do Ojca Stefano. Chór zakończył z podobną energią, z tym samym przesłaniem, śpiewając świąteczny gospel, z którym jednoczą się tancerze na scenie, ale również obecni pod namiotem. Po południu w godzinie Miłosierdzia, program Święta postępuje i kończy się chwilą radości, uwielbienia i dziękczynienia za to co przeżyliśmy w tych dniach.
domenica4Ojciec Stefano namawia nas by Święto Życia trwało w naszych domach, wraz z zobowiązaniami, których się podjęliśmy, "w przeciwnym razie zło zabierze to nasienie, z niestałością zagłuszy je a troska o interesy je zabije. Ze złem trzeba walczyć każdego dnia, więc walczmy! Musimy wybrać w tej walce kim chcemy być! Komu chcemy powiedzieć tak! Nie marnujmy Łaski, którą Bóg nas obdarzył w tych dniach". Święto Życia jest wieńcem wielu małych wypowiedzianych "Oto Ja", już w ubiegłych miesiącach, i ostatnich by tutaj przyjechać.
Dziękujemy, że odpowiedzieliście na wezwanie Pana: Bóg miał każdemu z was coś do powiedzenia.
Dziękujemy Tobie Maryjo, bo poruszyło Cię nasze cierpienie i poruszyłaś nas Twoim przejściem miedzy nami. Dziękujemy za dar Wspólnoty, Twój dom, w którym nas wychowujesz i czynisz nas uczniami. Dziękujemy, że jesteś nam Matką i że w Matce Elvirze podarowałaś nam mamę odważną i czułą jak Ty.

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

524745
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
80
765
6131

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.