Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

"NIE BÓJ SIĘ..."

… Na przeciw każdego wezwania Bożego, każdego powołania, w samym życiu, czujemy się wrażliwi, ubodzy, nieodpowiedni; Przed wielkością powołania doświadczamy naszej małości. Pan mówi nam, więc: “Nie bój się, nie lękaj się! Jestem z Tobą, Ja jestem!”.                                                                                                          v1
Oto jesteśmy - Piątek: dziś możemy powiedzieć, że Święto Życia rozpoczęło się pełną parą! Już od wczesnego ranka jest wielki ruch na wzgórzu Saluzzo: wujkowie i ciocie przygotowują się by przyjąć dzieci na plac zabaw, wolontariusze, wyposażeni w czapeczki i kamizelki 'servizio' gotowi na drodze i na parkingach, rodzice i przyjaciele na różnych stoiskach i stanowiskach pod namiotami, autobusy, które wjeżdżają i zjeżdżają by przewozić wiele osób przybyłych z całego świata! Radosnego dawcę Bóg miłuje!
Tego roku, pośród wpisanych narodowości są również Kostaryka i Chile i Republika Dominikany! Nie zabrakła grupa przyjaciół z Singapuru! Dobrze widzieć jak z roku na rok granice naszej rodziny poszerzają się by przyjąć wielu nowych przyjaciół, tak jak powiększają się nasze bractwa w świecie!
v3aW powietrzu rozchodzą się nuty piosenek przyjęcia, bardzo szybko wzrasta liczba obecnych, którzy gromadzą się na tańcach i pod namiotem stopnie i krzesła wszystkie szybko zostają zajęte.
Ks. Andrea wprowadza na scenie temat tego drugiego dnia w świetle słów Anioła. Po wypowiedzeniu "Raduj się Maryjo", kontynuuje mówiąc: "Nie bój się". "Duch Święty powiedział Madonnie by się nie bała, i mówi również dziś wszystkim nam, chłopcom i rodzicom, by nie bać się, bo Miłość większa jest od grzechu, Zmartwychwstanie większe od śmierci. Zapraszamy was do modlitwy, a szczególnie dziś, w piątek, jak uczy nas Kościół, by spojrzeć lepiej do naszego sumienia właśnie wraz z tymi słowami "Nie bój się”, bo Pan jest nieskończenie miłosierny. Pozwólmy dać się przytulić!"
Ks. Andrea zawierza w modlitwie Różańca Świętego części bolesnej intencję by przygotować serce na otrzymanie Bożego przebaczenia i zaprasza wszystkich do zbliżenia się do licznych przyjaciół – kapłanów, już gotowych w różnych miejscach by służyć sakramentem pojednania w różnych językach.         
Co za dar?.. Jakaż Opatrzność duchowa otacza to święto i jak dobrze widzieć, jak wiele osób stoi już w kolejce, aby ją otrzymać!                                                                                                                                              v2          
Program poranny został powierzony mądremu prowadzeniu przez ojca Francesco Peyron, z centrum duchowości misjonarskiej z Certosa di Pesio (CN). W jego katechezie zaczynając od “Oto Ja”, o. Francesco wskazuje nam niektóre nauczania, biorąc pod uwagę życie Maryi Panny. "W perspektywie "Nie bój się", poprośmy Madonnę, aby nas uwolniła. Jeśli mielibyśmy w sercu obawy, jakiś ciężar, ukryte rany, które maskujemy uśmiechem przez roztropność, nie lękajmy się, bo dziś Madonna chce dać nam łaskę by powiedzieć “Nie bój się”, nie jako proste słowo, ale jako łaskę, która uwalnia nas, przynosi pokój, daje nam nadzieję! Zawierzmy się: Jezu, Ty się tym zajmij!"
v3O. Peyron zaprasza nas do pójścia za przykładem Maryi, w jej wytrwałym “Tak”, który dopełnia się pod krzyżem, pobudza nas do zastanowienia się nad samym sobą, pytając samych siebie, jakie są nasze “Tak” i nasze “Oto Ja” w prawdzie, w modlitwie i w służbie innym.
Maryja jest pośredniczką wszystkich łask! Przez Ducha Świętego, pozwólmy dopuścić matczyne pocieszenie Maryi: pozwólmy mu wejść do naszych serc i zanośmy je innym!" Moment Adoracji Eucharystycznej jest bardzo poruszający: Jezus, obecny w Najświętszym Sakramencie Eucharystii, schodzi z ołtarza i przechodzi przez tłum, aby go uzdrawiać i uwalniać od lęków. Wiele twarzy i spojrzeń wzruszonych w chwili, gdy ks. Ivan udziela błogosławieństwa w różnych zakątkach namiotu.
W przerwie jemy obiad i dzielimy się z radością. Wielu pracujących w kuchni i obsługujących przy stołach, na różnych jadalniach i pod namiotami. Po modlitwie, rozmowa i dzielenie się między małżonkami, rodzicami i dziećmi, nabierają innego znaczenia i mogą stać się okazją do prawdziwego pojednania i odrodzenia się rodziny dzięki spotkaniu z Jezusem.

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

524737
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
72
757
6123

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.