Wspólnota Cenacolo Polska

MATKA ELVIRA

GŁOS PAPIEŻA

KSIĄŻKA "PRZYTULENIE"

NASZE CZASOPISMO

art1

Niedziela Bożego Miłosierdzia

Vrbovec - Chorwacja, 22-23 Kwiecień 2017

"Jesteśmy Wspólnotą tych, którym okazano miłosierdzie, ponieważ każdego dnia doświadczamy i dotykamy rękoma wielkiego Bożego Miłosierdzia, które nie jest jakąś ideą , czymś co "wydaje mi się", jest rzeczywistością, namacalną i konkretną, która nam wybacza, uzdrawia nas i odnawia"
                                                                                     Matka Elwira

Na spotkaniu rodzin wiosną tego roku świętowaliśmy nasz jubileusz 25-lecie, Wspólnoty Cenacolo w Chorwacji. art3croPrzyjęliśmy wielu rodziców, siostry, dzieci wspólnoty, licznych przyjaciół i kapłanów.
Pięknym było rozważanie wierności i zaangażowania licznych rodzin i dzieci, którzy po tak wielu latach reprezentują żywą część dzisiejszej Wspólnoty. Pierwszym domem otwartym w Chorwacji było Ugljane, przy Splicie; ostatnim zaś, który niebawem zostanie otwarty, w Zagrzebiu. Dziś obecnych jest 7 bractw w tej ziemi: 1 żeńskie, 1 mieszane i 5 męskich.
To było Święto specjalne również przez obecność naszych Sióstr Misjonarek Zmartwychwstania. Cenne świadectwo siostry Jennifer, która podzieliła się czym w ostatnich latach żyją siostry będąc przy Matce Elwirze, oddychając codziennie radościami, trudami, walką i "świętością" tej małej kobiety wielkiej wiary.
Razem z nią przybyło 6 nowicjuszek: Jakaż to radość widzieć, że Bóg aktywnie wzywa do życia duchownego wielu młodych! Uczestniczyło także trzech naszych kapłanów z Cenacolo: Ks.
Massimo Rigoni, Ks. Michel i Ks. Massimo Marchi, ich obecność pozwoliła wzmocnić jedność i więź z sercem wspólnoty we Włoszech.
          art4croRankiem przyjęcie rozpoczęło się z kilkoma radosnymi piosenkami i gestami: w powietrzu czuć było radość Chrystusa Zmartwychwstałego! Następnie miała miejsce modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem. Nasz Ks. Ivan ogłaszał tajemnice modląc się i zawierzając Maryi to czym żyliśmy, również dzięki wysłuchaniu kilku krótkich katechez Matki Elwiry. Następnie miała miejsce Adoracja Eucharystyczna.
Na hali, na której odbyło się spotkanie, był klimat ciszy, pomimo obecnych wielu osób i dzieci, to pozwoliło wszystkim przeżywać modlitwę w pokoju i głębi. Później odprawiliśmy Mszę Świętą pod przewodnictwem Ks. Jurić'a koncelebrowaną przez naszych kapłanów wraz z księżmi przyjaciółmi. Ks. Jurić zaakcentował bycie naszej wspólnoty, wspólnotą ludzi ubogich, prostych, i właśnie w tym tkwi nasze piękno.
Po obiedzie i podzieleniu się z naszymi rodzinami, ponownie zebraliśmy się by odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Dziewczyny z naszych bractw żeńskich z Vrbovca i Varażdinu otwarły modlitwę prostym i poruszającym tańcem przed Najświętszym Sakramentem i przyniosły świece do stóp ołtarza by przedstawić każdym światłem naszeart5 domy w Chorwacji.
Siostra Jennifer przyniosła pozdrowienia i mocne przytulenie od Matki Elwiry: opowiedziała jak się czuje ze zdrowiem, słuchając ją, wydawało się nam mieć Matkę Elwirę przy nas. Niektóre nowicjuszki podzieliły się jakimś szczegółem życia w Pagno z Matką Elwirą. Popołudnie zachowało nam tańce radości:ten sióstr, "Liberta" a także ten przygotowany przez rodziców.
Momentem bardzo pięknym i znaczącym było gdy poprzez Skype'a połączyliśmy się z Domem Matką w Saluzzo i mogliśmy porozmawiać z Ks. Stefano, Ks. Andrea i Marco Zapella. Popołudnie zakończyło się wezwaniem na scenę wszystkich dzieci, tych z rodzin wspólnotowych, jak i tych, którzy żyli we wspólnocie. Tańcząc razem w kolorowych strojach, świętowaliśmy życie, które w tych latach narodziło się z Bożej Łaski, która działa poprzez Wspólnotę.
Po kolacji, uczestniczyliśmy w recitalu "Syn Marnotrawny", przygotowanym przez nasze dziewczyny i chłopaków. Jak zawsze, ta przypowieść z Ewangelii dotyka nas w sposób szczególny, ponieważ jest historią przeżytą przez większość z nas: po złym życiu i zmarnowanej przeszłości, odnaleźliśmy Miłosierdzie w objęciach Boga, który jest Ojcem.
W Niedzielę wraz z Uroczystością Bożego Miłosierdzia, ponieśliśmy ducha i przesłanie wyniesione z recitalu z poprzedniego wieczoru. Dzień rozpoczęliśmy odmawiając Różaniec i przeżywając z otwartym sercem Adorację Eucharystyczną.
artcro2Msza Święta była celebrowana przez biskupa tej diecezji, Jego Eminencję Vjekoslava, który w homilii bardzo dobrze wyjaśnił nam czytania z dnia, podkreślając jak ważnym w życiu chrześcijan jest trwanie w dobrym, w wierze i w walce. Człowiek nie może pozostać zamknięty w swoim egoizmie, ale jest stworzony przez Boga by czynić dobro bliźnim i pomagać swoim braciom, właśnie tak jak uczy nas Matka Elwira we Wspólnocie. Porównał nas do pierwszej wspólnoty chrześcijan, którzy żyli Ewangelią, pełni entuzjazmu i "przepełnieni radością". Po obiedzie z rodzicami, zwieńczyliśmy spotkanie modlitwą do Bożego Miłosierdzia.Panie Jezu, dziękujemy za to jak działałeś przez te 25 lat Twoją obecnością poprzez Wspólnotę Cenacolo w Chorwacji; Dziękujemy za każde uratowane życie, za każdą rodzinę, która odnalazła jedność i zbawienie w Tobie.

                                                                   Rodzina Cenacolo w Chorwacji.

 

MODLITWY

EWANGELIZACJA

WIZYTY

499834
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
74
296
8229

Copyright © Wspólnota Cenacolo 2014. All Rights Reserved.