Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

"DUCH ŚWIĘTY ZSTĄPI... DLA BOGA NIE MA NIC NIEMOŻLIWEGO"

… Staje się możliwym dokonanie się planu Bożego, bo Duch Święty zstępuje,
miłość Boża jest nam bliska, mieszka w nas, popycha nas, wspiera nas i nas prowadzi!…                                         ARTsab1

Sobota jest “maryjnym” dniem tygodnia i właśnie tego dnia z oczami serca i spojrzeniem wiary popatrzymy na Maryję, przyjmijmy Ją i zawierzmy się Jej. W rejonie “Villaggio della Pace” (Wioski Pokoju), w tych tygodniach, przez chłopców zostało przygotowane miejsce, w którym może wylądować helikopter, który przywiezie figurkę Panny Pielgrzymującej z Fatimy. Ten dzień przedstawia serce Święta Życia tego roku, dzięki Opatrzności i jednemu kapłanowi, Ks. Vittorio De'Paoli z Mediolanu, Narodowy Opiekun Duchowy Światowego Apostolatu z Fatimy jest wiernym przyjacielem Cenacolo od lat. W oczekiwaniu na jego przybycie, ks. Andrea prowadzi moment modlitwy, animowany także wieloma piosenkami ku czci Maryi. Wszyscy kapłani, dzieci i chłopcy i dziewczęta ze Wspólnoty oczekują przybycia Madonny, wokół wzgórka, na którym wyląduje helikopter. Wśród obecnych zostają rozdane białe chusty do machania, by móc ją przyjąć typowym pozdrowieniem, dla Cova de Iria. Również dzieci, bardzo ukochane przez Matkę Bożą, oczekują Jej przybycia z wieloma białymi i błękitnymi balonikami, które kolorują niebo. W tych dniach Madonna odwiedziła ziemie Środkowych Włoch, zranione trzęsieniem ziemi, przynosząc jej matczyne pocieszenie, teraz przyjdzie do nas by z nami świętować życie zmartwychwstałe dzięki Jej Synu.
ARTsab2Radość i emocje rosną, gdy w oddali słychać odgłos helikoptera, w drodze nad wzgórzem Saluzzo, kierującym się do Pagno do Matki Elviry.
To było nasze wielkie pragnienie narodzone w naszych sercach i zawierzone Bogu, wyczute i podpowiedziane przez Ducha Świętego do serca ks. Vittorio. Kto wie ile radości w tym spotkaniu i co sobie powiedzą te dwie kobiety, "wielkie przyjaciółki w wierze" starej daty?
Dziękujemy Panie Jezu, po troszczysz się i dlatego, że Matka Elvira przeniosła nam tę wielką miłość do Twojej Matki, Maryi!
Ostatecznie, helikopter powraca i zaczyna obracać się wokół wzgórka, wykonując manewry lądowania: prawdziwe święto zaczęło się. W powietrzu śpiewy i modlitwy, chusty, baloniki... Z helikoptera wychodzą: Ojciec Stefano i Ks. Vittorio, ale przede wszystkim Ona, Nasza Matka! Urzekające pozdrowienie i modlitwa wygłoszone przez Ojca Stefano w imieniu nas wszystkich: “Panno Święta, dziękujemy za dobro, którego chcesz dla tej Wspólnoty Cenacolo, dla tych dzieci twoich, kiedyś zagubionych... A dziś odnalezionych; Dziękujemy za dobro wobec Ciebie, którego Matka Elvira nas nauczyła, dziękujemy za Twoją przyjaźń obfitą w łaski z Nieba! Dziękujemy za Twoją obronę, zawierzamy się Tobie!...”ARTsab3
Również troje dzieci, ubrane za pastuszków z Fatimy, przychodzą by przyjąć Pannę: pełne emocji, czytają ich historię, z prostotą, przechodząc przez etapy najważniejsze i pozwalając nam ponownie przeżyć niektóre objawienia.
Kończąc chwilę przywitania przez Ks. Vittorio, Ojca Stefano i lokalne autorytety, wprowadza się pochód w procesji, wypowiadając wiele Ave Maria. Kapłani idą przed figurką Madonny, za którą szło Cenacolo i później wszyscy przyjaciele i rodzice obecni. Przez chwilę wydaje się jakby to była Fatima, z Panną w procesji, w modlitwie Różańca Świętego i z białymi chustami. W chwili modlitwy “Witaj Królowo”, następuje wielkie poruszenie, kiedy statuetka w uroczysty sposób przybywa na ołtarz, pod namiotem. Nie jest to zwykła statuetka, ale prawdziwa i rzeczywista obecność, zdolna dotykać i czytać nasze serca. Ks. Vittorio definiuje ją "Znak, mały i pokorny znak, bardzo bliski sercu Kościoła, bo jest to figurka Madonny pielgrzymująca, która podróżuje po świecie by rozpowszechniać przesłanie z Fatimy. Nie jesteśmy bałwochwalcami." Kontynuuje mówiąc, że: "Nikt z nas nie jest w stanie dodać choćby dnia do swego życia, ale wszyscy możemy dodać życia do naszych dni, radości, miłości... Z wytryśnięcia Ducha Świętego, Wspólnota Cenacolo narodziła się w sercu Boga, który zasiał w sercu Matki Elviry to pragnienie by pomóc młodym kochać życie, zbawić je, pragnąć by własne życie było pełne i zmartwychwstałe. Święto Życia jest hymnem dla życia, które jest cudem. W "Oto Ja" Maryi, spróbujmy powtórzyć nasze “Tak” i aby nasze życie było pełne Mama zostawiła nam cudowne porady.
ARTsab4W swej katechezie, ks. Vittorio pomaga nam odkryć znaczenie tych pięciu przesłań, które zawierają prawdę i wezwanie, które zawierają cel ewangelizacji. "Ewangelia w pięciu palcach: módlcie się, nawróćcie się, pokutujcie, pomóżcie mi zbawić dusze i zawierzcie się memu Niepokalanemu Sercu. To, na czym zależy bardzo sercu Maryi to abyśmy nie zapominali słów Jej Syna Jezusa i abyśmy koncentrowali nasze życie chrześcijańskie na rzeczach naprawdę ważnych”. W Adoracji Eucharystycznej, przed Jezusem, ks. Vittorio namawia nas do bycia roztropnymi w walce z nieprzyjacielem, i by nie bać się, byśmy nie zniechęcali się z powodu zła. "Zawierz się Niepokalanemu Sercu Maryi, jeśli jakieś wybory dobra które życie przynosi, wydają się trudne z powodu zmiany zdania i obaw, i jeśli nie potrafisz powiedzieć i wykrzyczeć twojego “Tak” jak Maryja, bo czujesz się nieodpowiedni i ubogi, zawierz się Niepokalanemu Sercu Maryi! Ochroni Cię!".

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

524747
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
82
767
6133

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.