Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

16.07.1983 - "OTO JA, SŁUŻEBNICA PAŃSKA"

 

W "Święto Życia 2017" pragniemy skierować wzrok wiary na Pannę Maryję. Jesteśmy w roku stulecia Objawień Maryi w Fatimie, i chcemy patrzeć na Nią by uczyć się odpowiadać jak Ona …"OTO JESTEM" na wezwanie Pana, wierząc, że "… Dla Boga nie ma nic niemożliwego!".                                                                               INTRO

Plan Boży rodzi się z wypowiedzianego "Tak".

Także Wspólnota Cenacolo powstała z szczodrego “Tak", wolnego i odważnego wypowiedzianego przez Matkę Elvirę, które pozwoliło Bogu zrodzić ten jego plan miłości, życia, radości, wolności, zbawienia dla wielu…

Teraz kolej na nas by powiedzieć nasze ECCOMI

OTO JA dla daru życia,

OTO JA dla wspólnoty,

OTO JA dla misji,

OTO JA dla rodziny,

OTO JA dla krzyża,

OTO JA dla wezwania Boga, który puka…
Podczas dni Święta, słowa Anioła Gabriela będą zwrócone do nas, by je rozważać i modlić się nimi:

1. dzień: Czwartek 13 lipca

"RADUJ SIĘ..."
… Zwiastowanie Anielskie Maryi jest zwiastowaniem radości. Pierwsze słowo, które mówi nam Bóg to: „Bądź szczęśliwy, wesel się, jesteś Bożą radością!”.
To o co Bóg prosi jest dla naszej radości, dla naszego szczęścia.

1GIORNOZ katechezy Matki Elviry:
"Pozwólmy by Bóg realizował swój plan dla nas, bądźmy do dyspozycji by powiedzieć Panie wypełnij we mnie to czego zapragnąłeś od momentu poczęcia.  On wezwał nas po imieniu. Jesteśmy stworzeni do nieskończoności, jesteśmy stworzeni dla piękna, które nie ma końca, i wielkim pięknem jest Boża łaska w nas. Pierwsza kobieta, w której Bóg zakochał się do szaleństwa i dzięki niej, dzięki temu małemu, ale powszechnemu, całkowitemu i bezwarunkowemu tak, my jesteśmy dziś tutaj.

Naszym wzorem jest Maryja. Jest Maryja. Tę nową ziemię i nowe niebo, odnajdujemy w Niej. Znów Pan chce wypełnić nas radością, która musi w nas wybuchać. Śpiewacy i muzyka sprawiają, że wybuchamy, ale nie wystarczą tylko takie gesty, to wewnątrz serce musi tańczyć, musi tańczyć umysł, musi tańczyć duch, to jest wszystko to co jest w nas ponieważ wszędzie gdzie jesteśmy, jesteśmy ważni dla Boga.

Jezus przybył specjalnie, żeby nas uwolnić, przybył specjalnie bo chce byśmy byli wolni, chce byśmy byli spokojni, szczęśliwi, stworzył nas dla radości, dla szczęścia, nie dla okruchu radości, ale dla pełni radości. Nie zadowalajmy się okruchami, to jest możliwe by być szczęśliwym, radosnym. Ależ spróbuj żyć lepiej, ależ spróbuj, nie wiesz co znaczy przytulenie Boga, przytulenie miłosierdzia, przytulenie wybaczenia, przytulenie uśmiechu, przytulenie życia, to jest nowe życie. Pan na nas czeka."

2. dzień: Piątek 14 lipca

"NIE BÓJ SIĘ..."

… Na przeciw każdego wezwania Bożego, każdego powołania, w samym życiu, czujemy się wrażliwi, ubodzy, nieodpowiedni;
Przed wielkością powołania doświadczamy naszej małości.
Pan mówi  nam więc: “Nie bój się, nie lękaj się! Jestem z Tobą, Ja jestem!”.

Z katechezy Matki Elviry:                                                                                                                                     2GIORNO
"Bóg posyła anioła do tego małego stworzenia. Ona trochę się boi, przestraszyła się, bo rzeczy niebieskie zawsze nas zdumiewają, poruszają nas, lękają. "Mamma mia, ja jestem tak ubogą kobietą, czym jest to 'światło?'  Także my w tych dniach, ależ co to za radość cóż to za wesele, cóż to za pokój? Trochę lęku, ale to jest lęk kogoś, kto wie, że jest grzesznikiem. Madonna niewiele rozumiała, nie rozumiała za bardzo, ale anioł od razu mówi Maryi: “Nie lękaj się, Maryjo, bo Bóg spojrzał na Twoją małość, poczniesz syna i dasz mu imię Jezus”.

Ona go słucha, jest kobietą mądrą, kobietą, która wchodzi w przesłanie, która chce wiedzieć dlaczego, dlaczego, komu i na co odpowiada. W pewnej chwili odpowiada: “Ależ nie znam mężczyzny.” Maryja miała 16 lat, ta dziewczynka. A więc pyta dlaczego. Anioł zaś mówił: “Nie lękaj się, Duch Święty zakryje Cię.” Tajemnica… tajemnica… zobaczymy to bardzo jasno w raju, że to była bardzo prosta rzecz, jasna, pełna światła, cudowności, zdumienia! Zobaczymy wszystko, ale tylko jeśli dziś będziemy uważać by przyjmować przesłanie Boga i zrozumiemy je gdyż jest również wewnątrz nas."

3. dzień: Sobota 15 lipca

"DUCH ŚWIĘTY ZSTĄPI... DLA BOGA NIE MA NIC NIEMOŻLIWEGO"

… Staje się możliwym dokonanie się planu Bożego, bo Duch Święty zstępuje,
miłość Boża jest nam bliska, mieszka w nas, popycha nas, wspiera nas i nas prowadzi!

Z katechezy Matki Elviry:
3GIORNO
"Chcemy dziś zapytać w to szczególne wspomnienie dla chrześcijan, wspomnienie Maryi, Matki Jezusa, naszej Matki. Pierwsza myśl: zaprosiliśmy Maryję, jak powiedział Jezus: “Oto Matka twoja” i my zabraliśmy Ją do domu.

Była pierwszym gościem, chcianym, przytulonym wraz z nami. Kiedy wciąż są rozbieżności między tatą i mamą, dziećmi, rodziną, to dlatego, że jeszcze nie zaprosiliście Madonny jak zrobił to Jan pod krzyżem. Więc popatrzmy trochę, porozmyślajmy, że to Matka Boża, Matka Boża ale i Matka nasza, więc ma władzę bez końca. To małe, proste stworzenie o imieniu Maryja. Jest naszą Matką i gdyby Jej nie było, niczego by nie było! Możemy się wspinać po szybie, ale zawsze będziemy zjeżdżać.

Próbujmy tego co zrobiliśmy na początku, co wciąż ma miejsce i będzie zawsze w naszej wspólnocie.
Pierwsza chwila dnia jest dla Niej, w Niej i z Nią: Różaniec Święty, ta mała koronka, teraz musimy ją wszyscy wyciągnąć. Wtedy zaprosimy do naszych domów Maryję. Zobaczcie, że Bóg jest pokorny, przychodzi przez Nią, także On przychodzi przez Nią! Jeśli Maryja się wstawia, jeśli interweniuje Madonna, dzieją się cuda. Patrzcie, że zobaczyliśmy te cuda, kontemplowaliśmy je. Tak więc nie mówimy wam słów, mówimy wam fakty. Dopilnujcie tego by zbliżyć się do Maryi, bo to właśnie Ona zbliża się do nas, z czułością i z powiewem. Mówi tobie, że dzisiaj jest dzień nieskończonego Bożego Miłosierdzia.

Madonna została napełniona Duchem Świętym, więc mówmy Maryi by tak odsłoniła nam trochę w sercu, byśmy doświadczyli daru miłości, którym jest Duch Święty, który daje nam bezpieczeństwo, pokój, abyśmy uwierzyli, że jesteśmy kochani, jesteśmy kochani! Madonna, która doświadczyła tego, że z prostej, pokornej dziewczyny, nieznanej, w domku w Nazarecie poprzez Ducha Świętego, stała się Oblubienicą i Matką. Duch Święty to uczynił i może to uczynić dziś z nami. Kłamcy stają się lojalni, nieśmiali stają się odważni, to czyni Duch Święty, że zalęknieni nabierają zaufania, nie lękajcie się, nie lękajcie się… jakie to piękne! To Duch Święty to czyni, ten wysiłek w naszym wnętrzu, jeśli mu na to pozwalamy, dlatego musimy go prosić, prosić nieustannie. On nie napiera na drzwi, musimy mu je otworzyć. Maryjo prosimy Cię, spraw byśmy zakochali się w Duchu Świętym, aby wszystko to czego doświadczamy, byśmy mogli to przyjąć z miłością i uczynić krwią z naszej krwi i ciałem z naszego ciała."

4. dzień: Niedzela 16 lipca

"OTO JESTEM..."

Te słowa Anioła przygotowały odpowiedź Maryi dla Woli Bożej: 
"OTO JA, SŁUŻEBNICA PAŃSKA" i pozwoliły Bogu wypełnić jego plan zbawienia.

Z katechezy Matki Elviry:
"To jest dzień „TAK” i w tym „tak” przyszło zbawienie dla świata. W tym „tak” , w tym dziecku poczętemu w tej małej 4GIORNOdziewczynie. Ona powiedziała: “Oto Jestem, jestem zdeterminowana, jestem Służebnicą, biedaczką Pana, niech mi się stanie to co on zechce.”

Musimy tak złączyć się z Panem. Dlatego potrzebne jest to małe „tak”, to „tak”, które jak to Maryi przyniosło niebo na ziemię, żywe doświadczenie, nowa era. To dziś Madonna zaprasza nas by powiedzieć „tak” Bogu w przeciwnym razie w naszej historii nic się nie stanie. Możecie być tutaj sto lat, spowiadać się codziennie, ale jeśli brakuje „tak”, tego osobistego spotkania, tego swobodnego, odpowiedzialnego, świadomego przylgnięcia do Boga...
Jakże mogłabym wymyślić taką historię? Wszystko stało się nim zdałam sobie z tego sprawę: zanurzyłam się w Bożym Miłosierdziu i zakasałam rękawy by kochać, kochać, kochać.. i służyć! Ja pierwsza dziwię się nieustannie temu co się stało, i co dzieje się w życiu Wspólnoty Cenacolo, która jest dziełem Bożym, Ducha Świętego, Maryi. Teraz nasza kolej by powiedzieć 'tak'.”

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

524741
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
76
761
6127

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.